Sandėlių ir logistikos centrų ataskaita 2022: optimali darbo aplinka didina įmonės pelningumą

Sandėlių ir logistikos centrų ataskaita 2022: optimali darbo aplinka didina įmonės pelningumą

Kas, sandėlių ir logistikos centrų vadovų nuomone, yra svarbu darbo aplinkoje? Ar jų žinios apie fizinę darbo aplinką yra pakankamos? Kokių pokyčių laukti ateityje?

Suvieniję jėgas su Kantar Sifo, apklausėme daugiau, nei 400 sandėlių bei logistikos centrų vadovų Danijoje, Norvegijoje, Suomijoje bei Švedijoje. Apklausos išvados leidžia pamatyti itin įdomią statistiką bei svarbias įžvalgas. Su šia ataskaita galite susipažinti ir Jūs!
Du darbuotojai sandėlyje

Apibendrinant rezultus:

 • Didžiosios daugumos sandėlių bei logistikos centrų vadovų žinios apie fizinę darbo aplinką yra nepakankamos.
 • Daugiau, nei pusė jų nedalyvavo fizinės darbo aplinkos valdymo mokymuose.
 • Tai reiškia, kad didžiulės darbo aplinkų, darbo priemonių ir įrangos tobulinimo galimybės vis dar lieka neišnaudotos.
 • Ateitis atrodo daug žadanti.
Vyras prie sandėlio stelažo su dėžutėmis

Kiek svarbi įmonės pelningumui yra fizinė darbo aplinka?

Apklausa parodė, kad didžioji dauguma vadovų galvoja, kad fizinė darbo aplinka yra svarbi įmonės pelningumui. 52% jų mano, kad ypatingai svarbi, o 41% - labai svarbi.

ĮSIPAREIGOJIMAS

Įmonėse, kuriose dirba daug darbuotojų dažniau diskutuojama apie fizinę darbo aplinką

52% pramonės sandėlių ir logistikos centrų vadovų diskutuoja apie fizinę darbo aplinką su savo kolegomis kiekvieną savaitę. Įmonėse, kuriose dirba daug darbuotojų dažniau diskutuojama fizinės darbo aplinkos tema, kaip ir tose įmonėse, kurių vadovai dalyvavo fizinės aplinkos mokymuose. Nauji vadovai, t.y. tie, kas vadovaujančiose pareigose dirba trumpiau, nei 5 metus, fizinei darbo aplinkai teikia žymiai didesnę reikšmę, nei vadovai, kurie savo pozicijose dirba ilgesnį laiką.

Kaip dažnai sandėlių ir logistikos centrų vadovai diskutuoja apie fizinę darbo aplinką?

Aukščiau pateiktame grafike galima matyti, kaip dažnai sandėlių ir logistikos centrų vadovai kalbasi apie fizinę darbo aplinką. Didžioji dauguma vadovų šią tema diskutuoja kiekvieną savaitę. Didesniam darbuotojų skaičiui vadovaujantys ir ne tokį ilgą laiką vadovaujančiose pareigose dirbantys vadovai, šią temą diskusijose gvildena reguliariai. Be to, fizinės aplinkos mokymuose dalyvavę vadovai šia tema kalbasi dažniau, nei tie, kurie mokymuose nedalyvavo.
Vyras ir moteris prie sandėlio stelažo su saugojimo dėžėmis
 • Darbo aplinka ir įmonės pelningumas žengia koja kojon.
 • Gaila, tačiau vadovai žino nepakankamai apie gerą darbo aplinką.
 • Daugiau, nei pusė vadovų apie darbo aplinką diskutuoja kiekvieną savaitę.
 • Didžioji vadovų dauguma nedalyvavo darbo aplinkos mokymuose.
 • Dabartinė darbo aplinka - toli gražu nėra ideali.
 • Labiausiai reikia tobulinti triukšmo slopinimą, darbo kilimus ir daiktų saugojimo sistemas.
 • Mažiausiai optimizavimo reikalauja darbo saugos, atliekų tvarkymo bei kėlimo įrangos sritys.

Palengviname darbo dieną

Mes, AJ Produktai, siūlome Jums darbo aplinkas tobulinančius produktus. Mes žinome, kad triukšmas darbo vietoje sukelia galvos skausmus bei mažina produktyvumą. Mes žinome, kad netinkama ar nekokybiška įranga didina susižeidimų riziką. Mes žinome, kad betvarkė ir chaosas darbo vietoje ženkliai mažina efektyvumą. Būtent dėl to mes kuriame, gaminame bei parduodame ženkliai darbus ir kasdieną darbe palengvinančius produktus bei įrankius.

ATEITIS
Dėmesys mechanizmų saugumui 

Daugiau, nei 60% apklaustų vadovų tiki, kad fizinė darbo aplinka ateityje tobulės. Jų manymu, mechanizmų saugumas, darbo vietos ergonomika ir kėlimo įranga yra sritys, kurios turės būti tobulinamos labiausiai. Mechanizmų saugumą į pirmąją poziciją iškėlė net 46% apklaustų vadovų, pasak jų, šią sritį būtina tobulinti skubiai – ne vėliau, nei per 5 artimiausius metus. Ergonomika, pakrovimo darbai ir kėlimo įranga rikiuojasi už mechanizmų saugos. Vadovai taip pat pažymi, kad yra itin svarbu kurti tokias darbo aplinkas, kuriose darbuotojai jaustųsi patogiai.Daug įmonių jau ir dabar yra sukūrusios gerus darbo aplinkos sprendimus, tačiau ir šie sprendimai privalės būti tobulinami ateityje.

Viskas dar labiau gerės. Darbo aplinka mūsų įmonėje šiuo metu yra gera, tačiau mes norime būti darbo aplinkų tobulinimo proceso priešakyje. Gera darbuotojų savijauta darbe – mūsų pranašumas, kuris konvertuojasi į didesnį produktyvumą bei augimą.
Anonimu norėjęs likti apklausos dalyvis

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.