Kaip sukurti ergonomišką darbo vietą namuose?

Pastaraisiais metais, darbas iš namų tapo daugelio iš mūsų kasdienybe. Kaip rodo apklausos, dauguma iš mūsų norėtų tęsti darbą iš namų, na, bent jau vieną ar kelias dienas per savaitę. Visgi, darbas iš namų turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Vienas didžiausių trūkumų yra tas, kad dirbdami namuose, mes judame žymiai mažiau. O be to, darbo iš namų ergonomika negali net lygintis su profesionalios darbo vietos ergonomika. Laimei, yra keletas būdų bei priemonių, kurios leis patobulinti namų biurą!

Darbo padėties keitimas - esmė

Dirbant iš namų, labai lengva užsimiršti ir ilgą laiką praleisti statiškoje padėtyje. Visgi, yra ypatingai svarbu kartas nuo karto prasimankštinti, ištiesti kojas, padaryti kelis tempimo pratimus ir pan. Dirbant biure, darbuotojai juda visa laiką – einame prie kavos aparato, keliaujame prie kolegos stalo ir t.t. Be to, daug darbuotojų, darbo erdvėse, naudojasi reguliuojamo aukščio stalais, kurie dar labiau palengvina darbo padėties keitimo užduotis. Na, o dirbant iš namų, aukščiau išvardintiems veiksmams būtinybės nėra, todėl ir fizinis aktyvumas yra ženkliai mažesnis.


Paprasčiausias būdas susikurti aktyvią darbo vietą namuose yra namams tinkamo dydžio reguliuojamo aukščio stalo įsigijimas. Šis baldas Jums suteiks stabilų ir patogų darbo paviršių ant kurio tilps ir darbo reikmenys. Jei Jūsų namuose nėra vietos net ir kompaktiškam stalui, vertėtų pasidomėti reguliuojamo aukščio nešiojamo kompiuterio staliuku. Tai nedidelis, labai lengvos konstrukcijos priedas, kuris atlieka reguliuojamo aukščio stalo funkciją ir yra lengvai pernešamas.

Aplinka turi tikti darbui

Ar namuose dirbate sėdėdami prie virtuvės stalo? Na, taip daro daug kas. Visgi, yra kelios svarios priežastys investuoti į darbui pritaikytus baldus. Pavyzdžiui: Jūsų virtuvės kėdė tikrai nėra pritaikyta 8 valandų darbo dienai. Vietoje jos vertėtų naudoti sėdinčiojo kūno judesius atkartojančią biuro kėdę. Biuro kėdė – vienas svarbiausių darbo baldų, bet tai tikrai nereiškia, kad šis baldas turi atrodyti nuobodžiai. Galite išsirinkti ir Jūsų skoniui ir Jūsų namų interjerui tinkančią ergonomišką biuro kėdę!


Maža to, tikrai vertėtų įsigyti ir Jūsų atliekamam darbui tinkantį stalą. Jeigu Jūsų namuose nėra pakankamai vietos standartiniam biuro stalui, Jūs galite išsirinkti Jums tinkančio dydžio baldą, kuris idealiai derės ne tik su pasirinkta stilinga kėde, bet ir su namų interjeru. Nepamirškite, kad galite įsigyti ir ne tik puikiai atrodančius, bet ir labai funkcionalius priedus, pavyzdžiui - patogų stovimo darbo kilimėlį. Šis kilimėlis, dirbant stovint, mažina įtampą kojose, nugaroje bei klubuose.

Atraskite tinkamą kampą

Jei Jums nuolatos skauda kaklą, grečiausiai Jūsų kompiuterio ekranas yra netinkamame aukštyje arba pakreiptas netinkamu kampu. Ekrano aukštis turi būti Jūsų akių lygyje, tik tokiu atveju kaklas nebus pertempiamas. Jei dirbate naudodami nešiojamą kompiuterį, kaip paaukštinimą galite naudoti kelias knygas. Tokiu atveju, rekomenduojame naudoti belaidę pelę bei belaidę klaviatūrą – tokiu būdu, Jūsų dilbiai patogiai remsis į stalviršį 90° kampu. Tokia darbo pozicija atpalaiduos Jūsų pečius. Ir nepamirškite – darbo metu, Jūsų rankos turi būti kuo arčiau kūno, taip ženkliai sumažinsite kūnui tenkančią apkrovą.

Pavargusios akys – netinkamo apšvietimo padarinys

Tinkamas darbo aplinkos apšvietimas yra būtinas, visiškai nesvarbu, ar Jūs dirbate biure, ar iš namų. Jei dirbant Jums dažnai skauda galvą ir nuolatos pavargsta akys – darbo vietos apšvietimas yra nepakankamas arba per ryškus. Susiraskite patogią darbo vietą šalia lango, atsisėskite taip, kad natūrali šviesa neatsispindėtų ekrane. Be to, funkcionalus, reguliuojamas stalo šviestuvas taip pat yra puikus sprendimas.

Padarykite pertrauką – įkraukite savo baterijas

Net ir įrengus ergonomišką darbo vietą namuose, būtina daryti pertraukas ir mankštintis. Šių pertraukėlių metu Jūs gali eiti pasivaikščioti arba tiesiog lengvai mankštintis. Svarbiausia – judėti, nes būtent judėjimo metu Jūsų kūno baterijos įkraunamos. Maža to, judėjimas ir aktyvumas sumažina tikimybę patirti kūno raumenų įtampos sukeliamus sužeimus. Puiki idėja yra pasidaryti pertraukėles po kievieno Teams ar Zoom susitikimo, pailsinti akis ir pramankštinti kojas. Be to, verta mankštinti ir rankas bei pečius, tai galima daryti ir sėdint prie kompiuterio.

Pasikalbėkite su savo kolegomis ir vadovais – aptarkite, kaip galėtumte pagerinti namų biuro ergonomiką!

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.