• Greitas pristatymas
  • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
  • 3 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Mėlyna, žalia ar balta? Kaip spalvos įtakoja mus ir mūsų darbą?

Mėlyna, žalia ar balta? Kaip spalvos įtakoja mus ir mūsų darbą?
Straipsnis

Tai, kad spalvos turi tiesioginę įtaką mums – jokia paslaptis, tačiau ar žinojote, kad tam tikros spalvos, darbo vietoje, įtakoja darbuotojų produktyvumą, kūrybingumą ir gerą savijautą? Mes paaiškinsime spalvų psichologiją ir patarsime, kaip pasirinkti Jums ir Jūsų darbo užduotims tinkančias spalvas, visiškai nesvarbu ar kursite konferencijų patalpos, biuro ar mokyklos klasės interjerą.

 

Leiskite aplinkai kontroliuoti spalvų paletę

 

Leiskite aplinkai nuspręsti, kuri spalva yra tinkamiausia. Aplinkos Psichologijos tyrimai parodė, kad spalvos kontroliuoja smegenų impulsus ir daro stiprią įtaką bendrai savijautai bei gerbuviui. Tyrimų metų buvo išmatuoti širdies ir smegenų darbo aktyvumo pokyčiai dirbant skirtingų spalvų aplinkose. Rezultatai parodė, jog dirbant ryškių spalvų, tokių kaip mėlyna ar raundona aplinkose, smegenų aktyvumas yra ženkliai didesnis, nei dirbant solidžiomis ir neutraliomis splavomis nudažytose erdvėse. Mėlynos spalvos aplinka veikė raminančiai, kai, tuo tarpu, raudonos spalvos darbo erdvė ženkliai didino streso lygį. Stiprios ir ryškios spalvos tinka erdvėms, kuriose praleidžiama nedaug laiko, tokiose, kaip valgykla ar koridorius, o biuro darbo erdvei labiausiai tinka neutralios spalvos.

 

Mėlyna arba žydra – geriausios spalvos darbo erdvei

 

Kokia gi pati tinkamiausia, efektyviausia ir gerbuvį darbo vietoje kurianti spalva? Mėlyna! Tyrėjų teigimu, mėlynos spalvos darbo aplinka yra tinkamiausia, jei darbuotojai ilgai dirba šios spalvos patalpoje, jei darbo pobūdis yra kūrybiškas bei vyksta dideliu tempu. Mėlyna – harmoninga spalva, kuri neblaško dėmesio bei didina atliekamo darbo efektyvumą. Mėlyna puikiai tinka biure, mokyklos klasėse ir kitose erdvėse, kuriose darbuotojai ar mokiniai praleidžia daug laiko.

 

Kuri spalva tinka kam?

 

 Raudona, oranžinė ir geltona – stiprios spalvos, kurios suteikia mums daugiau energijos, bet tuo pačiu blaško dėmesį ir sukelia stresą. Šios spalvos tinka erdvėse, kuriose praleidžiama nedaug laiko, pavyzdžiui koridoriuje ar biuro valgyklėlėje.


• Mėlyna – turi raminamąjį efektą ir padeda išlaikyti dėmesio koncentraciją. Be to, ši spalva stimuliuoja kūrybiškumą, mažina stresą bei įtampą. Tai puikus pasirinkimas biuruose, mokyklų klasėse ar konferencijų patalpose.


• Balta, beige, pilka ir kitos neutralios spalvos – universaliausi ir saugiausi pasirinkimai. Šios spalvos gaivios ir praktiškos, jos teigiamai veikia žmogų ir tinkamai bendradarbiauja su apšvietimu. Dauguma žmonių, geriausius mokymosi rezultatus demonstruoja neutralių ir šaltų spalvų erdvėse, todėl tai puikus pasirinkimas mokyklų klasėms.


• Mūsų smegenys žalią spalvą atpažįsta, kaip ramią, harmoningą ir nekelenčią streso. Žalia – puiki interjero detalių spalva. Patalpoje esantys augalai mus veikia raminančiai ir teigiamai – jie didina patiriamą komfortą bei darbo produktyvumą.

Susiję produktai
Kėdė Rio, oranžinė
Kėdė Rio, oranžinė
Kodas: 128153
  • Naudojimui patalpose ir lauke
  • Atspari UV spinduliams
  • Sudedama vienas į kitą
Kėdė Milla, violetinė
Kėdė Milla, violetinė
Kodas: 136765
  • Sudedama vienas į kitą
  • Šiuolaikiška ir stilinga
  • Medinė sėdynės konstrukcija

Šis straipsnis yra iš kategorijos: