Kaip sukurti ergonomišką darbo vietą?

Ergonomiška darbo vieta yra daugiau nei tiesiog reguliuojamo aukščio stalas ir tinkama biuro kėdė. Šiuo metu yra daug įvairių priemonių, skirtų ergonomiškai darbo vietai kurti. Tinkamas apšvietimas, ergonomiški dembliai ir tinkamas atstumas iki ekrano yra keletas pagrindinių veiksnių, lemiančių gerą ergonomiką. Be to, svarbu išnaudoti ir jūsų darbo vietos teikiamas lankstumo galimybes.

Naudodamiesi šiais patarimais ir priemonėmis, galite optimizuoti savo darbo vietą ir sukurti geras, ergonomiškas darbo sąlygas.

Monitorius
Monitorius turi būti padėtas ištiestos rankos atstumu nuo jūsų. Nuo mūsų akių lygio priklauso galvos padėtis, todėl patartina, jog ekranas būtų tokiame aukštyje, kad jūsų akys būtų viename lygyje su jo viršutiniu kraštu. Tuomet, pažvelgus žemyn, galvos padėtis bus patogi.
Kai žvilgsnis nukreiptas šiek tiek žemiau, jūsų akys atsipalaiduoja ir tampa mažiau sudirgusios. Siekiant palengvinti ekrano padėties reguliavimą, jis gali būti tvirtinamas ant reguliuojamo monitoriaus laikiklio.

Pelė ir klaviatūra
Laikykite pelę šalia klaviatūros, kad jūsų ranka būtų arti kūno bei išliktų tiesi. Venkite riešo pasukimo. Standartinės pelės alternatyva yra ergonomiška pelė – ja naudojantis rankos laikomos centrinėje padėtyje, nevarginant riešų. Be to, pasistenkite išmokti naudoti sparčiuosius klavišus dažnai pasitaikančioms užduotims atlikti.

Apšvietimas
Prastas apšvietimas gali sukelti kūno skausmus ir įtampą, nes, norėdami gerai matyti, jūs esate priversti sėdėti nepatogioje padėtyje. Puikus patarimas būtų padėti stalo lempa kairėje pusėje, jei esate dešiniarankis, ir dešinėje pusėje, jei esate kairiarankis – tokiu būdu išvengsite šešėlių, jums rašant krentančių nuo rankos, susidarymo.

Ergonomiškas kilimėlis stovimam darbui.
Dirbant stovimą darbą, svarbu turėti gerą kilimėlį, kuris nekeltų nereikalingos įtampos jūsų kūnui.

Biuro stalas
Rašomasis stalas (pageidautina reguliuojamo aukščio) turi būti tokio aukščio, kad jums sėdint pečiai būtų atpalaiduoti, o alkūnės būtų sulenktos 90 laipsnių kampu. Jei rašomasis stalas yra per aukštas, jūs keliate pečius aukštyn ir jie įsitempia, o jei rašomasis stalas yra per žemas, jūs turite labiau palenkti galvą – tokiu būdu įtempiami raumenys kaklo ir pečių srityse.

Biuro kėdė
Nustatykite tinkamą biuro kėdės padėtį pagal savo kūno matmenis. Sėdynės aukštis turi būti toks, kad abi jūsų pėdos visu paviršiumi remtųsi į grindis. Norėdami dar labiau pagerinti sėdimąją padėtį, taip pat galite naudotis ergonomiška pakoja. Atsiremkite į atlošą ir truputėlį stumtelėkite sėdimąją dalį žemyn taip, kad atsidurtumėte šiek tiek pasvirusioje padėtyje – tai skatina kraujotaką kojose. Taip pat gali būti naudinga kartkartėmis persėsti ant ergonomiškos balninės kėdės, kad būtų lavinami raumenys ir gerinama kūno laikysena.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.