Kodėl darbo aplinka ir itin svarbi darbo kultūrai

Kodėl darbo aplinka ir itin svarbi darbo kultūrai

Tinkama darbo aplinka didina atliekamo darbo efektyvumą. Nedideli ir atrodytų netgi smulkūs pakeitimai gali turėti esminę įtaką darbo erdvei ir darbuotojų motyvacijai. Plačiai paplitus nuotoliniam darbui ir jo teikiamoms galimybėms, tapo ypatingai svarbu kurti ne tik optimalias darbo aplinkas, bet ir stiprinti įmonės kultūrą.
Faktas, kad gera atmosfera darbe ir puikūs santykiai tarp kolegų leidžia darbuotojams jaustis laimingais – senai žinomas. Geri santykiai darbe leidžia darbuotojams būt kur kas atsparesniais stresui, susifomravus dideliems ir rimtiems iššūkiams. Dėl šios priežasties, darbuotojai būna labiau atsparūs neigiamiems veiksniams ir nekeičia darbo vietos ilgą laiką. Visgi, turbūt pats svarbiausias veiksnys – darbuotojų megavimąsis darbu ir darbo aplinka. Darant mažus pakeitimus siekiant darbuotojus padaryti laimingesniais darbo vietose, galima pasiekti puikių rezultatų.
Biuro polsio zona – pagrindinė darbuotojų bendravimo ir socializacijos erdvė. Pats paprasčiausias krepšys su šviežiais vaisiais ženkliai padidinti šios poilsio aplinkos jaukumą, nors, atrodytų, tai visiška smulkmena. Kolegų bendravimas tarpusavyje – ne tik socializacija, tai ir puiki proga pakilti nuo darbo stalo, prasimankštinti, nueiti kelis papildomus žingsnius ir sudeginti kelias papildomas kalorijas. Patogi sofa ir keli foteliai suteikia komfortiškas sėdėjimo vietas, kuriose įsitaisius – atsipalaiduoti ir bendrauti yra dar maloniau. Be to, poilsio erdvė, tai vieta, kurioje gera pabūti ir tiems, kuriems reikia šiek tiek papildomo privatumo.
Sukūrus hibridinę darbo erdvę negalima pamiršti apie įmonės kultūros ugdymą.
Darbuotojams suteikus galimybę rinktis, ar jie norėtų dirbti iš namų, ar iš darbo – padidinsite jų produktyvumą. Maža to, tokios darbo sąlygos leis lengviau susirasti naujų aukštos kvalifikacijos darbuotojų. Visgi, sukūrus hibridinę darbo erdvę negalima pamiršti apie įmonės kultūros ugdymą. Būtent šiais laikais dauguma mūsų pajutome, ką reiškia būti atskirtam nuo kolektyvo. Daugelį darbuotojų šis faktorius veikia neigiamai, todėl, siekiant maksimaliai sumažinti neigiamas pasekmes, verta reguliariai organizuoti virtualius susitikimus ir susirinkimus – visiškai nesvarbu kiek Jūsų kolegų tuo metu dirba iš namų. Bendri laiškai ar grupinis susirašinėjimas pokalbių programėlėje ne tik palaiko esamus ryšius tarp darbuotojų, bet tuo pačiu juos stiprina. Rekomenduotina virtualių susirinkimų ar susirašinėjimų metu bendrauti ne tik darbo reikalais – naminių gyvūnų aptarimas ir pasidalinimas jų nuotraukomis yra labai sveikintina ir naudinga tema.