Ar teisingai keliate?

Sunkių svorių kilnojimas ir nešimas yra kasdienio darbo dalis daugelyje darbo vietų. Norint apsaugoti savo kūną, svarbu žinoti kaip kelti yra geriausia.
– Dažniausia klaida yra ta, kad mes keliame nugara, o ne savo kojomis. Uždėdami didžiulį krūvį viršutinei kūno daliai, žalojame savo nugarą, sako Anna Millbourn Olander, ergonomistė ir licencijuota fizioterapeutė.

Deja, dažniausiai yra tiesiog pamirštama, kaip reikia elgtis tokiose situacijose, o prieš didelius skausmus būna keletas įspėjamųjų ženklų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Be to, sunkių svorių kilnojimas paveikia organizmą ilgesniam laikotarpiui pagreitindamas senėjimo požymius ir lėtinių ligų, tokių kaip osteoartritas, atsiradimą.
– Geriausia yra tai, kad Jūs galite išvengti kėlimo ir vietoj to - stumti, traukti arba ridenti sunkius svorius bei naudoti vežimėlį ar kitą pagalbinį įrankį, sako Anna Millbourn Olander.
Jei negalite pasinaudoti pagalbinėmis priemonėmis, kelkite teisingai, darykite pertraukas ir mainykite vienas užduotis kitomis.
– Manau, kad jums reikia išmokti taisyklingos kėlimo technikos ir visada ja vadovautis – nesvarbu, ar keliate rašiklį, ar didžiulį televizorių, sako Anna Millbourn Olander.

Keliant svorį, turi dirbti kojos
Sunku pasakyti kaip sunkiai galite kelti be rizikos susižeisti. Atstumas nuo kūno, keliamo objekto forma, paviršius, ant kurio stovite, ir aukštis, į kurį keliate, yra svarbūs veiksniai, nusakantys kokio dydžio apkrovą jūsų kūnas gali atlaikyti.
– Aš dažnai kartoju: jei jūs nebegalite išlaikyti taisyklingos kėlimo technikos, vadinasi, krovinys, kurį norite pakelti, yra per sunkus, sako Anna Millbourn Olander.
Kaip taisyklingai kelti?
– Pagalvokite apie tai, kaip sunkiaatlečiai tai daro. Jie pakelia didžiulius svorius laikydami juos kuo arčiau kūno ir keldami tiesiai aukštyn. Didžiąją krūvio dalį jie palieka kojoms, sako Anna Millbourn Olander.
Taip pat labai svarbu prisiminti, kad ne tik sunkių svorių kėlimas gali būti žalingas - mažesni svoriai gali suteikti didelę apkrovą, jei tik jie keliami atitraukus juos toliau nuo kūno.

Sumažinkite traumų tikimybę darydami mankštos judesius
Jei turite darbą, kuriame reikia daug kiloti, mankštos judesiai yra puikus būdas išvengti traumų. Tai atpalaiduojantys judesiai, kurie padeda išlaikyti nugarą sveiką.
– Jei dirbate darbą, kuriame jums nuolat reikia žemai lankstytis, tada bent kas valandą uždėkite rankas ant savo šonų nugaros dalyje ir atsilenkite atgal, sako Anna Millbourn Olander.
Šis patarimas taip pat tinka tiems, kurie ilgas darbo valandas sėdi prie biuro stalo ant biuro kėdės nuolat pasilenkę į priekį.

Sudarykite sąlygas taisyklingai kelti
Galvodami apie ergonomiškumą dar tik projektuojant darbo vietą, galite išvengti daugybės galimų traumų būsimiems darbuotojams. Anna Millbourn Olander pabrėžia, kad nepakanka vien to, kad darbo vietoje yra kėlimo įrenginiai – visi ten dirbantys darbuotojai turi žinoti, kaip juos teisingai naudoti. Taip pat įrenginiai turi būti lengvai naudojami, taip sudarant sąlygas jais saugiai dirbti.
– Jei negalite išvengti kėlimo rankomis, įsitikinkite, kad aplink yra pakankamai vietos kelti svorį nesukant kūno kėlimo metu, ir kad paviršiaus danga yra lygi. Tai pat gera mintis aukštai dedamus sunkius daiktus laikyti gerai prieinamoje vietoje.