• Greitas pristatymas
  • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
  • 3 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Saugi darbo vieta turi būti priderinta prie Jūsų poreikių

Saugi darbo vieta turi būti priderinta prie Jūsų poreikių
Straipsnis

Saugi darbo vieta apibrėžiama daugeliu dalykų – nuo informacijos saugumo ir pramoninio šnipinėjimo iki darbo aplinkos ir triukšmo lygio. Šiame straipsnyje trys ekspertai patars, kaip sukurti saugią darbo vietą.


Konsultacijų biuro „Veldhoen“ specialistas Jonas Hurtigh Grabe skaito paskaitas apie šiuolaikinį biurą ir šiuolaikinę biuro aplinką. Jo teigimu, kuriant saugų biurą reikia pradėti nuo kiekvieno žmogaus asmeninių poreikių:


– Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir turi individualių poreikių, tai reiškia, kad nėra universalaus sprendimo, kuris tinka visiems. Todėl biure turi būti sukurtos skirtingos aplinkos ir vienas iš svarbiausių momentų yra darbo vietoje užtikrinti natūralų judėjimą.


Darbinės veiklos tyrėja Susanne Toivanen nagrinėja ryšį tarp darbinės veiklos ir sveikatos darbo vietose. Pasak jos, planuojant naują biurą būtina atsižvelgti į daugelį neapibrėžtų rizikos veiksnių. Pavyzdžiui, reikia atsižvelgti į tai, kad gyvenimo trukmė ilgėja, tai reiškia, kad žmonių darbinė veikla taip pat ilgėja, o metams bėgant gali susilpnėti darbuotojų klausa.


– Vienas iš veiksnių, turinčių įtakos darbuotojų sveikatai, yra triukšmo lygis. Deja, į tai dažnai pažiūrima pro pirštus, nepaisant to, kad, remiantis tyrimų duomenimis, triukšmas yra viena didžiausių biuro aplinkos problemų, – aiškina Susanna.


Triukšmui sumažinti siūloma daug įvairių šiuolaikiškų sprendimų, pvz., įrengti triukšmą slopinančias kambario pertvaras, kurios sumažina ir absorbuoja nepageidaujamą triukšmą.


– Triukšmą slopinančios kambario pertvaros izoliuoja įrenginių keliamą triukšmą vietoje. Šios apsauginės pertvaros rinkai pasiūlytos jau senokai, bet jos pradėjo populiarėti, kai darbo aplinkos saugumui buvo pradėtas skirti vis didesnis dėmesys, – tvirtina „AJ Produktai“ tiekimo vadovas Henrik Lindén.


Rinkos tendencijos rodo, kad vis daugiau dėmesio sulaukia mobilios užtvaros ir saugos įranga.


– Biurų ir pramoninėse aplinkose didėja mobilumas, todėl saugos įranga turi žengti koja kojon. Kalbant apskritai, yra labai daug gaminių, skirtų darbo aplinkai pagerinti, ir mes su malonumu pagelbėsime tiems, kurie nežino, ko griebtis, – sako Henrik Lindén.


Henrik Lindén pabrėžia, kad itin svarbu kuriant geresnę darbo aplinką dalyvauti visiems, o ne patikėti visą darbą vietos saugos atstovams. Galimai pavojingi įrenginiai ir mašinos turi būti pažymėti įspėjamąja juosta. Tas pats pasakytina apie slidžius grindų ir laiptų paviršius, o ant sijų turi būti uždėti apsauginiai profiliai, kad būtų išvengta galvos traumų. 


Biuro aplinkoje triukšmas yra viena dažniausių problemų. Geriausias šios problemos sprendimas – triukšmo slopintuvai, kurie pastaruosius kelerius metus kuriami itin estetiški.


– Visi darbuotojai turi jaustis atsakingi už savo darbo aplinką. Tai pasiekiama subūrus atsidavusią ir motyvuotą komandą. Geroje įmonių kultūroje nustatomi standartai, – apibendrina Henrik Lindén.

Susiję produktai
Darbastalis Robust, 1500x800 mm
Darbastalis Robust, 1500x800 mm
Kodas: 22135
  • Grūdintos lentos stalviršis
  • Rankiniu būdu reguliuojamos kojos
  • Rankiniu būdu reguliuojamos kojos
Garsą sugerianti pertvara: be ratukų
Garsą sugerianti pertvara: be ratukų
Kodas: 215781
  • Su ar be ratukų.
  • Sugeria garsus
  • Erdvės atskyrimui

Šis straipsnis yra iš kategorijos:

"Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir turi individualių poreikių, tai reiškia, kad nėra universalaus sprendimo, kuris tinka visiems."
Jonas Hurtigh Grabes
Jonas Hurtigh Grabes Konsultacijų biuro „Veldhoen“ specialistas