Hibridinis darbo modelis gyvuos ilgai

Hibridinis darbo modelis gyvuos ilgai

Po to, kai ilgą laiką dirbome nuotoliniu būdu, mums visiems tapo labiau, nei aišku, kad visiškai taip pat, kaip dirbome iki pandemijos - nebedirbsime. Hibridinis darbo būdas gyvuos ilgai. Visiškai nesvarbu - ar tuo metu vis dar bus pandeminis laikotarpis, ar jis jau bus pasibaigęs, vis daugiau įmonių atidžiai peržiūrės pasikeitusius poreikius bei darbo modelius, atnaujins darbo politikos principus, kurie bus pritaikyti hibridiniam darbui ir iš namų, ir iš biuro.
Virtualūs susitkimai ir susirinkimai bei virtualaus darbo sesijos, diskusijos telefonu bei vebinarai tapo įprasta kiekvienos darbo dienos dalimi, daugumai darbuotojų. Fizinės darbo vietos buvo iškeistos į virtualias darbo erdves, biurai ištuštėjo ir buvo perkelti į namus. Staiga, mes susidūrėme su ateitimi: pasikeitusia darbo kultūra ir darbo modeliu, apie kurio egzistavimą prieš tai net nežinojome.

Daugeliui mūsų, lankstus darbo būdas reiškia mažiau streso bei progą sukurti optimalų balansą tarp darbo bei asmeninio gyvenimo. Visgi, sėdėjimas dirbant visa dieną namie, ženkliai mažina kūrybiškumą ir augina socialinio kontakto deficitą. Susiformuoja ganėtinai didelė tikimybė, kad namuose dirbantys darbuotojai, taip ir neiškels kojos iš savo namų visą dieną. Kaip galima būtų tokią situaciją pakeisti?
Ar artimiausioje ateityje, kasdienio darbo metu, matysime virtualios realybės sprendimus bei darbo kolegų hologramas? Galbūt dirbsime skaitmeninėje erdvėje dėvėdami skaitmeninius rūbus ir atsiskaitydami tik skaitmeniniais pinigais? Na, greičiausiai, kad ne… bent jau artimiausiu metu. Visgi, yra labai didelė tikimybė to, kad hibridinis darbo modelis paplis labai plačiai. Greičiausiai, matysime vis daugiau bendrų darbo erdvių, kuriose bus dirbama nuotoliniu būdu. Tai ilgalaikis sprendimas, kuris tiks tiems darbuotojams, kuriems tam tikromis dienomis bus užvertos biuro durys, o dirbti namuose nebus sąlygų, o gal ir noro.

Bendro darbo erdvės, tai ne tik didesnė veiksmų laisvė ir didesnis darbo procesų lankstumas darbuotojams – tai ir labai puikus naujų darbuotojų pritraukimo įrankis darbdaviams. Hibridinį darbo modelį pasirinkę darbdaviai, automatiškai taps patrauklesniais darbo ieškantiems specialistams. Be to, negalima pamiršti ir to, kad įmonės sutaupys labai daug lėšų, kurias šiuo metu išleidžia darbo erdvių nuomai ir priežiūrai.

Galbūt hibridinės darbo vietos ir gerins gyvenimo kokybę bei leis lengviau išspręsti kasdienės rutinos sukeliamus nepatogus, tačiau, kaip dažniausiai ir nutinka, šalia pozityvių dalykų visad žingsniuoja ir keli negatyvūs. Na, paklauskime saves, kas bus su tuščiais biurais? Kokią įtaką šis darbo būdas turės komandiniam darbui ir paprasčiausiam – žmogiškam kontaktui tarp kolegų? Ir galų gale – kiek prisitaikantys mes patys norėsime būti? Tai, kaip vystysis hibridinis darbo modelis, mes pamatysime ateityje, tačiau viena tapo aišku jau dabar – hibridinis darbas mūsuose užtruks ilgam.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.