Koncepcija, kurią verta išbandyti: darbas ten, kur kuriate, o ne ten, kur stovi darbo stalas.

Jau seniai yra žinomas faktas, kad darbo aplinka tiesiogiai įtakoja darbuotojų savijautą. Tačiau, ar gali tinkamai įrengta darbo erdvė gerinti rezultatus ir komunikaciją bei didinti kūrybiškumą? Siekdami rasti atsakymą į šį klausimą, mes įrengėme unikalų biurą mūsų studijoje. Tuomet į šį biurą pakvietėme atvykti reklamos ir viešųjų ryšių agentūros Treativ personalą ir jį išbandyti visa darbo dieną. Štai kokie šio eksperimento rezultatai.

 

Biuras įvairovei bei laisvei
Jūs dirbate ten, kur Jūsų mąstote ir kuriate, o ne ten, kur stovi Jūsų darbo stalas. Tai pagrindinė aktyvaus biuro idėja ir koncepcija, kuria remdamiesi įrengėme savo unikalaus biuro prototipą. Pradėjome įrengdami atviro tipo biuro erdvę, joje įrengėme kelis kambarius kambaryje, taip suteikdami darbuotojams galimybę keisti darbo vietas. Užtikrinome puikų apšvietimą bei gerą akustiką, kruopščiai atrinkome spalvas. Mūsų sukurtoje darbo aplinkoje, darbuotojai turi galimybę dirbti individualiai ir grupėmis, stovėdami prie reguliuojamo aukščio stalo, sėdėdami foteliuose arba pusiau gulomis - sėdmaišuose.

Pirmasis įspūdis buvo WOW!
Pirmadienio ryte, į pagrindinį AJ Produktai biurą atvyko šeši reklamos ir viešųjų ryšių agentūros darbuotojai. Mes juos palydėjome į mūsų unikaliai įrengtą aktyvaus biuro prototipą. Iškėlėme pagrindinį klausimą: ar įmanoma sukurti darbo aplinką, kuri nustebintų net reklamos rinkos žaidėjus? Atsakymas: taip, nes net pirmasis įspūdis apie biurą buvo labai stiprus.

Mano pirmoji mintis buvo WOW, - ištarė  Louise Lejestrand (vieną iš Treativ įkurėjų ir bendrasavininkių bei prekės ženklo strategė). Labiausiai mane nustebino nedidelėje erdvėje sukurtas funkcionalumo pasirinkimas.

Daugybė skirtingų darbo vietų
Biuras buvo įrenginėjamas siekiant sukurti sprendimą, kuris leistų naujiems darbuotojams greitai surasti jiems tinkančią bei patinkančią darbo vietą. Kai kurie jų pasirinko darbą prie atviroje erdvėje pastatytų reguliuojamo aukščio stalų. Kiti pasirinko labiau individualias darbo vietas, kurias įrengėme naudodami stelažų sistemas Combo.

Man patiko tai, kas supa mano darbo vietą – jaučiausi lyg savo kambaryje, - šypsodamasis ištaria Treativ kūrybos direktorius Calle Lindell ir priduria: kilimas sukurė jaukią atmosferą ir tinkamą akustiką.

Dar daugiau galimybių suteikėme pastatydami ilgą konferencinį stalą, kuris puikiai tinka ir tradiciniams posėdžiams bei susirinkimams, ir vienai – didelei darbo vietai, kurioje darbuotojai sėdi šalia vienas kito atlikdami individualius darbus.

Norite padidinti darbuotojų kūrybiškumą? Atraskite baldus, kurie padės pasiekti norimą rezultatą!

Geriausia vieta naujų idėjų generavimui
Po naujo biuro apžiūros, darbuotojai susirinko aplink reguliuojamo aukščio stalą, pastatytą geltonai-žaliai nudažytoje – mąstymą stimuliuojančioje patalpoje. Netrukus, mąstymo ir kūrybiškumo procesai suaktyvėjo. Agentūra dirbo ties tikru, o ne ties įsivaizduojamu projektu, todėl naujos idėjos keitė viena kitą.

Biuro baldai, spalvų suteikiama energija bei galimybė rašyti tiesiai ant sienos sukūrė idealią mąstymui ir kūrybai skirtą erdvę, o svarbiausiai kūrybos laisvę. Darbas stovint aktyvuoja kūrybiškumą, todėl šiame biure išbandytus sprendimus mes tikrai pritaikysime ir savo biure. - sakė skaitmeninių projektų strategė Maria Sanchez.

Daugiau naudos iš neplanuotų susirinkimų
Atvira stelažo Sistema Combo pasitarnavo, kaip efektyvi pertvara. Ji atskyrė darbo stalų erdvę nuo kitos darbo erdvės. Biuro prototipe įrengėme ir neplanuotų susirinkimų erdvę. Kavos aparatą pastatėme Combo stelažo lentynoje – jis buvo pasiekiamas iš abiejų stelažo konstrukcijos pusių. Tokiu būdu, ši erdvė tapo idealia vieta trumpoms pertraukėlėms, socializacijai, žaidimams šachmatais ir pan. Šalia stelažo pastatėme ilgą suolą. Po suolu sudėjome daiktų saugojimo priedus, o šalia pastatėme sėdėjimo kubus - pufus, kurie tarnavo ir kaip pakojos sėdintiems ant suolo, ir kaip staliukai darbuotojų nešiojamiems kompiuteriams.

Kai kurie darbuotojai pageidauja dirbti tyloje
Ketvirtoji – paskutinė patalpa, tai nedidelė, labai tyli, individualiam darbui pritaikyta erdvė. Dirbtinė veja ant sienų tarnavo ne tik, kaip žaisminga interjero detalė. Ši medžiago pasižymi puikiomis triukšmo slopinimo savybėmis, o žalia spalva – ramina. Šioje patalpoje dirbo du darbuotojai, kurie norėjo savo darbus atlikti netrukdomi tyloje ir ramybėje.

Visų pirma aš atsisėdau prie standartinio stalo todėl, kad tiesiog esu taip įpratęs. Tačiau, kada atslaisvino tylusis kambarys – aš nuėjau ten. Man labai patiko sėdėti vienam visiškoje tyloje ir ten dirbti. Nedidelė patalpa – ideali. Labiausiai man patiko tai, kad aš galėjau pakeisti aplinką, kada panorėjęs, atsižvelgdamas į atliekamą darbą bei savo nuotaiką, - teigia Treativ generalinis direktorius bei bendrasavininkas Lars Sörqvist.

Įkvėpiantis ir sėkmingas testas
Kada dirbti smagu ir patogu – laikas pralekia nepastebimai. Visos darbo dienos metu, Treativ darbuotojų grupė dirbo labai efektyviai ir užbaigė net kelis darbus. Po darbų mes jiems pateikėme kelis klausimus apie jiems pasiūlytą – unikalią darbo erdvę. Sprendžiant pagal atsakymus – mes pataikėm tiesiai į dešimtuką.

Tai buvo fantastiška, viena iš pačių smagiausių dienų darbe. Mes mėgavomės kartu praleistu laiku ir tuo pačiu sugeneravome labai daug naujų idėjų, kurios mūsų darbe yra ypatingai svarbios. Manau, kad atėjo laikas atnaujinti mūsų esamą biurą, - sakė Louise Lejestrand.

Mes dėkojame Treativ už drąsą, puikų laiką ir gerus atsiliepimus. Savo ruožtu, mes įsisavinsime šiandienos pamokas ir stengsimės sukurti dar geresnes darbo erdvęs ateityje.

Ar norite sukurti efektyvesnę ir kūrybiškumą skatinančią darbo aplinką? Susisiekite su AJ Produktai komanda – mes Jums padėsime sukurti galutinį sprendimą - nuo brėžinio iki pilnai įrengto biuro.

Daugiau citatų:
“Labai patiko dvi susirinkimų erdvės – viena tradicinė, o kita labiau kūrybiška”
- Kūrybos direktorius Joel Lindberg.

“Dirbti prie reguliuojamo aukščio stalų yra puiku – aš nebuvau prisėdus visą darbo dieną”
- Soc. medijų specialistė Flutra Halili.

“Aktyvus judėjimas darbo metu man leido atlikti savo užduotis efektyviau. Energijos kiekis yra ženkliai didesnis”
- Calle Lindell.

"Spalvos mūsų darbe turi ypatingą reikšmę. Todėl perdažysime savo biurą, kad jis aiškiai signalizuotų, kad mes esame viešųjų ryšių agentūra.”
- Maria Sanchez.

“Darbo erdvė didina darbo efektyvumą. Patogu visą laiką judėti biure ir dirbti ties keliais projektais”
- Lars Sörqvist.

“Mūsų sferoje, teigiamas pirmasis įspūdis yra itin svarbus. Manau būtent dėl to, mes šiandien sugeneravome labai daug naujų idėjų”
- Louise Lejestrand.

Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo politika.