Optimizuokite savo darbus naudodami tinkamus kėlimo įrankius

Mažų ir didesnių daiktų kėlimas bei nešiojimas yra daugelio iš mūsų darbo dienos dalis. Tol, kol nešami ir keliami daiktai yra maži bei lengvi, žmonės net nepastebi šių procesų. Visgi, kada ateina laikas kelti ar pernešti didesnius ir sunkesnius daiktus – viskas pasikeičia. Tokiais momentais tampa ypač svarbu, kaip yra vykdomas kėlimo ir pernešimo procesas. Taip pat aktualu yra vieta, kurioje turi atsirasti keliamas bei pernešamas daiktas.


- Dėja, bet kėlimo ir nešiojimo metu gautos traumos sudaro didžiąją dalį nedarbingumą sukėlusių priežasčių. Tai pastebima ir verlso, ir privačiame sektoriuje, - teigia ergonomistė ir fizioterapeutė Anna Johansson.

Visiškai nesvarbu, kokius tiksliai darbus mes dirbame – dienos eigoje mes pernešame ir pakeliame labai daug tiek sunkesnių, tiek lengvų daiktų. Nuo mažų dienų žinome, kad bet kokį svorį geriau kelti, kada rankos yra arčiau kūno – taip pagrindinis krūvis tenka kojoms. Visgi, verta atkreipti didesnį dėmesį į nešimo ir kėlimo darbus. Dar labiau verta paprašyti savo darbo kolegos pagalbos.

Supraskime savo judesius
Anna Johansson kasdien aplanko daug darbo vietų, kuriose stebi darbo organizavimo ir darbuotojų darbo procesus. Jos pagrindinė užduotis yra sukurti maksimaliai sveiką ir saugią darbo aplinką.

- Paprasti darbo procesų pakeitimai leidžia darbuotojams supaprastinti kasdienius darbus bei sumažinti darbų keliamą riziką. Labai dažnai, pagrindinė užduotis yra savo darbo analizė, kuri leidžia suvokti, kas būtent galėtų būti pakeista siekiant teigiamo rezultato.

 


Naudokite pagalbinius įrankius
Tam tikrų pagalbinių įrankių nenaudojimas dažnai būna įtakotas to, kad darbuotojai tiesiog nežino, kad tokie įrankiai egzistuoja. Visų pirma, darbuotojai turi kuo labiau vengti sunkesnių daiktų nešiojimo. Tai užduočiai atlikti turi būti naudojami skirtingo funkcionalumo ir skirtingų paskirčių transportavimo vežimėliai.

- Dažnai darbuotojau vargina savo nugarą ir pečius visiškai be reikalo. Naudojant tinkamus vežimėlius, darbuotojų kūnai nepatiria nereikalingų apkrovų bei streso, todėl sumažėja ir traumų rizika, - paaiškina Anna.

Daiktus sudėkite tikamose vietose, o juos kelkite – taip, kaip reikia
Vienas is Annos patarimų yra peržiūrėti daiktų ir prekių saugojimo vietas. Dažniausiai naudojami ir sunkiausi daiktai turi būti lengviausiai pasiekiamose lentynose, o lengviausi ir rečiausiai naudojami daiktai – stelažų viršuje arba apačioje.
Be to, verta atkreipti dėmesį, kur padedami pernešti daiktai, nes kėlimas iš žemesnio nei kelių aukštis – stipriai apkrauna kelius bei nugarą!

-Jei kažkokį daiktą paliksite ant grindų, turėkite omenyje, kad kažkuris iš Jūsų kolegų turės tą daiktą kelti pasilenkęs, o to tikrai galima išvengti, - pažymi Anna.

Ergonomiška darbo erdvė
Tikrai nėra sunku padidinti darbo erdvės ergonomiškumą ir taip palengvinti kėlimo darbus. Pavyzdžiui, labai svarbu sukurti pakankamai laisvos vietos, kad keliant daiktus nereikėtų būti persisukus ir pan.

- Apmąstykite ir nuspręskite, kurioje vietoje ir kaip turėtų būti naudojamas kėlimo įrankis. Įrankis turi būti maksimaliai pritaikytas darbo pobūdžiui, darbo užduotims bei darbuotojams. Kiek sunkius daiktus ir kokio dydžio daiktus reikės kelti, kaip įrengta šių darbų atlikimo erdvė ir t.t. Investicijos į ergonomiką yra pelningos ir darbuotojų sveikatai ir ekonomikai, - pabrėžia Anna Johansson.