• Greitas pristatymas
  • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
  • 3 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Paneigiame mitus apie sveikatą ir mankštą

Paneigiame mitus apie sveikatą ir mankštą
Straipsnis

Mankšta darbo dienos metu yra tiek pat naudinga, kaip ir intensyvus sportavimas po darbo. Tiesa? Yra daug mitų ir faktų apie sveikatingumą ir mankštą biure. Jei tikėti tuo, kas sakoma, didelis išgeriamos kavos kiekis skatina kūno svorio mažėjimą. Taigi, kas yra tiesa, o kas ne? Mes išsklaidysime kelis mitus apie sveikatingumą ir mankštą biure!

 

1. Jei Jūs intensyviai sportuojate po darbo – sėdėjimas visą darbo dieną nekenkia

 

NETIESA. Neįmanoma kompensuoti visos darbo dienos sėdėjimo didelio intensyvumo treniruote po darbo. Ilgo sėdėjimo kenksmingumas nėra kompensuojamas sportu po darbo. 8 valandų trukmės sėdimas darbas gali sukelti nutukimą, antro tipo diabetą, hipertenziją ir širdies bei kraujagyslių ligas.


Darbo dienos metu, būtinai reguliariai keiskite darbo padėtį tarp sėdimos ir stovimos bei darykite aktyvias pertraukas. Net ir pačios mažiausios smulkmenos gali turėti esminę reikšmę, pavyzdžiui nuėjimas iki kolegos darbo stalo kitoje patalpoje (užuot siuntus el. laišką). Dar viena puiki alternatyva - biuro ėjimo takelio, darbo vietos treniruoklio – dviračio ar kitų aktyvaus biuro baldų bei priedų naudojimas darbo metu. Tai gerina kraujo apytaką ir kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje.

 

2. Žemo intensyvumo mankšta sudegina daugiau kalorijų, nei didelio intensyvumo pratimai

 

NETIESA. Ilga žemo intensyvumo mankšta duoda tokį patį rezultatą, kaip ir trumpos – intensyvios treniruotės, - teigia Stokholmo Gimnastikos bei Sporto Universiteto fiziologas Mikael Mattson. Trumpos aukšto intensyvumo sportavimo sesijos metu ir po jos, organizmas suvartoja didelį kiekį energijos. Visgi, mankštos ar sporto sesijos metu sudeginamų kalorijų kiekis nėra svarbiausia. Svarbiausia yra tai, kas yra sudeginama visos dienos metu.

 

Nėra lengva rasti laiko sportui darbo dienos metu. Visgi, reikia turėti omenyje, kad kiekvienas iš mūsų galime mankštintis darbo metu. Tai nereiškia, kad Jums būtina pabėgti iš darbo ir keliauti į sporto klubą – mankštą galima atlikti sėdint prie darbo stalo. Pavyzdžiui, pabandykite 1 minutę išlaikyti savo kojas visiškai lygiagrečiai grindims – to pakaks, kad pajaustumėte, kaip dirba Jūsų kojų raumenys. Verta mankštintis neintensyviai, taip pasiliekant daugiau energijos antrai dienos pusei.

 

3. 5 minučių mankšta neturi teigiamos įtakos

 

NETIESA. Rekomenduojama mankštintis bent jau 30 minučių kasdien, bet tai įgyvendinti yra sunku, nes kiekvienam mūsų reikia dirbti, pasiimti vaikus iš mokyklų, ruošti valgį ir tvarkyti kitus reikalus. Visgi, net ir kelios mankštos minutės yra geriau, nei nė vienos. Kai tik atsiranda laisva akimirka, Jūs galite atlikti kelis pritūpimus ar atsispaudimus atsirėmus į reguliuojamo aukščio biuro stalą. Beje, kodėl gi dažniau nepasinaudoti laiptais, užuot į biurą kilus liftu? Net ir 5 mankštos minutės suteiks žymiai daugiau naudos, nei Jūs galite įsivaizduoti.

 

Mankšta visada yra gerai, net jei ji trumpa. Nepergyvenkite jei kažkiek sukaisite ar suprakaituosite. Mankštinantis, mūsų raumenims yra pasiunčiamas aiškus signalas, kad jie turi atlikti fizinės jėgos reikalaujančius pratimus, taip akimirksniu prasideda energijos deginimo procesas. Tai turi teigiamą įtaką kievieno mūsų sveikatai, nes didėja dėguonies kiekis kraujyje, mažinamas lipidų kiekis ir gerėja jautrumas insulinui. Neužmirškite, kad kiekvienas mūsų esame skirtingi, todėl mankštos pratimai, kurie tinka vienam, nebūtinai yra tinkami kita žmogui. Išbandykite maksimaliai daug mankštos pratimų – atraskite tokius, kurie tinka būtent Jums.


4. Kofeinas mažina kūno svorį

 

NETIESA. Tyrimų metu nustatyta, kad kofeinas nedaro jokios įtakos kūno svorio mažėjimui. Jis minimaliai padidina metabolizmą, tačiau neturi jokios moksliškai įrodytos įtakos žmogaus kūno svorio kitimui. Pagrindinė minimalaus kofeino poveikio priežastis yra ta, kad dauguma mūsų į kavą dedame cukrų arba pilame pieną – elementus, kurie ženkliai padidina mūsų organizmo gaunamų kalorijų kiekį. Visgi, kofeinas suteikia energijos, todėl kievienas mūsų galime būti aktyvesniais. Be to, jei kavos aparatas pozicionuojamas kitame Jūsų biuro patalpos gale, išnaudokite kavos pertraukėles pasivaikščiojimams iki jo.

 

Potencialo trumpai mankštai galime rasti visada ir visur, tereikia atidžiai apsidairyti ir to norėti. Sėkmės.

 

Šis straipsnis yra iš kategorijos: