Grįžimas prie darbo biure

Grįžimas prie darbo biure

Ką reiškia pradėti karjerą nuotoliniu būdu?
Kuomet nuotolinis darbas tampa nebe būtinu ar privalomu, daugeliui darbuotojų, ypač jaunų darbuotojų, kardinaliai keičiasi ir įprasta kasdienybė. Pandemijos pradžioje ir jos metu, dauguma darbdavių reikalavo iš savo darbuotojų dirbti iš namų. Dėl šios priežasties, daugelis darbuotojų buvo tiesiog priversti išmokti prisitaikyti patys ir pritaikyti savo namus darbui per atstumą. Visgi, yra ir kita kategorija darbuotojų – tai jaunieji mūsų kolegos, kuriems darbas mūsų įmonėje yra pirmasis, jų karjera prasidėjo darbu iš namų ir jie net nežino, kas tai yra – darbas biure. Palikti įprastą darbo vietą namuose ir pradėti dirbti biure – ką tai gali reikšti jauniesiems mūsų kolegoms? Kokie šių pasikeitimų privalumai ir su kokiais iššūkiais teks susidurti?

Darbas per atstumą suteikia nepalyginamai daugiau asmeninės bei veiksmų laisvės, tačiau, tuo pat metu, dirbant iš namų, yra jaučiamas didelis socialinio bendravimo deficitas. Viena yra dirbti ramiai namie, užsidarius kambaryje, visiškoje tyloje ir visai kas kita - darbas atviro tipo biure, kuriame daug žmonių, judėjimo, triukšmo bei blaškančių faktorių. Be visko išvardinto, prisideda ir vienas pagrindinių faktorių – gyvas bendravimas su kolegomis. Mums, seniau dirbusiems biure – šis dalykas įprastas, dauguma mūsų esame jo pasiilgę, tačiau kaip su jaunaisiais mūsų kolegomis, kurie niekada nebuvo dirbę biure? Tokia patirtis jiems gali atrodyti, o daugumai ir atrodys šiek tiek bauginančiai, kankins nerimas bei nežinomybė, kaip gi kolegos įvertins juos tada, kai susipažins gyvai. Šiuo atveju, jauniesiems kolegoms būtinas kuo intensyvesnis socialinis kontaktas – biuro valgomajame, poilsio zonoje, prie kavos aparato. Padėkite jaunimui iš socialinio bendravimo darbe pasiimti viską, kas šiame procese yra geriausia.
Jaunosios kartos atstovai, kurie savo darbo karjerą pradėjo pandemijos metu, yra pažįstami tik su vienu darbo būdu – darbu iš namų, virtualiais posėdžiais ir susitikimais bei maksimaliai lanksčiu darbo grafiku. Vyresnės kartos darbuotojams, toks darbo būdas – nėra įprastas. Veiksmų laisvė lankstus darbo organizavimas turi vieną itin didelį pranašumą – leidžia žymiai lengviau derinti darbą ir privatų gyvenimą, tačiau, tai pavyksta ne kiekvienam. Daugeliui darbuotojui, dirbant per atstumą, yra itin sunku atskirti darbą nuo asmeninio gyvenimo. Daug kam iki šiol nėra įprasta valgyti dirbant, siųsti elektroninius laiškus vakare, net ir turint omenyje, kad įprastos darbo valandos jau pasibaigusios. Vienas pozityviausių darbo biure elementų yra natūraliai susiformuojančios pertraukėlės, pavyzdžiui pasivaikščiojimai pietų metu. Žinoma, visą darbo dieną vainikuoja kompiuterio išjungimas, podarbų.

Taigi, iššūkių jaunai kartai tikrai pakaks, tačiau, standartinis darbas biure turi ir keletą tikrai ženklių pranašumų!

Dalykai, kuriuos galite padaryti tam, kad Jūsų jaunieji kolegos jaustųsi labiau įtraukti į kasdienius procesus:

  • Pietaukite kartu! Atėjus pietų metui, prieikite prie kolegos darbo stalo ir pasiūlykite kartu papietauti – tokie poelgiai yra itin svarbūs.
  • Dažniau sveikinkitės, užeikite ir bendraukite – svarbu, kad kolegos jaustųsi įtraukti į kasdienį procesą bei matomi.
  • Būkite pasiekiamas. Būti pasiekiamu – visada svarbu, tačiau, šis faktorius tampa dar svarbesniu, kada darbe yra naujokų. Aiškiai ištransliuokite, kad estate visada pasiruoše padėti naujiems kolegoms, bet kokiu klausimu.
  • Parodykite, kaip naudotis kavos aparatu. Galbūt tai skamba, kaip juokas, bet patikėkite, taip tikrai nėra. Dažnai, nauji darbuotojai nesinaudoja kavos aparatu ne dėl to, kad nenori kavos, o dėl to, kad nėra tikri, kaip tiksliai juo naudotis ir bijo apsikvailinti!

Bli först med att få våra erbjudanden och reportage!

Vill du ta del av unika möjligheter, information om nya produkter och reportage om hur du kan göra din arbetsplats lite bättre? Anmäl dig till vårt kostnadsfria nyhetsbrev och bli först med att få våra bästa erbjudanden!
Prašome palaukti...
*När du prenumererar på vårt nyhetsbrev så godkänner du vår integritetspolicy.