CARGO – efektyvumas ir ergonomika

Pakavimo stalas Cargo buvo projektuotas bendradarbiaujant su penkiais Chalmers universiteto studentais. AJ Produktai pastebėjo, kad yra atsiradęs didelis universalių, pakavimui ir transportavimui rankomis skirtų produktų poreikis. Būtent dėl šios priežasties buvo sukurta pakavimo stalų serija Cargo, kuri optimizuoja pakavimo darbų efektyvumą ir didina šių darbo užduočių ergonomiškumą.


Chalmers universiteto studentai Anton Sandström, Lisa Lindqvist, Oskar Belzons, Sam Edvardsson Ceder ir Oskar Lillo apsilankė dvylikos skirtingo profilio įmonių sandėliuose,  kur analizavo pakavimo procesų optimizavimo galimybes. Studentai stebėjo darbuotojų kūno padėtį darbo metu, darbo paviršiaus aukščius bei analizavo darbo užduočių atlikimo laiką.

- Lankydamiesi skirtinguose įmonių sandėliuose pastebėjome, kad daugumoje jų yra naudojami patys paprasčiausi pakavimo stalai, kurie yra visiškai nepritaikyti darbuotojų poreikiams. Visgi, yra akivaizdu, kad šiuo metu, milžiniškais tempais auga universalių transportavimo ir pakavimo sprendimų poreikis. Mes pastebėjome akivaizdžias ergonomiškumo bei atliekamo darbo efektyvumo problemas ir pasiūlėme sprendimus, kurie padės susidoroti su šiais iššūkiais, - sako Lisa Lindqvist, viena iš studenčių dirbančių su Cargo programa.

Universalios funkcijos – patogus darbas
Pakavimo stalas Cargo gali būti pritaikomas darbuotojui ir jo atliekamam darbui. Viso šio projekto tikslas buvo palengvinti ir optimizuoti kasdieninius sandėlio darbuotojų darbus. Cargo serija buvo sukurta bendradarbiaujant su AJ Produktai dizainere Cecilia Stööp.

- Visos Cargo serijos baldų funkcijos buvo sukurtos su konkrečiu tikslu. Lankydamiesi sandėliuose stebėjome, kaip darbuotojai pakuoja prekes bei siuntinius pasidėję juos ant kitų prekių, siuntinių ar tašių, kurie užimdavo didžiąją pakavimo stalo paviršiaus dalį. Būtent dėl šios priežasties mes sukūrėme specialią daiktų saugojimo vietą, kuri leidžia maksimaliai atlaisvinti darbo stalo paviršių ir taip padidinti atliekamo darbo efektyvumą, - dėsto Lisa.

Cargo projekto metu, Chalmers universiteto studentų grupė išanalizavo ir socialinius aspektus.

- Darbas sandėlyje beveik visais atvejais yra vienišas bei monotoniškas. Mes pastebėjome, kad pakavimo stalus pastačius vieną priešais kitą – darbuotojai tarpusavyje pradeda bendrauti žymiai daugiau bei intensyviau. Dėl šios priežasties, darbuotojų nuotaika pagerėja, o jų produktyvumas pakyla, - paaiškina Lisa.

Pakavimo stalas Cargo gali būti patobulintas keliais išmaniais priedais, kurie darbuotojui leidžia stalą pritaikyti individualiems poreikiams – visa tai didina darbo efektyvumą ir darbo dienos ergonomiką.