Taisyklinga laikysena - sveikesni darbuotojai

Kodėl sėdėti, kai galite pastovėti? Vis daugiau ir daugiau žmonių supranta, kad yra sveika dalį laiko darbe dirbti atsistojus. Naudojant reguliuojamo aukščio stalus Jums sudaromos puikios sąlygos susikurti sau patogią darbo aplinką ir geresnę sveikatą. Kūno padėties kaita aktyvina kojų ir nugaros raumenis, o tai savo ruožtu pagerina kraujo cirukuliaciją organizme ir padeda išvengti raumenų ir kaulų traumų. Be to, tai būdas numesti svorio!

Nėra sveika sėdėti ilgą laiką
– Labai svarbu per darbo dieną ir pasėdėti, ir pastovėti, sako Anna Millbourn Olander, ergonomistė ir licencijuota fizioterapeutė.
Turint stalą, kurio aukštį galima nesunkiai reguliuoti, lengvai pakeisite kūno padėtį. Nepatartina dirbti daugiau nei dvi valandas išlaikant tą pačią kūno laikyseną, net ir pačioje patogiausioje biuro kėdėje – pageidautina bent jau kas pusvalandį keisti kojų padėtį ar eiti šiek tiek pasivaikščioti. Sumažinus sėdimo laiko per dieną trukmę, mažėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika, taip pat rizika susirgti cukriniu diabetu.

Mažos investicijos – didelis pelnas
Taigi, reguliuojamo aukščio stalo įsigyjimas yra maža, bet veiksminga investicija į darbuotojų gerovę ir sveikatą. Ne paslaptis, kad laimingi darbuotojai dirba veiksmingiau ir produktyviau.
– Nauda yra tokia didžiulė, kad visi biure dirbantys darbuotojai turėtų naudoti reguliuojamo aukščio stalus, sako Anna Millbourn Olander. Atsistoti tam tikrais laiko intervalais yra naudinga sveikatai, taip pat, tai padeda reguliuoti kūno masę. Tyrimai rodo, kad bent keletą valandų per dieną dirbant atsistojus sudeginame nemažą riebalų kiekį organizme, todėl per metus žmogus numeta keletą kilogramų svorio.
– Rekomenduojama per pietų laiką eiti pasivaikščioti, kad organizmas išjudėtų, priduria ji.

Atsikratykite sprando skausmo
Tyrimai rodo, kad sėdint vienoje padėtyje keturias valandas gyvenimo trukmės sutrumpėjimo rizika, lyginant su sėdėjimu vienoje padėtyje dvi valandas, padidėja dvigubai.
Dirbdami atsistoję išvengsite sprando skausmo. Taip pat stovinčio žmogaus organizmas sunaudoja 3 kartus daugiau energijos nei sėdinčio.
– Žinoma, niekas nedraudžia sėdėti visą dieną ant kėdės – tai jūsų pasirinkimas, tačiau patartina keisti kūno padėtį, o retkarčiais atsisėsti yra būtina, kad sumažintumėte įtampą keliuose ir kojose, pabrėžia Anna Millbourn Olander.