Biuro kėdės

Kaip išsirinkti biuro kėdę, kuri tinka būtent Jums – 5 svarbiausi dalykai

Gera biuro kėdė atkartoja sėdinčiojo kūno judesius, mažina kūno įtampos sukeliamų traumų pavojų ir leidžia sėdėti taisyklingai – visiškai nesvarbu, kiek ilgai sėdite darbo dienos metu. Kokybiška ir funkcionali darbo kėdė daro esminę įtaką Jūsų produktyvumui ir gerai savijautai. Tačiau, kuris ergonomiškos kėdės modelis tinka būtent Jums? Štai penki patarimai, kurie padės išsirinkti Jums tinkančią biuro kėdę.
Kvinna sitter vid höj- och sänkbart skrivbord och jobbar med dator

1. Kiek valandų dirbate sėdėdami?

Svarbiausias klausimas – kiek valandų per dieną Jūs dirbsite sėdėdami. Galioja paprasta taisyklė – kuo daugiau valandų Jūs dirbate sėdėdami, tuo geresnė kėdė yra reikalinga. Siekdami padėti Jums lengviau išsirinkti, kėdes skirstome į klases pagal sėdimo darbo trukmę – 4, 8, 12 ir 24. Tai reiškia, kad mes siūlome viską, nuo paprasčiausių kėdžių ant kurių prisėdama trumpais intervalais iki optimalų komfortą suteikiančių, ilgoms sėdimo darbo valandoms skirtų kėdžių.

4 valandų: Tai paprastos kėdės, kurios yra skirtos trumpiems sėdimo darbo periodams.

8 valandų: Skirtos darbuotojams, kurie darbo dienos metu, sėdimą darbą dirba didžiąją dalį laiko.

12 valandų: Darbo dienos metu sėdite beveik visa laiką arba Jūsų darbo diena yra ilgesnė, nei standartinė? Jums būtina tokia kėdė.

24 valandų: Dirbate skrydžių valdymo ar apsaugos centre – darbo vietose, kuriose reikia būti visą laiką? Tokiu atveju Jums reikalinga kėdė, kuri yra pritaikyta itin aukštiems komforto reikalavimams ir aprūpinta dideliu kiekiu reguliuojamų funkcijų.

 

Du darbuotojai kalbasi prie biuro stalo, sėdėdami ant ergonomiškų biuro kėdžių

2. Pasirinkite kūno judesius atkartojantį mechanizmą

Jūsų kūnas privalo keisti savo padėtį reguliariai, todėl biuro kėdės sėdynė ir nugaros atlošas turi atkartoti sėdinčiojo judesius. Tinkama kėdės atlošo ir sėdynės sąveika su sėdinčiojo kūnu yra užtikrinama specialių mechanizmų pagalba: aukštesnės kokybės ir klasės mechanizmai yra reguliuojami, kas leidžia sukurti ergonomišką sėdėjimo padėtį.

Nuolatinis kontaktas su nugara: tai reiškia, kad nugaros atlošas tiksliai ir visą laiką atkartoja sėdinčiojo nugaros judesius, kai tuo tarpu sėdynė, užfiksuota vienoje padėtyje. Tokiu būdu galima lengvai keisti darbo padėtį.

Fiksuotas kampas: paprastas mechanizmas, kuris užtikrina, kad supimosi kėdėje metu, nugaros atlošo ir sėdynės kampas yra pastovus ir nekintantis. Mechanizmo pasipriešinimo lygis yra pritaikomas sėdinčiojo kūno svoriui.

Sinchroninis mechanizmas: sėdynė ir nugaros atlošas juda santykiu 1:2. Tai reiškia, kad sėdinčiojo judesio momentu, sėdynės kampas ir pozicija kinta 1 žingsniu, o to paties judesio metu, nugaros atlošo pozicija pasikeičia 2 žingsniais. Sėdynė ir nugaros atlošas gali būti užfiksuoti vienoje padėtyje. Galima pritaikyti mechanizmo pasipriešinimą sėdinčiojo kūno svoriui.

Multi sinchroninis mechanizmas: šis mechanizmas irgi juda santykiu 1:2, bet yra galimybė atjungti nugaros atlošą nuo sėdynės. Tai svarbu tuomet, kada sėdintysis nori pasirąžyti ar išsitiesti visu ūgiu. Tą svarbu daryti reguliariai, nes tik taip užtikrinama gera kūno kraujo apytaka.
Moteris sėdi ant ofiso kėdės, prie biuro stalo

3. Ergonomiškos funkcijos, kurios leidžia biuro kėdę pritaikyti Jūsų kūnui

Kėdė, kuri Jums suteiks tinkamą ir efektyvią atramą, privalo būti pritaikoma Jūsų ūgiui, svoriui ir kūno formai. Mes visi esame skirtingi, todėl universaliausios kėdės yra tos, kurios turi daugiausia reguliuojamų funkcijų.

Reguliuojamas sėdynės aukštis: nustatomas pagal sėdinčiojo ūgį. Tinkamas sėdynės aukštis yra tada, kai sėdinčiojo pėdos visu pločiu liečiasi su grindų paviršiumi, o nugara pilnai remiasi į nugaros atlošą.

Reguliuojamas nugaros atlošo aukštis: galima nustatyti tinkamą nugaros atlošo aukštį, kuris yra tada, kai nugaros atlošo išlinkimas tiksliai akartoja natūralų Jūsų juosmens išlinkimą.

Reguliuojamas sėdynės gylis: sėdynė pritaikoma ūgiui. Kada pėda visu pločiu liečiasi su grindų paviršiumi, tarp sėdinčiojo kelio vidinės dalies ir sėdynės pradžios turi tilpti kumštis (taip užtikrinama optimaliausia kraujo apytaka kojose), o nugara visu plotu liečiasi su nugaros atlošu.

Reguliuojamas sėdynės kampas: siekiant sukurti optimaliausią sėdėjimo padėtį, sėdynės kampą reikia nustatyti taip, kad sėdynės priekis būtų šiek tiek žemiau, t.y. kad sėdinčiojo klubai būtų šiek tiek aukščiau už kelius, kuomet pėdos visu pločiu liečiasi su grindų paviršiumi.

Reguliuojami porankiai: Tinkamai vertikaliai ir į šonus sureguliuoti porankiai atpalaiduoja sėdinčiojo rankas, kaklo raumenis bei pečius.

 
Ergonomika - kas tai?

4. Daugiau pasirinkimų ir priedų

Apart funkcijų ir mechanizmų, apsispręsti renkantis kėdę gali padėti ir priedai, tokie, kaip puikiai ventiliuojamas – tinklinis nugaros atlošas. Paprastesnių modelių kėdžių priedai yra porankiai ir galvos atlošai, brangesnieji modeliai yra komplektuojami su šiais aksesuarais.

Aukštas ar žemas nugaros atlošas: iš tiesų, tai skonio reikalas, tačiau yra viena – pagrindinė taisyklė: žemas nugaros atlošas mažesnio ūgio ir aukštas nugaros atlošas aukštesnio ūgio žmonėms.

Galvos atrama: tai ne tik graži kėdės detalė, tai ir funkcionalus jos priedas. Ši detalė labai dažnai naudojama netinkamai arba nenaudojama visiškai. Galvos atrama turi liesti kaklą – taip atpalaiduojami kaklas ir pečiai. Siekiant sukurti optimalią atramą – reikia reguliuoti atlošo aukštį bei kampą.

Porankiai: atpalaiduoja pečius. Jie turi būti reguliuojami taip, kad kėdė galėtų maksimaliai priartėti prie stalviršio. Galima reguliuoti porankių aukštį, kampą bei reguliuoti juos į priekį/atgal ir į šonus.

Tinklinis atlošas: tinklinis nugaros atlošas yra ne tik dizaino detalė, tai ir funkcionalus kėdės aksesuaras. Toks nugaros atlošas užtikrina gerą oro cirkuliaciją, todėl sėdinčiojo nugara yra tinkamai ventiliuojama.

Aktyvus sėdėjimas: Papildomai prie turimos biuro kėdės įsigykite aktyvaus sėdėjimo kėdę - darbo padėtį keiskite reguliariai. Balansinės kėdės ir balansiniai kamuoliai stiprina sėdinčiojo kūną darbo metu, o kėdės balnai sukuria natūralią - ergonomišką sėdėjimo padėtį.
 

Kaip pasisemti energijos darbo metu?
Biuro kėdės atlošas galvai
Biuro kėdė LANCASTER
530.-€
Biuro kėdė
Biuro kėdė MARLOW
235.-€

5. Spalva, forma ir medžiaga

Kuomet jau išsirinkote kėdės modelį, kuris atitinka Jūsų poreikius bei tinka Jūsų naudojamam biuro stalui, prasideda smagioji proceso dalis: kėdės dizaino pasirinkimas. Mūsų siūlomų biuro kėdžių asortimente rasite skirtingų spalvų ir tradicinio, ir modernaus dizaino modelius. Maža to, Jūs galėsite rinktis ir Jums tinkatį baldo apmušalą: medžiaginį, dirbtinės arba natūralios odos. 

Reikia patarimo, ką Jums pasirinkti? Geriausių mūsų biuro kėdžių sąrašas 2023!

 1. Populiariausias modelis - STIRLING patogi biuro kėdė su aukštu nugaros atlošu.
  - Kėdės sėdynė, nugaros atlošas ir galvos atrama - gausiai paminkštinti
  - Nugaros atlošo ir porankių aukštis - reguliuojamas, taip sukuriama optimali atrama sėdinčiojo kūnui
  - Sinchroninis kėdės mechanizmas užtikrina sinchronišką nugaros atlošo ir sėdynės judėjimą
  - Porankius galima reguliuoti vertikaliai ir į šonus

 2. STANLEY - puiki biuro kėdė už optimalią kainą.
  - Papildomą komfortą sukuria reguliuojama juosmens atrama
  - Tinklinis nugaros atlošas užtikrina gerą oro cirkuliaciją
  - Sinchroninis kėdės mechanizmas užtikrina sinchronišką nugaros atlošo ir sėdynės judėjimą

 3. Biuro kėdė LINCOLN - ergonomiška kėdė su aukštu, atlenkiamu nugaros atlošu.
  - Ypač aukštas nugaros atlošas ir platesnė sėdynė
  - Platus ergonomiškos formos atlošas galvai
  - Penkiose padėtyse fiksuojamas supimosi mechanizmas
  - Reguliuojama juosmens atrama - papildomam sėdėjimo komfortui

 4. LANCASTER - stilingo dizaino biuro kėdė. Skirtingų spalvų modelių pasirinkimas.
  - Aptraukta patvariu medžiaginiu audeklu, kuris 100% sudarytas iš perdirbtų PET butelių
  - Sinchroninis kėdės mechanizmas užtikrina sinchronišką nugaros atlošo ir sėdynės judėjimą
  - Patrauklus dizainas su siaura sėdyne ir siauru nugaros atlošu
  - Optimalų sėdėjimo komfortą užtikrina iš išlieto porolono pagaminti sėdynės bei nugaros atlošo paminkštinimai

 5. RAMSEY aukščiausios klasės biuro kėdė - maksimaliam sėdėjimo komfortui.
  - Sertifikuota 24 val. biuro kėdė - ilgoms sėdimo darbo pamainoms
  - Papildomą atramą suteikia pripučiama juosmens atrama
  - Supimosi mechanizmas pritaikomas sėdinčiojo kūno svoriui
  - Reguliuojamas porankių aukštis bei kampas, juos galima reguliuoti į šonus bei užlenkti

Gausiame prekių asortimente Jūs tikrai rasite būtent Jums tinkančią biuro kėdę, visiškai nesvarbu, kas estate ir ką dirbate. Visgi, jei rinkdamiesi susidursite su neaiškumais, ar Jums tiesiog iškils klausimų – klauskite mūsų, džiaugsimės galėdami Jums pagelbėti!

DUK

Jei sėdėdami prie stalo dirbate kasdien - biuro kėdė yra geriausias pasirinkimas. Šis baldas yra tiesiog tinkamesnis Jūsų kūnui, nei kito tipo kėdės. Be to, biuro kėdę galima pritaikyti individualiai Jums.
Vadovaukitės aukščiau tekste išvardintais žingsniais, bet pradžiai atsakykite sau į klausimą - kas Jums suteikia maksimalų sėdėjimo komfortą darbo dienos metu.
Visi mūsų siūlomi kėdžių modeliai yra pritaikyti naudoti ilgus metus, produktams suteikiame 7 metų garantija, tačiau, bet koks baldas tarnaus ilgiau, jei bus tinkamai prižiūrimas.
Geriausia biuro kėdė yra ta, kuri idealiai tinka naudotojui asmeniškai ir kėdės naudojimo sąlygoms, aplinkai. Kėdė privalo taikytis prie sėdinčiojo, bet ne atvirkščiai.
Gera biuro kėdė nebūtinai privalo būti pati brangiausia. Biuro kėdžių kainos priklauso nuo to, kokiam sėdimo darbo laiko intervalui jos yra pritaikytos.
Sėdintysis turi visu pėdos pločiu liesti grindų paviršių, jei taip nėra - kėdė per aukšta. Įsitikinkite, kad Jūsų nugara pilnai remiasi į nugaros atlošą, o galvos atlošas nustatytas Jūsų kaklo, o ne galvos aukštyje.
Kaip reguliuoti biuro kėdę sprendžiate Jūs, tai priklauso nuo to, kaip Jūs norite sėdėti. Nepamirškite panaudoti visų reguliuojamų kėdės funkcijų - tik taip sukursite maksimaliai ergonomišką sėdėjimo padėtį.
Jūsų abi pėdos turi visu plotų liesti grindų paviršių, keliai turi būri sulenkti 90°, o Jūsų dilbiai turi būti ant stalviršio.
Jei biuro kėdę prižiūrėsite tinkamai - ji tarnaus Jums ilgus metus, tačiau, jei svarbiausios reguliuojamos kėdės funkcijos nebeveikia optimaliai - vertėtų pradėti dairytis naujos biuro kėdės.
Nežiūrint į pavadinimą, galvos atlošas yra skirtas kaklo atrėmimui, jis leidžia išlaikyti optimalią kaklo poziciją, kas, savo ruožtu, įtakoja ir provokuoja taisyklingą laikyseną, o taisyklinga laikysena leidžia išvengti kaklo, nugaros ir pečių skausmų.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.