Naująjį CC Höganäs biurą sukūrėme ir įrengėme rekordiškai greitai

Kuomet CC Höganäs nusprendė savo turimas – tuščias patalpas paversti patrauklia ir efektyvia biuro erdve, jie turėjo du pasirinkimus: lygiagrečiai kasdieniam darbui viską įsirengti savo jėgomis, arba visus be išimties darbus patikėti AJ Produktai. Buvo pasirinktas antrasis variantas. CC Höganäs pasitikėjo AJ Produktai ir leido per 11 savaičių sukurti, suderinti bei pilnai įrengti jų naująją darbo aplinką.

Švedijos įmonės CC Höganäs vardas asocijuojasi su aukščiausios kokybės apdailos plytelėmis. Ši įmonė – Ricchetti Group keramikos dirbinių gamybos įmonių grupės narė. Įmonės darbo aplinkos keitimas turėjo vykti dviem etapais: pirmame, biuras iš istorinės Ekeby turėjo būti perkeltas į nuomojamas patalpas, o antrame – iš nuomojamų patalpų, po dviejų metų, į naujuosius verslo namus Helsingborg mieste, Švedijoje.

 

“Mums iškilo dilema, ar įmanoma, turint ribotą biudžetą, sukurti dvigubą sprendimą – įrengti laikiną darbo aplinką nuomojamose patalpose, o vėliau tą pačią darbo aplinką perkelti į naująsias patalpas?”

 

"Buvo nuspręsta kreiptis į AJ Produktai. Norėjome pagalbos ne tik kuriant darbo erdvės dizainą, tačiau ir patarimų renkantis tinkamus biuro baldus. Mums buvo ypatingai svarbu, kad projektas būtų įvykdytas laiku, be jokių vėlavimų, neviršijant numatyto biudžeto."

 

Misija
Tuščią, didelę keturių sienų erdvę reikėjo paversti jaukia ir puikiai funkcionuojančia biuro aplinka. Šiam tikslui pasiekti buvo reikalingi modernaus biuro sprendimai bei atitinkami baldai. Jaukus priimamasis, individualios darbo vietos, konferencijų patalpa, kelios grupinio darbo zonos, valgomasis, archyvavimo bei spausdinimo patalpos.

 

Darbo eiga
AJ projektų komanda, siekdama smulkiai išsiaiškinti visus užsakovo poreikius bei norus, surengė kelis produktyvius susitikimus. Atsižvelgiant į gautą informaciją, buvo padarytos kelios skirtingos 3D vizualizacijos, kurios leido aiškiai pamatyti, kaip tiksliai atrodys biuro erdvė. Užsakovui išsirinkus tinkantį ir patinkantį pasiūlymo variantą, mes užtikrinome, kad visa reikalinga produkcija būtų užsakyta, pristatyta bei surinkta laiku.

 

Keturi iššūkiai…
1. Laikas. Brėžinių ir vizualizacijų pateikimui, pasiūlymo paruošimui, produktų užsakymui, pristatymui bei surinkimui turėjome mažiau, nei 3 mėnesius.
2. Išplanavimas. Senajame biure, darbuotojai turėjo atskirus kabinetus, o naujame – buvo būtina sukurti atviro tipo darbo erdvę, kurioje darbuotojai jaustųsi ne ką prasčiau ir netgi geriau, nei senojoje darbo vietoje.
3. Biudžetas. Nei vienas daiktas iš senojo biuro nebuvo pervežtas į naująjį. Dėl šios priežasties, pasiūlymas buvo itin didelis ir platus. Maža to, toks didelis pasiūlymas buvo apribotas biurdžeto rėmų, ergonomikos reikalavimų. Beje, naujojo biuro dizainas turėjo atitikti CC Höganäs dizaino koncepciją.
4. Dviejų dalių raketa. Pagal užsakovo planą, tarpiniame – nuomojame biure jie turi išbūti 2 metus, o tada persikelti į visiškai naują savo biurą. Dėl šios priežasties, buvo itin svarbu sukurti ir pasiūlytį tokį sprendimą, kurį būtų galima nesunkiai perkelti iš laikinosios į naują darbo erdvę.

 

... ir keturi sprendimai
1. Puikiai koordinuotas projektų komandos darbas ir efektyvi tiekimo grandinė, leido mums greitai pasiūlyti, pagaminti ir pristatyti visus skirtingus, užsakovo pageidaujamus baldus. Būtent šio projekto metu pasimatė milžiniškas mūsų standartinio 3-5 darbo dienų pristatymo termino pranašumas.
2. Skirtingi departamentai (pardavimų, klientų patarnavimo, finansų ir kiti) buvo sugrupuoti atskirai, bet taip, kad būtų išlaikyta patogi tarpusavio komunikacija. Triukšmą slopinančios stalo pertvaros ir pastatomos pertvaros leido sukurti privačias, tylias ir jaukias darbo vietas.
3. Mūsų siūlomos baldų serijos pasižymi ne tik aukšta kokybe, bet ir maksimaliai tarpusavyje suderinamu dizainu bei gera kaina.
4. Ypatingai platus asortimentas leido lengvai rasti individualius poreikius atitinkančius produktus. Be to, tai suteikė galimybę sukurti vientisą dizainą, kuris galės būti tobulinamas ateityje.


Vieningesnė darbuotojų komanda


Mažesnės biuro erdvės buvo transformuotos į grupinio darbo aplinkas. Šis praktiškas sprendimas leidžia darbuotojams, toje pačioje erdvėje, atlikti individualius skambučius, pravesti nuotolinius video susitikimus bei atlikti grupines darbo užduotis, netrukdant aplinkinių.

 

Vienas rimtas pasikeitimas buvo indvidualių kabinetų panaikinimas, o kitas bendros valgomojo erdvės sukūrimas. Senajame biure, darbuotojai ilsėjosi ir užkandžiavo prie nedidelių ir atskirai sustatytų staliukų. Tai neleisdavo išgauti maksimalios naudos iš darbuotojų tarpusavio komunikacijos. Naujoje darbo aplinkoje, mes sukūrėme bendro biuro valgomojo sprendimą su didžiuliu stalu. Tai geresnės socialinės komunikacijos garantas.

 

Apibendrinimas


Gavome teisę vykdytį šį projektą, nes supratome ir išnagrinėjome užsakovo poreikius, pasiūlėme optimaliausią sprendimą ir užtikrinome projekto įvykdymą laikantis nustatyto biudžeto bei terminų. Makismaliai išnaudodami biuro erdvę, sukūrėme atvirą darbo aplinką, kurioje nenukenčia darbuotojų privatumas. Be to, atsižvelgėme į įmonės vadovybės pageidavimą sukurti labiau socialiniam bendravimui ir departamentų tarpusavio komunikacijai pritaikytą darbo aplinką.

 

Rezultatas kalba pats už save. Visi yra patenkinti sukurtu interjeru ir produktų kokybe. Modernus biuras puikiai atspindi CC Höganäs požiūrį į verslą ir leidžia klientams bei biuro svečiams aiškiai tai suprasti. Ir svarbiausia, sukurta darbo aplinka gali būti nesunkiai perkelta į kitą erdvę, kada tam ateis laikas.

 

PROJEKTO DUOMENYS
Klientas: CC Höganäs Byggkeramik AB.
Mūsų tikslas: Etapas 1 – sukurti naujo biuro brėžinius ir 3D vizualizacijas.  Etapas 2 – sukurti tokį biuro interjerą, kurį galima būtų perkelti į nuolatinę darbo erdvę po dviejų metų.
Ką mes atlikome: 3D vizualizacijos ir brėžiniai, įrengimo ir spalvų pasiūlymai, produktų užsakymas ir pristatymas, surinkimas ir montavimas, biudžeto kontrolė.
Darbo grupė: Projektinių pardavimų vadovas, interjero dizaineris, projekto kordinatorius, surinkimo komanda.
Trukmė: 2019 metų Gegužės mėn. pradžia – Birželio mėn. vidurys.