Patarimai, kaip namus paversti patogia darbo vieta

Šiuo laikotarpiu, darbas iš namų tapo reiškiniu su kuriuo tenka susidurti beveik kiekvienam iš mūsų. Visgi, darbas namuose turi kelis neigiamus aspektus, vienas jų tai, kad likdami namuose, Jūs neatliekate kelionės į darbą ir iš jo, t.y. prarandate dalį įprastinio fizinio aktyvumo. Tai galima kompensuoti įsigijus tinkamus baldus, kurie leis Jūsų namus paversti ergonomiška aktyvaus darbo erdve. Štai keli patarimai Jums.


Atskirkite darbo zoną nuo gyvenamosios
Anksčiau, daugelis mūsų įsivaizdavome, kad darbas iš namų yra patogus sėdėjimas ant minkštos sofos pasidėjus nešiojamą kompiuterį sau ant kelių. Dabar, mes puikiai suprantame, kad tai tikrai nėra patogiausia darbo padėtis. Maža to, tokia padėtis yra žalinga mūsų kūnams. Labai svarbu, jei yra tokia galimybė, atskirti savo darbo zoną, nuo gyvenamosios erdvės. Įgyvendinti šią užduotį leis pastatomos bei stalo pertvaros. Sėdėdami nuošaliau nuo minkštųjų poilsio baldų, ant tinkamos kėdės ir prie tinkamo aukščio stalo – ne tik apsaugosite savo kūną, bet ir padidinsite produktyvumą.

Dirbkite stovėdami
Darbuotojai, kurie į darbus važiuodavo dviračiu – patiria didžiausią šoką. Taip yra dėl to, kad jų kūnai buvo pripratinti prie kasdienės aktyvumo dozės. Visgi, tai galima kompensuoti dirbant stovint prie reguliuojamo aukščio stalo. Aktyvus darbas ir dažnas darbo padėties keitimas daro teigiamą įtaką sveikatai. Reguliuojamo aukščio stalas suteikia darbuotojui galimybę patogiai dirbti ir stovint, ir sėdint. Siekdami sukurti maksimaliai aktyvią darbo vietą, papildomai galite įsigyti balansavimo lentą arba amortizuojantį stovimo darbo kilimėlį. Elektra reguliuojamo aukščio stalai jau yra nebe prabangos prekė, todėl naudotis šių baldų privalumais galime kiekvienas iš mūsų.

Investuokite į ergonomišką biuro kėdę
Jei Jūsų prioritetas yra sėdimas darbas, pasirūpinkite Jūsų kūnui tinkančia kėde. Nėra tokios kėdės, kuri tiks visiems, tačiau yra kėdžių su papildomomis funkcijomis, kurios leidžia baldą pritaikyti sėdinčiojo kūnui. Ieškokite kėdės su reguliuojamo kampo sėdyne ir nugaros atlošu, skirtingose pozicijose fiksuojamu supimosi mechanizmu, reguliuojama juosmens atrama ir reguliuojamais porankiais.

Įrenkite namų sporto klubą ir namų biurą vienoje vietoje
Sutaupykite daug pinigų ir įrenkite namų sporto kubą bei namų biurą vienoje erdvėje. Tai Jums leis padaryti darbo vietos treniruoklis – dviratis. Dirbant iš namų, Jūs galite sportuoti ir prakaituoti į valias, visiškai nesvarbu, kad atrodysite truputį netvarkingai. Skirtingai nei standartinis treniruoklis dviratis, darbo vietos treniruoklis dviratis yra be rankenų, todėl jį galima pastatyti maksimaliai arti darbo stalo, o rankas laikyti ant stalviršio. Pagrindinė šio prietaiso paskritis yra palaikyti kūno aktyvumą ir tinkamą kraujo apytaką darbo metu. Jei Jums kyla noras padaryti pertrauką darbuose ir atlikti didelio intensyvumo treniruotę – niekur nereikia eiti, tą galite atlikti ten pat, kur dirbote. Dviratis parodys kokiu greičiu minate ir kokį virtualų atstumą nuvažiuojate, todėl galėsite sekti ir didinti krūvius.

Dirbkite ir mankštinkitės ant balansinio kamuolio
Tęsiant sporto klubo namuose temą, pristatome balansinį darbo vietos kamuolį, kuris leidžia dirbti ir mankštintis vienu metu. Sėdint ant šio balansinio kamuolio, kūnas yra provokuojamas balansuoti. Dėl šios priežasties, aktyvuojamos net kelios raumenų grupės. Dirbant ant balansinio kamuolio, sėdinčiojo kojos taisyklingai – pilna pėda remiasi į grindinį. Tokia padėtis ženkiai pagerina kraujo apytaką. Be to, sėdint ant balansinio kamuolio, galima atlikti paprastus, tačiau labai naudingus pratimus.

Optimalus darbo vietos apšvietimas - būtinas
Įsitikinkite, kad Jūsų namuose apšvietimas yra tinkamas ir pakankamas darbui. Jei įmanoma, darbo stalą pasistatykite šalia lango, kad dirbdami gautumėte kuo daugiau natūralios šviesos. Natūrali šviesa padeda išlaikyti dėmesio koncentraciją, produktyvumą bei aukštą energingumo lygį. Dažnai, namų apšvietimas nėra pakankamas darbui, todėl patartina naudoti papildomus šviesos šaltinius, tokius, kaip stalo šviestuvai. Tai ypatingai svarbu dirbant vakare ar tamsiuoju metų laiku.

Štai dar pora patarimų siekiant būti aktyviu ir sveiku dirbant iš namų: skambindami nesėdėkite, geriau pasivaikščiokite po butą, namą ar aplink jį. Pietų metu išeikite pasivaikščioti, pasimankštinkite ir pan.