• Greitas pristatymas
 • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
 • 3 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Geresnės ateities link: ikimokyklinio ugdymo įstaigos be toksinų

Geresnės ateities link: ikimokyklinio ugdymo įstaigos be toksinų
Straipsnis
Cheminės medžiagos ir toksinai tapo mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Ikimokyklinio ugdymo įstaiga – tai vieta, kur būsimi suaugusieji praleidžia daug laiko. Atlikti tyrimai parodė, kad būtent ikimokyklinio ugdymo įstaigose cheminių medžiagų ir pavojingų medžiagų, pvz., ftalatų, antipirenų ir perfluoruotų medžiagų, randama daugiau nei kitose uždarose patalpose. Toliau rasite keletą patarimų kaip lengvai atsikratyti cheminių medžiagų ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir taip prisidėti prie geresnės mūsų vaikų ateities kūrimo!

Cheminių medžiagų ir toksinų galima rasti visuose ikimokyklinio ugdymo įstaigos
kampeliuose, o jų poveikis, švelniai tariant, kelia nerimą. Toksinų yra ne tik čiužinių užvalkaluose, plastikiniuose žaisluose ir valikliuose, bet ir maisto produktuose. Kompiuteriai, baldai, įvairūs audiniai ir žaislai išskiria daleles, kurios sklando ore ir renka dulkes. Kadangi vaikai liečia (o kartais net ir laižo) žaislus ir baldus bei daug laiko praleidžia ant grindų, minėtų teršalų poveikis jiems itin didelis. Dėl teršalų poveikio gali sutrikti vaiko vystymasis, suprastėti sveikata, sumažėti gebėjimas susikaupti ir  mokytis.   

Plastikiniai žaislai – pavojingų medžiagų židinys


Pirmiausiai nuvalykite minkštus plastikinius žaislus, naudojamus ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Daugelyje žaislų randama didelė koncentracija toksinų, pvz., sunkiųjų metalų, ftalatų, švino ir kadmio. Šios medžiagos neigiamai veikia nervų sistemą ir gali būti kancerogeniškos. Venkite žaislų, kurie kvepia plastiku ar kvepalais, nes tokių žaislų sudėtyje dažnai yra ftalatų. Rinkitės žaislus, pagamintus ES ir pažymėtus „CE“ ženklu. Kruopščiai nuvalykite ir tuos plastikinius žaislus, kurių paviršius slidus. Nepamirškite, jog molis ir plastilinas turi būti tinkamai apdoroti.

Nuolat tikrinkite čiužinių ir lavinamųjų kilimėlių kokybę 


Senesnių čiužinių, baldų ir žaislų užpildų sudėtyje gali būti  antipirenų. Plastikinius čiužinių užtiesalus derėtų keisti dažnai, nes jie pagaminti iš PVC, todėl jų sudėtyje gali būti pavojingų ftalatų. Nepamirškite, jog vaikų žaislų ir elektroninių prietaisų nepatartina laikyti kambaryje kuriame miega vaikai ir jie turi būti sudėti į dėžes.  Įsigiję naujus pliušinius žaislus, pagalvėles, čiužinius ir pan., juos būtinai tinkamai išvalykite ar išplaukite. 

Tinkamai valykite dulkes ir plaukite


Nešvarioje aplinkoje toksinų ir cheminių medžiagų yra daugiau, nes dulkėtos vietos yra palanki terpė toksiškoms medžiagoms kauptis.  Kruopščiai valykite dulkes ir plaukite grindis, kad pašalintumėte visas dulkes. Kai tvarkotės, išveskite vaikus iš  kambario, kad jie nekvėpuotų sukilusiomis dulkėmis ir atidarykite langus, kad išvėdintumėte kambarį. Pirkite tik ekologiškus, bekvapius indų ploviklius, muilą ir valiklius, nes stiprūs kvapai ir dažikliai gali sukelti alergiją.
Susiję produktai
Minkštas krėslas Vippi, šviesiai žalias
Minkštas krėslas Vippi, šviesiai žalias
Kodas: 390243
 • Gera atrama nugarai
 • Daug funkcijų
 • Sudedama viena į kitą
Miego komplektas Nattis, poliesteris, mėlyna
Miego komplektas Nattis, poliesteris, mėlyna
Kodas: 390814
 • Pilnas komplektas
 • Vaikų darželiams
 • Poliesterio pluoštas
Rūbų kabyklaTobbe, 2 dalys, lentynėlė viršuje
Rūbų kabyklaTobbe, 2 dalys, lentynėlė viršuje
Kodas: 371112
 • Nordic Ecolabel
 • Integruotas suoliukas
 • Reguliuojamo aukščio skyriai

Šis straipsnis yra iš kategorijos: