Kaip išsirinkti kėdę, kuri tinka būtent Jums – 5 svarbiausi dalykai

Tinkama biuro kėdė atkartoja sėdinčiojo kūno judesius, mažina kūno įtampos sukeliamų traumų pavojų ir leidžia sėdėti taisyklingai – visiškai nesvarbu, kiek ilgai sėdite darbo dienos metu. Gera biuro kėdė daro esminę įtaką Jūsų produktyvumui ir gerai savijautai. Tačiau, kuris biuro kėdės modelis tinka būtent Jums? Štai penki patarimai, kurie padės išsirinkti Jums tinkančią biuro kėdę.
Kvinna sitter vid höj- och sänkbart skrivbord och jobbar med dator

1. Kiek valandų dirbate sėdėdami?

Svarbiausias klausimas – kiek valandų per dieną Jūs dirbsite sėdėdami. Galioja paprasta taisyklė – kuo daugiau valandų Jūs dirbate sėdėdami, tuo geresnė kėdė yra reikalinga. Siekdami padėti Jums lengviau išsirinkti, kėdes skirstome į klases pagal sėdimo darbo trukmę – 4, 8, 12 ir 24. Tai reiškia, kad mes siūlome viską, nuo paprasčiausių kėdžių ant kurių prisėdama trumpais intervalais iki optimalų komfortą suteikiančių, ilgoms sėdimo darbo valandoms skirtų kėdžių.

4 valandų: Tai paprastos kėdės, kurios yra skirtos trumpiems sėdimo darbo periodams.

8 valandų: Skirta darbuotojams, kurie darbo dienos metu, sėdimą darbą dirba didžiąją darbo dienos laiko dalį.

12 valandų: Darbo dienos metu sėdite beveik visa laiką arba Jūsų darbo diena yra ilgesnė, nei standartinė – tuomet Jums būtina tokia kėdė.

24 valandų: Dirbate skrydžių valdymo ar apsaugos centre – darbo vietose, kuriose reikia būti visą laiką? Tokiu atveju Jums reikalinga kėdė, kuri yra pritaikyta itin aukštiems komforto reikalavimams ir aprūpinta dideliu kiekiu reguliuojamų funkcijų.

 

2. Pasirinkite Jūsų kūno judesius atkartojantį mechanizmą

Jūsų kūnas privalo keisti savo padėtį reguliariai, todėl biuro kėdės sėdynė ir nugaros atlošas turi atkartoti sėdinčiojo judesius. Tinkama kėdės atlošo ir sėdynės sąveika su sėdinčiojo kūnu yra užtikrinama specialių mechanizmų pagalba: aukštesnės kokybės ir klasės mechanizmai yra reguliuojami, kas leidžia sukurti ergonomišką sėdėjimo padėtį.

NKN (nuolatinis kontaktas su nugara): tai reiškia, kad nugaros atlošas tiksliai ir visą laiką atkartoja sėdinčiojo nugaros judesius, kai tuo tarpu sėdynė, užfiksuota vienoje padėtyje. Tokiu būdu galima lengvai keisti darbo padėtį.


Fiksuotas kampas: paprastas mechanizmas, kuris užtikrina, kad supimosi kėdėje metu, nugaros atlošo ir sėdynės kampas yra pastovus ir nekintantis. Mechanizmo pasipriešinimas yra pritaikomas sėdinčiojo kūno svoriui.


Sinchroninis mechanizmas: sėdynė ir nugaros atlošas juda santykiu 1:2. Tai reiškia, kad sėdinčiojo judesio momentu, sėdynės kampas ir pozicja kinta 1 žingsniu, o to paties judesio metu, nugaros atlošo pozicija pasikeičia 2 žingsniais. Sėdynė ir nugaros atlošas gali būti užfiksuoti vienoje padėtyje. Galima pritaikyti mechanizmo pasipriešinimą sėdinčiojo kūno svoriui.


Multi sinchroninis mechanizmas: šis mechanizmas irgi juda santykiu 1:2, bet yra galimybė atjungti nugaros atlošą nuo sėdynės. Tai svarbu tuomet, kada sėdintysis nori pasirąžyti ar išsitiesti visu ūgiu. Tą svarbu daryti reguliariai, nes tik taip užtikrinama gera kūno kraujo apytaka.

2. Ieškokite ergonomiškų funkcijų, kurios leis kėdę pritaikyti Jūsų kūnui

Kėdė, kuri Jums suteiks tinkamą ir efektyvią atramą, privalo būti pritaikoma Jūsų ūgiui, svoriui ir kūno formai. Mes visi esame skirtingi, todėl universaliausios kėdės yra tos, kurios turi daugiausia reguliuojamų funkcijų.

Reguliuojamas sėdynės aukštis: nustatomas pagal sėdinčiojo ūgį. Tinkamas sėdynės aukštis yra tada, kai sėdinčiojo pėdos visu pločiu liečiasi su grindų paviršiumi, o nugara pilnai remiasi į nugaros atlošą.

Reguliuojamas nugaros atlošo aukštis: galima nustatyti tinkamą nugaros atlošo aukštį, kuris yra tada, kai nugaros atlošo išlinkimas tiksliai akartoja natūralų Jūsų juosmens išlinkimą.

Reguliuojamas sėdynės gylis: sėdynė pritaikoma ūgiui. Kada pėda visu pločiu liečiasi su grindų paviršiumi, tarp sėdinčiojo kelio vidinės dalies ir sėdynės pradžios turi tilpti kumštis (taip užtikrinama optimaliausia kraujo apytaka kojose), o nugara visu plotu liečiasi su nugaros atlošu.

Reguliuojamas sėdynės kampas: siekiant sukurti optimaliausią sėdėjimo padėtį, sėdynės kampą reikia nustatyti taip, kad sėdynės priekis būtų šiek tiek žemiau, t.y. kad sėdinčiojo klubai būtų šiek tiek aukščiau už kelius, kuomet pėdos visu pločiu liečiasi su grindų paviršiumi.
Biuro kėdė MARLOW
225.-€

4. Daugiau pasirinkimų ir priedų

Apart funkcijų ir mechanizmų, apsispręsti renkantis kėdę gali padėti ir priedai, tokie, kaip pavyzdžiui puikiai ventiliuojamas – tinklinis nugaros atlošas. Paprastesnių modelių kėdžių priedai yra porankiai ir galvos atlošai, brangesnieji modeliai yra komplektuojami su šiais aksesuarais.

Aukštas ar žemas nugaros atlošas: iš tiesų, tai skonio reikalas, tačiau yra viena – pagrindinė taisyklė: žemas nugaros atlošas mažesnio ūgio ir aukštas nugaros atlošas aukštesnio ūgio žmonėms.

Galvos atrama: tai ne tik graži kėdės detalė, tai ir funkcionalus jos priedas. Ši detalė labai dažnai naudojama netinkamai arba nenaudojama visiškai. Galvos atrama turi liesti kaklą – taip atpalaiduojami kaklas ir pečiai. Siekiant sukurti optimalią atramą – reikia reguliuoti atlošo aukštį bei kampą.

Porankiai: atpalaiduoja pečius. Jie turi būti reguliuojami, kad kėdė galėtų maksimaliai priartėti prie stalviršio. Galima reguliuoti porankių aukštį bei reguliuoti juos į priekį/atgal ir į šonus.

Tinklinis atlošas: tinklinis nugaros atlošas yra ne tik dizaino detalė, tai ir funkcionalus kėdės aksesuaras. Toks nugaros atlošas užtikrina gerą oro cirkuliaciją, todėl sėdinčiojo nugara yra tinkamai ventiliuojama.

5. Spalva, forma ir medžiaga

Kada Jūs jau išsirinkote kėdės modelį, kuris atitinka Jūsų poreikius, prasideda smagioji proceso dalis: kėdės dizaino pasirinkimas. Mūsų siūlomų biuro kėdžių asortimente rasite skirtingų spalvų ir tradicinio, ir modernaus dizaino modelius. Maža to, Jūs galėsite rinktis ir Jums tinkatį baldo apmušalą: medžiagi, dirbtinės arba natūralios odos. 

Plačiame mūsų siūlomų prekių asortimente Jūs tikrai rasite būtent Jums tinkančią biuro kėdę, visiškai nesvarbu, kas estate ir ką dirbate. Visgi, jei rinkdamiesi susidursite su neaiškumais, ar Jums tiesiog iškils klausimų – kreipkitės į mus, džiaugsimės galėdami Jums pagelbėti!

Biuro kėdžių asortimenas.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.