Daugiau mankštinsitės, daugiau pasieksite!

Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja mankštintis 30 minučių per dieną. Sportuojantis žmogus yra energingesnis, laimingesnis ir gali sunkiau dirbti. Tačiau nebūtina dažnai sportuoti, kad kūnas būtų sveikas.



– Dažnai maži kasdieniai sprendimai gali labai daug ką pakeisti, – teigia asmeninis treneris ir sveikatingumo ekspertas PO Osbeck.

Tiems, kurie per dieną labai daug sėdi, padidėja rizika susirgti tokiomis su gyvenimo būdu siejamomis ligomis kaip nutukimas, diabetas, aukštas kraujospūdis, širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys. Jei reguliariai atsistosite ir pajudėsite, jūsų organizmas gaus daugiau deguonies ir pradės gaminti medžiagas, kurios šalina iš kraujo riebalus ir cukrų. Be to, didesnis fizinis aktyvumas padeda lengviau numesti svorio.

– Ne tik dideli sprendimai lemia didelius pokyčius. Reikia suprasti, kad maži įpročiai leidžia pasiekti didžiausių rezultatų. Užtenka atsistoti ir nueiti prie spausdintuvo, pastovėti prie darbo stalo, gerti daug vandens ir daryti trumpas pertraukėles, kad būtų daugiau energijos ir raumenys bei smegenys gautų daugiau deguonies, – pataria PO.

Pritaikykite pratimus pagal jūsų kūno judesius
Jei darbe jums visą dieną tenka sėdėti, kai kurie raumenys per daug apkraunami, pvz., pečių juostos, klubų, šlaunų raumenys. Todėl dažnai jaučiami apatinės nugaros dalies skausmai ir susilpnėja sėdmenų raumenys.

– Tokiu atveju verta daryti tokius pratimus: išsitiesti, išriesti nugarą, daryti pritūpimus, atlikti klubų tempimo pratimus ar įtūpstus, – sako PO.

Taip pat nereikėtų sėdėti ar stovėti vienoje padėtyje ilgą laiką. Sėdint jūsų keliai turėtų būti šiek tiek žemiau klubų, o pečiai atpalaiduoti ir nuleisti.


Tiems, kurių darbo diena yra aktyvi, ir kuriems tenka kilnoti sunkius daiktus, reikėtų daryti kitokius pratimus, kuriuos atliekant kūnas taps sveikas ir stiprus.

– Dauguma sunkų darbą dirbančių žmonių, pvz., sandėlininkai, dažnai nepagalvoja apie tai, kad prieš pradedant darbą jiems reikėtų padaryti apšilimą. Vos 5–10 minučių pamankštinus klubus, nugaros ir pečių raumenis, lengviau pakelsite sunkius daiktus ir mažiau pavargsite. Dažnai nugaros traumos įvyksta tada, kai priešais save pakeliamas sunkus daiktas ir pasisukama į šoną. Tam, kad toks judesys būtų saugus, krūtinė, klubai ir pečiai turi būti labai lankstūs ir nesustabarėję, – įspėja PO.

Prisidėkite prie savo darbuotojų sveikatos stiprinimo
Prisidėti prie darbuotojų sveikatos stiprinimo įmonei yra naudinga: padidėja darbo našumas, darbuotojai jaučiasi geriau ir darbe, ir po jo, labai sumažėja išlaidos nedarbo išmokoms. Daugelis įmonių savo darbuotojams siūlo sveikatos draudimą, bet darbuotojų sveikatą galima pagerinti pasirūpinus, kad darbo vietoje būtų naudojami tinkami produktai, pvz., patogios ir ergonomiškos biuro kėdės, reguliuojamo aukščio darbo stalai, kilimėliai. PO teigimu, investicijos į darbuotojus ir jų sveikatą atsiperka su kaupu.