Kaip keitėsi biuro stalas per pastaruosius 40 metų?

Kaip keitėsi biuro stalas per pastaruosius 40 metų?

Manote, kad biuro stalai visą laiką atrodė daugmaž taip pat, kaip jie atrodo šiandien? Tikrai ne. Kaip ir visi kiti mus supantys daiktai, biuro stalai evoliucionavo ir keitėsi nuo pat tos dienos, kai atsirado mūsų produktų asortimente, 1981 metais. Keliaukite kartu su mumis laiku ir sužinokite, kaip įtakojami laiko, poreikių, technologijų bei madų kito mūsų siūlomi stalai.

1980s

Pamenate tai? Tai tipinė aštuntojo dešimtmečio nuotrauka, kurioje matomos įmantrios šukuosenos ir petukai po rūbais, kurie apsunkindavo darbuotojų prasilenkimą siauruose biuro koridoriuose. Tačiau, kaip tais laikais atrodė pats biuras? Na, tuomet, dažniausiai, darbuotojai dirbdavo prie standartinio 4 kojų stalo, kuriame buvo sumontuotas stalčius arba jų modulis. Šalia darbo stalo, ant priestalio arba žemesnio stalo, buvo pozicionuojamas nepakeičiamas biuro priedas – elektroninė rašomoji mašinėlė.

Šiek tiek vėliau, rašomosios mašinėlės buvo pakeistos kompiuteriais, daug-maž tokiais, kokius naudojame ir šiomis dienomis. Tačiau, biure atsiradus kompiuteriams, didėjo ir jais atliekamo darbo apimtys, o patys kompiuteriai fiziškai padidėjo, kas dar labiau ‘apkrovė’ darbo stalą! Taigi, šio dešimtmečio pabaigoje, mes rinkai pristatėme atskirą kompiuterio darbo stotelę, kurioje ekranas ir klaviatūra buvo pozicionuojami skirtingame aukštyje – taip pagerinome darbo vietos ergonomiką.

1990s

1990-ųjų viduryje, internetas tapo pagrindiniu darbo įrankiu. Tai buvo visiškai normalu, nes tuo metu, beveik visi biurų darbutojai jau turėjo pakankamai kompiuterinio raštingumo įgūdžių.Tuo pat metu atsirado ir statiško darbo problema, kurią mes pasiūlėme spręsti naudojant PC Total kompiuterio stalą – pilnos komplektacijos darbo vietą, kuri gebėjo apsaugoti darbuotojo kūną nuo per didelės įtampos bei apkrovos sukeliamų traumų. Visgi, daugumai darbuotojų darbas išliko itin statiškas.

Kaip tik tuo metu į madą atėjo erdvūs atviro tipo biurai, kuriuose kaip mat išpopuliarėjo platūs ir padidinami biuro stalai. Kartais, labai dideli stalai būdavo dar labiau padidinami, naudojant kampinius priestalius kompiuteriams. Tokiais atvejais, U raidės formos stalas buvo pats praktiškiausias, nes, sėdint viduryje, visi ant šio baldo sudėti daiktai buvo lengvai pasiekiami. Tuo pačiu laikotarpiu atsirado ir žaibiškai išpopuliarėjo patogūs naudoti ir labai mažai vietos užimantys nešiojamieji kompiuteriai.

2000s

Kuomet visus taip bauginęs tūkstantmečio kompiuterinių sistemų nulūžimo baubas išgaravo net nepastebėtas, atėjo naujasis tūkstantmetis, kuris, kartu su savimi atsinešė ir biuro invoacijas. Turbūt pati didžiausia to laikotarpio naujiena buvo visiškai naujo tipo stalo pasirodymas, stalo, kuris tapo turbūt labiausias aptariamu visų laikų biuro baldu – tai reguliuojamo aukščio stalas. Ir dizaino, ir techniniai stalo konstrukcijos sprendimai buvo itin skirtingi, tačiau esmė buvo ta pati – tai buvo baldas, kuris leido darbuotojams keisti darbo padėtį.

Dar vienas į madą sugrįžęs reiškinys buvo tas, kad kolegos vėl pradėjo dirbti ir sėdėti kartu. Privatūs biurai buvo nurašyti praeitin, o į madą atėjo bendro darbos erdvės. Stalus biuruose buvo pradėta pozicionuoti grupėmis po du ar keturis. Kartais, tokios stalų grupės buvo pozicionuojamos patalpos viduryje, o jose esančios darbo vietos buvo atskiriamos naudojant stalo pertvaras, kurios suteikdavo papildomo privatumo ir gerindavo akustiką. Stalviršių dizaino spredimai pajudėjo link natūralių medžiagų bei spalvų, juose atsirado angos laidams. Po stalvišiais buvo pradėti montuoti laikikliai kabeliams.

2010s

2010 metų Pasaulio Futbolo Čempionte naudotos vuvuzelos tapo išskirtiniu naujo dešimtečio ženklu. Visgi, šios dūdos buvo labai greitai uždraustos, supratus, kad toks triukšmas – kenkia. Futbolo stadionai nebuvo vienintelės vietos, kuriose nestandartinis triukšmas tapo nepageidaujamu. Į madą atėjo biurų erdvių akustikos tobulinimas bei tylesnių darbo aplinkų kūrimas. Atviro tipo biurams tai buvo ypatingai svarbu. Statiškos darbo padėties sukeliamos traumos irgi nebuvo dingusios, todėl buvo koncentruojamąsi kuriant labiau ergonomiškas ir labiau darbuotojams draugiškas darbo vietas. Atsirado balansiniai kamuoliai, balansinės kėdės, kėdės balnai – baldai, kurie darbo metu palaikydavo darbuotojų aktyvumą ir taip gerindavo jų savijautą.

Tiems, kas prie darbo stalo dirbdavo vos kelias valandas per dieną, mes pasiūlėme naudoti fiksuoto aukščio biuro stalus ir biuro kėdes, kurios galėjo būti pritaikomos sėdinčiojo kūnui. Dešimtmečiui artėjant prie pabaigos, rinkai pasiūlėme išmanius reguliuojamo aukščio stalus, kurie leisdavo stebėti bei kontroliuoti savo paties aktyvumą darbo metu bei primindavo apie tai, kad jau atėjo laikas keisti darbo padėtį. Visa tai buvo daroma siekiant pagrindinio tikslo – sukurti patogesnes ir sveikesnes darbo aplinkas.

2020s

Vos prasidėjus naujam dešimtmečiui, visi susidūrėme su iššūkiu, kurio niekas nesitikėjo. Pasaulį užklupęs virusas ne tik sudrebino pasaulio tvarką, tačiau ir iš esmės pakeitė darbo vietas. Būtinybė susikurti pilnavertiškas ir ergonomiškas darbo vietas namuose - tapo akivaizdžia. Atsakydami išaugusiam poreikiui, rinkai pasiūlėme universalius, nedidelius bei mobilius biuro stalus ir kitus namų biurui skirtus baldus.

Ši plati, namų biurams skirtų baldų serija, leidžia sukurti aktyvią darbo aplinką bei pritaikyti ją individualiems darbuotojo poreikiams. Turint omenyje tai, kaip toli mes pažengėme kurdami šių baldų seriją, turbūt galime teigti, kad su užduotimi susitvarkėme. Visgi, kūrybos bei tobulinimo procesai niekada nesustoja, todėl mes ir toliau darysime viską, kad Jums pasiūlytume ir ateities poreikiams pritaikytus stalus.

[Strapsniui panaudotos AJ Produktai archyvo nuotraukos]

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.