• Greitas pristatymas
  • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
  • 3 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Mokslui tinkamos aplinkos kūrimas: kaip įrengti klasę?

Mokslui tinkamos aplinkos kūrimas: kaip įrengti klasę?
Straipsnis

Klasė – tai ypatinga vieta, kurioje vyksta įvairi veikla. Klasės apstatymas turi didelės įtakos mokymosi procesui ir viskas, įskaitant apšvietimą, akustiką, naudojamas medžiagas ir lankstų patalpos naudojimą, yra ypač svarbu. Parinkus tinkamus baldus, klasė taps saugia ir įkvepiančia vieta, kur bus skatinamas kūrybiškumas, ir kur bus galima lengviau sutelkti dėmesį. Tokia klasė – puiki darbo vieta tiek moksleiviams, tiek mokytojams!


Baldai turi būti daugiafunkciai ir lengvai perstumdomi, kad klasės išplanavimą būtų nesunku keisti priklausomai nuo vykdomos veiklos ar poreikių. Klasėje turi būti patogu dirbti tiek individualiai, tiek grupėmis – dėl didesnio stalo galima surengti spontaniškus susirinkimus ir visiems susiburti komandiniam darbui. Papildomi stumdomi stalai ant ratukų taip pat yra geras sprendimas, kai reikia pakeisti išplanavimą.


Rinkitės praktiškus ir patvarius baldus, kurie palengvintų jūsų kasdienį gyvenimą. Galite sutaupyti vietos pasirinkę kėdes, kurias galima sustatyti vieną ant kitos, o grindis lengviau išplausite, jei pasirinksite kėdes, kurias apvertus galima pakabinti ant stalviršių.

Sukurkite „kabinetus kabinete“


Naudodami pertvaras lengvai padalinsite klasę į atskiras zonas, kuriose bus galima netrukdomai užsiimti skirtinga veikla. Klasę taip pat galima padalinti ir knygų lentynomis, spintomis ar spintelėmis.


– Viena iš tendencijų yra tokia, kad klasės vis labiau pritaikomos individualiam darbui. Kai kuriems moksleiviams sunku susikaupti ir jiems reikia sėdėti atskirai, o kitiems yra lengviau dirbti atvirose klasėse, kartu su kitais, – sako „AJ Offentlig Interiör“ įmonės svarbių klientų vadybininkė Kerstin Metz.

Ilgaamžės, ekologiškos medžiagos


Mokyklos baldai turi būti itin kokybiški, nes mokiniai paprastai jų nesaugo. Pasak Kerstin, mokyklose baldai nusidėvi kur kas labiau nei kitur.


Baldai turi būti geros būklės net ir po dešimties naudojimo metų. Jie turi būti pakankamai patvarūs, kad juos būtų galima naudoti – teigia Kerstin.
Linoleumas yra patvari medžiaga, kurią rekomenduojama naudoti mokyklose. Linoleumas gaminamas iš natūralių, atsinaujinančių medžiagų, jis yra patvarus ir jį lengva valyti, todėl tai geriausias sprendimas klasėms. Be to, ši medžiaga gerai sugeria triukšmą.

Ergonomiški baldai – patogesnė sėdėsena


Kadangi moksleiviams ir mokytojams dažnai tenka ilgai sėdėti vienoje vietoje, labai svarbu, kad baldai būtų ergonomiški ir sumažintų kūno apkrovą. Baldai turi būti pritaikyti sėdinčiajam, o klasėje turėtų būti keli sėdėti skirtų baldų tipai. Dėl reguliuojamo aukščio suolų ir stalų taip pat užtikrinama tinkama sėdėsena. Nepamirškite ir garsinės aplinkos – didelis triukšmas neigiamai veikia moksleivių ir mokytojų produktyvumą ir gebėjimą susikaupti.

Apšvietimas turi įtakos streso hormono gamybai


Kitas svarbus veiksnys, turintis įtakos klasės aplinkai – apšvietimas. Ankstesni Lundo universiteto tyrimai parodė, kad natūralus apšvietimas turi įtakos kortizolio, streso hormono, gamybai ir moksleivių elgesiui. Pasirūpinkite, kad šviesa neatsispindėtų nuo rašomosios lentos ar kitų stalviršių, nes tai labai vargina akis.

Susiję produktai
Stalas Decibel, 1200x800x720mm, beržas, tamsiai pilkas linoleumas
Stalas Decibel, 1200x800x720mm, beržas, tamsiai pilkas linoleumas
Kodas: 352907
  • Draugiškas aplinkai linoleumas
  • Triukšmą slopinantis paviršius
  • Beržo masyvo rėmas

Šis straipsnis yra iš kategorijos:

"Baldai turi būti geros būklės net ir po dešimties naudojimo metų. Jie turi būti pakankamai patvarūs, kad juos būtų galima naudoti."
Kerstin Metz
Kerstin Metz „AJ Offentlig Interiör“ įmonės svarbių klientų vadybininkė