Švietimo lyderystė

Švietimo lyderystė

Švietimo lyderystės nevertėtų sieti vien su mokyklomis ir švietimu, nors pavadinimas ir sudaro tokį įspūdį. Skiriant papildomą dėmesį mokymuisi, asmeniniam tobulėjimui ir įtraukčiai, šis lyderystės modelis taip pat gali būti taikomas daugelyje įvairių pramonės šakų įmonių ir organizacijų.

Kaip šeimai priklausanti įmonė, veikianti 21 rinkoje, mes patys nuolat stengiamės stiprinti savo lyderystę. Tačiau mes jau 45 metus dirbame su verslininkais ir verslo lyderiais. Taigi leiskite jums padėti įsirengti biurą ir išplėsti jūsų vadovavimo, pvz., švietimo lyderystės, žinias.


Kas yra švietimo lyderystė? 

Anokia paslaptis, kad sėkmingi vadovai atlieka lemiamą vaidmenį sėkmingoje didelių ir mažų organizacijų bei įmonių veikloje. Be to, yra daugybė skirtingų lyderystės modelių. Vienas iš labiausiai išsiskiriančių modelių yra švietimo lyderystė. Ne vien dėl jo koncentracijos į mokymąsi ir įtrauktį, bet ir dėl to, kad jis atveria galimybę didinti našumą ir darbuotojų įsitraukimą darbo vietoje. Jei mokymasis ir naujos žinios skatinamos tiek pačioje darbovietėje, tiek, pavyzdžiui, rengiant kursus ir mokymus, naudos gauna ne vien bendras kolektyvas, bet ir atskiri darbuotojai.

Švietimo lyderystę dažnai sudaro įvairių lyderystės metodų elementai, bet daugiausia dėmesio skiriama orientavimui ir palaikymui, siekiant motyvuoti ir ugdyti darbuotojus bei komandas. Tai reiškia, kad lyderis, puoselėja kultūrą, kurioje mokymasis ir lavinimasis yra itin svarbi darbuotojų darbo dalis.

Skaitykite apie konstruktyvią kritiką ir kritikos priėmimo meną



Kaip taikyti švietimo lyderystę darbovietėje? 

Štai trys dėmenys, kurie padeda praktiškai įgyvendinti švietimo lyderystę: 

  • Sukurkite mokymosi kultūrą: tai reiškia, kad reikia puoselėti aplinką, kurioje darbuotojai nuolat ieškotų naujų būdų tobulėti profesionaliai ir asmeniškai. 
  • Mokytojas ir vadovas: nuolat teikdami atsiliepimus ir rekomendacijas, vadovai gali padėti darbuotojui pažinti savo stipriąsias puses ir suprasti kaip sustiprinti savo silpnąsias savybes. 
  • Skatinkite komandinį darbą: švietimo lyderiai daugiausia dėmesio skiria stiprioms komandoms, gebančioms veiksmingai dirbti drauge ir suprantančioms savo bei bendrą komandos atsakomybę. 

Skaitykite daugiau apie komandos formavimą
Dvi moterys kalbasi prie nešiojamojo kompiuterio

Pranašumai ir trūkumai 

Kaip ir visų lyderystės teorijų atveju, apie švietimo lyderystę esama tiek teigiamų, tiek neigiamų nuomonių. Ji nėra tinkama visiems darbuotojams visose darbovietėse. 

Švietimo lyderystė

Lyderystės modelis naudingas tiek individualiu, tiek organizaciniu lygmeniu:  

  1. Geresnis supratimas: taikant švietimo lyderystę, tikėtina, kad darbuotojai geriau supras savo darbą, kodėl pasitelkiami konkretūs metodai ir kodėl svarbu mokytis. Tai gali motyvuoti darbuotojus ir skatinti juos labiau įsitraukti į darbą. 
  2. Komandos kultūros stiprinimas: pabrėždami bendradarbiavimo svarbą, švietimo lyderiai gali kurti stipresnes, darnesnes komandas. 
  3. Teigiama darbo aplinka: švietimo lyderystė gali padėti sukurti atvirą, bendram darbui palankią ir teigiamą darbo aplinką.  

Nepaisant daugelio pranašumų, švietimo lyderystė taip pat gali turėti trūkumų:

  1. Užima daug laiko: norėdamas taikyti švietimo lyderystę, vadovas turi tam skirti daug laiko ir pastangų. Be to, šiam lyderystės metodui būtina nuolatinė priežiūra. 
  2. Grupių dinamika: darbo grupėse, kuriose yra stiprių asmenybių, gali būti sunku įgyvendinti šveitimo lyderystę. Tai gali sukelti darbuotojų konfliktų ir nesutarimų. 
  3. Pagarba vadovams: kadangi švietimo lyderystei naudojamas įtraukios lyderystės stilius, kai kurie darbuotojai gali neteisingai suprasti ją kaip stipraus vadovavimo stoką, o tai gali lemti mažesnę pagarbą ar autoritetą.  




Apibendrinimas 

Švietimo lyderystė taikoma ne tik mokyklose, bet ir įmonėse bei organizacijose. Joje daugiausia dėmesio skiriama mokymuisi, asmeniniam tobulėjimui ir įtraukčiai. Švietimo lyderystė gali padidinti produktyvumą ir darbuotojų įsitraukimą. Skatindami mokymosi ir tobulėjimo kultūrą, švietimo lyderiai gali motyvuoti ir ugdyti tiek pavienius darbuotojus, tiek komandas. 

Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K.)

Geras švietimo lyderis turėtų būti metodiškas, atsakingas, laikytis įsipareigojimų, aiškiai bendrauti, gebėti palaikyti savo darbuotojus ir būti jiems pavyzdys.
Pedagogika yra mokslas apie mokymą, mokymąsi ir auklėjimą.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.