• Greitas pristatymas
 • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
 • 3 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Išmokite teisingai kelti ir apsaugoti savo kūną!

Ar teisingai keliate?
Straipsnis

Sunkių svorių kilnojimas ir nešimas yra kasdienio darbo dalis daugelyje darbo vietų. Norint apsaugoti savo kūną, svarbu žinoti kaip kelti yra geriausia.
– Dažniausia klaida yra ta, kad mes keliame nugara, o ne savo kojomis. Uždėdami didžiulį krūvį viršutinei kūno daliai, žalojame savo nugarą, sako Anna Millbourn Olander, ergonomistė ir licencijuota fizioterapeutė.

Deja, dažniausiai yra tiesiog pamirštama, kaip reikia elgtis tokiose situacijose, o prieš didelius skausmus būna keletas įspėjamųjų ženklų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Be to, sunkių svorių kilnojimas paveikia organizmą ilgesniam laikotarpiui pagreitindamas senėjimo požymius ir lėtinių ligų, tokių kaip osteoartritas, atsiradimą.
– Geriausia yra tai, kad Jūs galite išvengti kėlimo ir vietoj to - stumti, traukti arba ridenti sunkius svorius bei naudoti vežimėlį ar kitą pagalbinį įrankį, sako Anna Millbourn Olander.
Jei negalite pasinaudoti pagalbinėmis priemonėmis, kelkite teisingai, darykite pertraukas ir mainykite vienas užduotis kitomis.
– Manau, kad jums reikia išmokti taisyklingos kėlimo technikos ir visada ja vadovautis – nesvarbu, ar keliate rašiklį, ar didžiulį televizorių, sako Anna Millbourn Olander.

Keliant svorį, turi dirbti kojos

Sunku pasakyti kaip sunkiai galite kelti be rizikos susižeisti. Atstumas nuo kūno, keliamo objekto forma, paviršius, ant kurio stovite, ir aukštis, į kurį keliate, yra svarbūs veiksniai, nusakantys kokio dydžio apkrovą jūsų kūnas gali atlaikyti.
– Aš dažnai kartoju: jei jūs nebegalite išlaikyti taisyklingos kėlimo technikos, vadinasi, krovinys, kurį norite pakelti, yra per sunkus, sako Anna Millbourn Olander.
Kaip taisyklingai kelti?
– Pagalvokite apie tai, kaip sunkiaatlečiai tai daro. Jie pakelia didžiulius svorius laikydami juos kuo arčiau kūno ir keldami tiesiai aukštyn. Didžiąją krūvio dalį jie palieka kojoms, sako Anna Millbourn Olander.
Taip pat labai svarbu prisiminti, kad ne tik sunkių svorių kėlimas gali būti žalingas - mažesni svoriai gali suteikti didelę apkrovą, jei tik jie keliami atitraukus juos toliau nuo kūno.

Sumažinkite traumų tikimybę darydami mankštos judesius

Jei turite darbą, kuriame reikia daug kiloti, mankštos judesiai yra puikus būdas išvengti traumų. Tai atpalaiduojantys judesiai, kurie padeda išlaikyti nugarą sveiką.
– Jei dirbate darbą, kuriame jums nuolat reikia žemai lankstytis, tada bent kas valandą uždėkite rankas ant savo šonų nugaros dalyje ir atsilenkite atgal, sako Anna Millbourn Olander.
Šis patarimas taip pat tinka tiems, kurie ilgas darbo valandas sėdi prie darbo stalo ant kėdės nuolat pasilenkę į priekį.

Sudarykite sąlygas taisyklingai kelti

Galvodami apie ergonomiškumą dar tik projektuojant darbo vietą, galite išvengti daugybės galimų traumų būsimiems darbuotojams. Anna Millbourn Olander pabrėžia, kad nepakanka vien to, kad darbo vietoje yra kėlimo įrenginiai – visi ten dirbantys darbuotojai turi žinoti, kaip juos teisingai naudoti. Taip pat įrenginiai turi būti lengvai naudojami, taip sudarant sąlygas jais saugiai dirbti.
– Jei negalite išvengti kėlimo rankomis, įsitikinkite, kad aplink yra pakankamai vietos kelti svorį nesukant kūno kėlimo metu, ir kad paviršiaus danga yra lygi. Tai pat gera mintis aukštai dedamus sunkius daiktus laikyti gerai prieinamoje vietoje.

Susiję produktai
Palečių vežimėlis, lengvai riedantis 800mm
Palečių vežimėlis, lengvai riedantis 800mm
Kodas: 31037
 • Keliamojo galia – 2000 kg.
 • Ergonomiškos rankenos
 • Mechaninė darbo pradžios funkcija
Universalus vežimėlis Multi Trolley
Universalus vežimėlis Multi Trolley
Kodas: 23133
 • Ergonomiškas dizainas
 • Patogus mobilumas
 • Universalus
Vežimėlis su krepšeliais, chromuotas
Vežimėlis su krepšeliais, chromuotas
Kodas: 10394
 • 1 tinklinė lentyna
 • 2 tinkliniai krepšeliai
 • Maksimali apkrova 100 kg.

Šis straipsnis yra iš kategorijos:

"Geriausia yra tai, kad Jūs galite išvengti kėlimo ir vietoj to - stumti, traukti arba ridenti."
Anna Millbourn Olander
Anna Millbourn Olander Sveikatos bendrovės Avonova Hälsa Syd AB ergonomistė ir licencijuota fizioterapeutė