Kaip sukurti patogesnę darbo aplinką - 6 patarimai

Kaip sukurti patogesnę darbo aplinką - 6 patarimai

Patogi darbo aplinka turi eilę privalumų. Tokioje aplinkoje dirbantys darbuotojai jaučiasi geriau bei mėgaujasi atliekamu darbu, o tai, savo ruožtu, didina produktyvumą bei augina pelningumo rodiklius. Jūsų, kaip darbdavio, pareiga yra sukurti darbuotojų sveikatą saugančią ir ergonomišką darbo erdvę. Pateikiame 6 patarimus, kurie Jums padės maksimaliai padidinti darbo aplinkos patogumą.

1. Ergonomika nuo A iki Z

Pasinaudokite ergonomisto pagalba bei patarimais, įvertinkite esamą darbo aplinką ir įsitikinkite, kad kiekvienas darbuotojas dirba naudodamas tinkamus darbo įrankius ir priedus. Aukštesniems ir žemesniems darbuotojams yra būtini skirtingi arba reguliuojami darbo įrankiai. Keičiamo aukščio stalai, kėdės, kompiuterio monitoriaus laikikliai - vieni svarbiausių darbo priedų.


2. Darbo padėties keitimas

Kūno įtampos sukeliami negalavimai bei traumos - vienos didžiausių darbo aplinkų problemų. Reguliarus darbo padėties keitimas - raktas į maksimaliai ergonomišką darbą. Darbo užduotys, joms tinkantys darbo baldai bei įrankiai leis išvengti darbo padėties pasyvumo ir sukurti aktyvesnę darbo aplinką.

Sandėlio darbuotojas prie paletinių stelažų sistemos
Dirbtuvių darbastalis su įrankių sienele ir priedais

3. Kelkite teisingai

Nugaros traumos yra labiausiai paplitę susižeidimai darbo metu. Nėra tikslių taisyklių keliant svorį esantį žemiau kelių bei aukščiau pečių aukščio, tačiau faktas yra tas, kad tokių kėlimo veiksmų vertėtų vengti bei atlikti juos tik naudojant kėlimo įrangą. Pernešdami svorį stenkitės, kad svoris būtų maksimaliai arti Jūsų kūno, o didesnio svorio krovinių neneškite vieni - pasinaudokite kolegų pagalba.

4.  Sumažinkite triukšmo lygį

Sukurkite geresnę darbo aplinkos akustiką - padidinkite darbuotojų dėmėsio koncentraciją. Naudojant funkcionalius garso slopinimo bei apsaugos nuo triukšmo priedus, galima efektyviai sumažinti bendrą triukšmo lygį ir taip apsaugoti darbuotojų sveikatą. Sukurkite aiškias taisykles, kaip, su kokiais mechanizmais ir kokiose aplinkose turi būti dirbama, bei kokie triukšmo slopinimo priedai turi būti naudojami.

5. Optimalus apšvietimas

Tinkamas ir atliekamoms darbo užduotims pritaikytas apšvietimas leidžia ženkliai padidinti produktyvumą. Darbo vietos apšvietimas privalo būti optimalus - nei per ryškus, nei per silpnas, be to, šviesos šaltiniai turi būti pozicionuojami taip, kad šviesa neatsispindėtų nuo paviršių. Svarbu paskatinti darbuotojus būti natūralioje šviesoje, pavyzdžiui pietų pertraukų metu - tai ypač svarbu tamsiaisiais metų mėnesiais. Buvimas dienos šviesoje sumažina melatonino kiekį organizme ir leidžia lengviau išlaikyti dėmesio koncentraciją.


6. Maksimalus dėmesys darbo aplinkai 

Reguliariai atnaujinkite savo žinias apie darbo aplinkoms taikomas taisykles bei reikalavimus. Reguliariai organizuokite mokymus bei atnaujinkite saugumo taisykles. Sukurkite tokią darbo aplinką, kurioje darbuotojai jausis saugūs.

Vyras ir moteris kalbasi sandėlyje
Mergina išima dėžę iš stelažo ir perkelia ją ant keltuvo

Sandėlių ir logistikos centrų ataskaita 2022

Patarimais dalinosi mūsų įmonės projektinių pardavimų specialistai David Hassel ir Therese Östby, kurie padeda klientams sukurti bei įrengti patogesnes darbo aplinkas. Jie teigia, kad kartais, išklausius bei išanalizavus užsakovo poreikius ir reikalvimus, jie pasiūlo sprendimą, kuris nustebina net ir patį užsakovą.


SKAITYTI DAUGIAU

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.