Kolektyvo stiprinimas ir socialiniai užsiėmimai nuotolinio darbo metu

Kolektyvo stiprinimas ir socialiniai užsiėmimai nuotolinio darbo metu

Bendruomeniškumo ir darbo kolektyvo kultūros kūrimas dirbant nuotoliniu būdu – tikras iššūkis. Visgi, naudojant tinkamą struktūrą bei įrankius, galima įveikti ir pačias didžiausias kliūtis. Taigi, kaip sukurti optimalų bendruomeniškumą dirbant už biuro ribų?
Iniciatyvos privalo imtis vadovas, kuris turi sukurti aiškią struktūrą bei tokias taisykles, kuriomis vadovautis darbuotojams būtų patogu ir lengva. Vienas iš būdų – organziuoti virtualius socialinius užsiėmimus, tokius, kaip skaitmeninės kavos pertraukėlės, stovimo darbo arba intensyvaus - kūrybiško darbo sesijos. Be to, tai gali būti ir teminiai verslo struktūros veiklai tinkantys pietūs. Dar vienas puikus patarimas – sukurti atskirą vidinio bendravimo kanalą, pavyzdžiui, sukurti darbuotojų pokalbių kambarį, kuriame kolegos galės bendrauti ne darbo klausimais. Tai stiprina bendruomeniškumą ir veikia, kaip pakaitalas gyviems pasikalbėjimams biuro koridoriuje ar prie kavos aparato.

Sukurkite virtualių susirinkimų struktūrą ir taisykles, kurios užtikrins, kad visi dalyviai dalyvaus lygiomis teisėmis, visi bus pamatyti bei išgirsti. Rytiniai pasisveikinimo ir darbo pradžios susirinkimai leis aiškiau suprasti darbuotojų būseną, nuotaiką ir vietą darbo bendruomenėje.
Nustatykite tikslias darbo valandas, tokias, kurių metu, visi be išimties darbuotojai bus pasiekiami. Tokiu būdu, darbo susirinkimai truks trumpiau, o socialines pertraukėles galima bus leisti kartu, nors ir virtualiai.

Galbūt tai nuskambės keistai, tačiau virtualus fizinis aktyvumas ir virtualūs fiziniai užsimėmimai taip pat svarbūs. Suorganziuokite 10 minučių fizinio aktyvumo pertraukėles, kurių metu, visi prisijungę virtualiai, galės atlikti fizinio aktyvumo pratimus, tempimus ir pan. Patikėkite, šių užsiėmimų metu, Jūs ir Jūsų kolegos, ne tik pasisemsite energijos, bet ir prisijuoksite iki valios bei pasikelsite sau nuotaiką. Savaitę galima užbaigti tokiu socialiniu užsiėmimu, kaip protmūšis, kuris yra ne tik puiki mankšta smegenims, bet ir tobulas darbo komandos tarpusavio ryšių stiprinimo įrankis!

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.