Iš atliekų į turtą – pradėkite valdyti kasdienį savo atliekų rūšiavimą

Pasak „The Economist“ atlikto tyrimo rezultatų, vidutinis Europos gyventojas per dieną išmeta apie 1,5 kg atliekų. Padauginkite tai iš jūsų darbovietėje dirbančių žmonių skaičiaus. Jei mes visi prisidėsime prie atliekų rūšiavimo, tos atliekos galės būti perdirbtos į naujus produktus ir pakuotes. Be to, tai teigiamai paveiks mūsų sveikatą ir aplinką. Taigi, nuo ko reikėtų pradėti atliekų rūšiavimą darbo vietoje?



Gali atrodyti paprasta , bet faktas yra tai, kad toks nesudėtingas dalykas kaip biuro popieriaus atliekų metimas į atskiras talpyklas, o ne kartu su kitomis biuro buitinėmis atliekomis, gali duoti daug daugiau, nei jūs manote. Gerai veikianti perdirbimo sistema padeda taupyti ir mūsų gamtos išteklius, ir energiją visame pasaulyje. Rūšiuodami savo atliekas, jūs padedate:

Mažinti energijos suvartojimą – energijos kiekis, kurio reikia norint pagaminti visiškai naujas medžiagas, yra žymiai didesnis už energijos kiekį, suvartojamą gaminant iš perdirbtų medžiagų.

Mažinti išmetamųjų teršalų kiekį – naudojant perdirbtas medžiagas, mažėja emisijos, atsirandančios transportuojant naujas medžiagas. Taip pat dėl to sumažėja toksinių medžiagų išsiskyrimas į atmosferą fabrikuose gaminant naujas medžiagas.

Saugoti aplinką – gamindami naujas prekes iš senų produktų medžiagų, mes išsaugome savo gamtinius išteklius. Iš pristatyto perdirbti popieriaus išgaunama medžiaga naujam popieriui gaminti, todėl nereikia iškirsti dar daugiau medžių to paties popieriaus gamybai.

Pradėkite nuo pavojingiausių
Jei jums sunku pradėti rūšiuoti atliekas, geras patarimas būtų pradėti nuo to, kas daro didžiausią žalą – aplinkai pavojingų atliekų. Kai kuriuose mūsų darbo vietose esančiuose daiktuose yra toksiškų, kancerogeninių, sprogstamųjų arba degių medžiagų, kurios gali pakenkti ir žmonėms, ir aplinkai. Baterijos, fluorescencinės lempos, elektros lemputės, chemikalai, kompiuteriai ir kitos elektroninės atliekos yra pavojingų atliekų pavyzdžiai. Visa tai turėtų būti atskirta nuo įprastų buitinių atliekų.

Rūšiuoti neturėtų būti sudėtinga!
Kuo daugiau atliekų bus perdirbama, tuo geriau bus ir aplinkai, ir mums patiems – tačiau svarbu yra ir tai, kad visiems darbovietėje būtų paprasta įsisavinti naują kasdienę tvarką. Pirmuoju žingsniu galėtų tapti po kiekvienu stalu atsiradęs krepšys popieriui. Kitas patarimas būtų aiškiai paženklinti atliekų talpyklas valgomajame kambaryje. Pavyzdžiui, naudokite talpyklas su skirtingų spalvų dangteliais ar pažymėkite valgomojo talpyklas atitinkamais perdirbamų medžiagų lipdukais, kad rūšiuoti atliekas būtų kuo paprasčiau.
Kitas žingsnis galėtų būti atskirti nuo kitų šiukšlių skardines ir butelius. Naudojant vieną rūšiavimo stotelę, kurioje yra įtaisyti keli skyriai, atliekų rūšiavimas bus lygiai toks pat paprastas, kaip anksčiau, kai visos šiukšlės buvo metamos į vieną talpyklą.

Svarbiausia pabandyti rasti sprendimą, kuris geriausiai tinka jūsų darbo vietoje. Rūšiavimas neturėtų apsunkinti!