Trys žmonės žaidžia stalo tenisą ant biuro stalo

Komandos formavimas – penki žingsniai svajonių komandos link

Kartu galime nuveikti daugiau nei po vieną, o darbas komandoje sukuria priklausymo, saugumo, dalyvavimo pojūtį ir malonesnę darbo aplinką. Tačiau kas kai kurias komandas padaro efektyvesnes už kitas? Štai penki patarimai dėl komandos formavimo ir darbo būdų, kurie padės jums ir jūsų kolegoms sukurti sėkmingą svajonių komandą ir geriau dirbti kartu!
1. Nustatykite bendrus tikslus ir taisykles
Aiškus, patrauklus tikslas įkvepia ir skatina daugelį mūsų. Pirmiausia kartu nustatykite grupės tikslą ir uždavinius. Tai, kad visa komanda nuo pat pradžių turi tą pačią viziją ir požiūrį į darbą, palengvina bendradarbiavimą. Taip pat sukurkite aiškias taisykles, kurių kiekvienas galėtų laikytis, pvz., „turėtume linksmintis“, „turėtume vieni kitus daug girti ir teikti grįžtamąjį ryšį“ ir „visada turėtume tobulinti savo bendrą darbą“. 

2. Pasimokykite vieni iš kitų
Visi yra skirtingi! Pasimokykite iš vienas kito žinių ir asmenybių. Sėkmingą komandą dažnai sudaro skirtingi asmenys, kurių asmenybės ir įgūdžiai papildo vieni kitus. Nepamirškite savo svajonių komandos formuoti su „įgyvendintoju“, kuris organizuoja, planuoja ir įgyvendina, „strategu“, kuris renka informaciją ir kuria planus remdamasis analize, „nuomonės formuotoju“, kuris yra kūrybingas ir mato galimybes, ir „ryšių kūrėju“, kuris užtikrina, kad visa komanda būtų pozityvi, efektyvi ir veikianti tikslingai. 
Vyras ir moteris kalbasi konferencijų patalpoje
Kėdė JOY
315.-€
Darbuotojai diskutuoja tarpusavyje susirinkimo metu
Konferencinė kėdė NELSON, 4 vnt. komplektas
149.-€
3. Linksminkitės kartu
Glaudi komanda yra įsitraukusi komanda! Leisdami laiką kartu ir linksmindamiesi ne darbo valandomis galite geriau pažinti vieni kitus. Sukurkite tikrą komandinę dvasią kartu veikdami ką nors aktyvaus – geriausia užsiimdami komandiniu sportu, bendradarbiavimo ar kitokiomis smagiomis komandos formavimo veiklomis. 

4. Maksimaliai išnaudokite susitikimų kultūrą
Tegul susitikimai būna skirti ne tik informuoti – žiūrėkite į juos kaip į kūrybingą galimybę tobulėti darbe. Skirkite pusdienį mokymuisi, renkite trumpus sprendimų priėmimo susitikimus progresui pasiekti, greitus nuolatinius susitikimus, skirtus susiderinti, aktyvius pasivaikščiojimo ir pokalbių susitikimus lauke ir šiek tiek ilgesnes konferencijas, skirtas kūrybiškumui ir geresniam vienas kito pažinimui. Pavyzdžiui, jei reikia pateikti tik informaciją, ji gali būti siunčiama el. paštu kaip kassavaitinis naujienlaiškis. 

5. Reguliariai apmąstykite
Turėtų būti nuolat stebimi neigiami ir teigiami rezultatai, siekiant užtikrinti, kad komanda dirbtų kuo geriau. Tai sustiprina mokymąsi komandoje ir suteikia daugiau galimybių tobulėti. Užduokite vieni kitiems tokių klausimų kaip „Kas pasiteisino?“, „Kas mažiau pasiteisino?“ ir svarbų klausimą: „Ko iš to pasimokėme ir kaip kitą kartą galėtume geriau dirbti kartu?“ 


Patarimai, kaip įrengti universalų biuro valgomąjį

Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K)

Komandos formavimo tikslas – kurti glaudžias darbo grupes, kuriose dirbama siekiant bendrų tikslų. Bet taip pat sukurti gerą grupės dinamiką ir pažinti vieni kitus.
Komandos formavimas gali būti bet kas – nuo paprastų žaidimų, kad susipažintumėte su visais komandos nariais, iki didesnio masto veiklos darbo vietoje ar už jos ribų, pvz., diskusijų forumų, kursų ar bendrų mokymų.
Didelį psichologinį komandos saugumą rodo tai, kad darbuotojai išdrįsta pasakyti, ką galvoja, jaučia ir kuo tiki, ir kad su visais elgiamasi vienodai pagarbiai. Komandos formavimo užsiėmimai, skatinantys tobulėti, tačiau tokio lygio, kad kiekvienas gali dalyvauti pagal savo asmenines aplinkybes, pavyzdžiui, fizines, yra labai svarbūs siekiant sukurti bazinį saugumo jausmą.
Daug dėmesio skirkite geram susitelkimui, aiškioms vizijoms ir tikslams, kurių siekiate kartu, taip pat atviram bendravimui ir grįžtamajam ryšiui. Sėkmės šventimas yra lengvas būdas sustiprinti komandos dvasią.
Bendradarbiavimas siekiant bendrų ir aiškiai apibrėžtų tikslų, pasitikėjimas vieni kitais ir užtikrinimas, kad kiekvienas jaustųsi saugus atlikdamas savo vaidmenį, yra geras sėkmingai veikiančios komandos pagrindas.
Užtikrinkite, kad visi komandos nariai jaustų stiprų bendruomeniškumą ir komandinę dvasią, kai visi jaučiasi matomi ir girdimi. Ne visoms komandoms reikia aiškios lyderystės, bet prireikus gali reikėti vadovaujančio asmens. Priklausymo jausmas yra viena stipriausių žmogaus varomųjų jėgų, todėl darna grindžiama kiekvieno bendrumo jausmu.
Komanda, kurioje visi pozityviai priklauso vieni nuo kitų ir siekia bendrų tikslų, kurioje kiekvienas jaučia bendrą atsakomybę už įsipareigojimus, savo vaidmenį, lojalumą ir indėlį į komandą.
Darbo grupėje kiekvienas grupės narys yra nepriklausomas nuo savo kolegų ir jam tenka individuali atsakomybė. Būdami komandoje komandos nariai glaudžiai bendradarbiauja ir yra bendrai atsakingi už problemų sprendimą ir užduočių atlikimą.