• Greitas pristatymas
  • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
  • 3 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Padarykite pertrauką – mankštinkitės kartu su kolegomis!

Padarykite pertrauką – mankštinkitės kartu su kolegomis!
Straipsnis

Patikėkite, tikrai nereikia įdėti labai daug pastangų siekiant turėti sveiką kūną, net būnant darbe. Mes labai dažnai pamirštame apie mažus dalykus, kurių reikalauja sveikas gyvenimo būdas, pavyzdžiui – mankšta prieš darbą arba jo metu. Mankšta yra ypatingai svarbi, visiškai nesvarbu, ar Jūs dirbate fizinį darbą pramonės erdvėje, ar sėdimą darbe biure. Kelių pratimų per dieną atlikimas tikrai nepakenks, nei Jums, nei Jūsų atliekamam darbui. Taigi, pasikvieskite savo kolegas ir pabandykite kartu atlikti šiuos pratimus!

 

Traumų prevencija


Labai svarbu darbo metu daryti aktyvias, o ne pasyvias pertraukėles, kad ir kaip patraukliai atrodytų ta minkšta ir jauki sofa poilsio kambaryje. Darbas, kurio metu darbuotojas turi kelti didelio svorio daiktus, ilgai stovėti ar daug vaikščioti – vargina kojas ir sukelia nugaros skausmus. Ilgos sėdimo darbo valandos biure yra ne ką mažiau žalingos. Vaistai nuo skausmo arba trumpi snūstelėjimai pertraukų metų gali atrodyti, kaip tinkama išeitis, visgi, tai tik laikinas problemos sprendimas. Ilgalaikės pasekmės gali būti labai skaudžios. Tempimo pratimai ir mankšta pagerina kraujo apytaką ir atpalaiduoja įsitempusius raumenis. Be to, kad mankštos sušildytas kūnas taps žymiai atsparesniu traumoms, Jūs gausite ir energijos bei geresnės nuotaikos dozę.

 

Mankštinkitės kartu


Kartu su kolegomis sudarykite mankštos bei pratimų planą – laikykitės šio plano kartu. Linksminkitės bendros mankštos metu ir įtraukite į šį procesą, kuo daugiau savo bendradarbių. Tai ne tik pagerins darbuotojų savijautą, bet ir sustiprins tarpusavio ryšius. Be to, kartu sportuojantys kolegos yra puiki motyvacija – drauge galima atlikti žymiai daugiau!

 

Tempimo pratimai aktyvios pertraukėlės metu


Atlikite tokius pratimus, kurie tinka ir Jums, ir Jūsų kolegoms. Pasirinkite pratimus, kurie mankština Jūsų darbe labiausiai apkraunamus sąnarius ir sušildo labiausiai Jūsų darbe varginamus raumenis.

 

Pečiai
1. Stovėkite tiesiai, kojos pečių plotyje. Itin svarbu, kad nugara būtų visiškai tiesi.
2. Ištieskite rankas priešais save, pečių aukštyje. Delnai turi būti nukreipti vienas į kitą.
3. Lėtai atitraukite rankas vieną nuo kitos iš ištieskite jas horizontaliai pečių linijai. Turite pajausti, kaip beveik susiliečia Jūsų mentys. Pratimo metu nebūkite įsitempę – atsipalaiduokite.
4. Letai rankas grąžinkite į pradinę pratimo padėtį ir maksimaliai išlenkite nugarą, kad tarp menčių būtų didžiausias įmanomas atstumas.
5. Kartokite pratimą.
6. Pratimą atlikite taip, kad tempimą jaustumėte abiejų pratimo fazių metų, t.y. rankas atitraukiant atgal ir ištiesiant į priekį.

 

Nugara
1. Stovėkite tiesiai, kojos pečių plotyje. 
2. Sukabinkite delnus virš galvos.
3. Lenkite liemenį į šoną stengdamiesi pečius išlaikyti lygiagrečiai pėdoms. Pratimo metu, Jūsų klubas turi pakrypti į kairę, o dešinys kelis truputį susilenkti. Pakartokite judesį į kitą pusę, jo metu Jūsų klubas turi pakrypti į dešinę, o kairys kelis truputį susilenkti.
4. Kartokite pratimą.

 

Klubai
1. Stovėkite tiesiai, kojas ir pėdas suglauskite. Plačiu žingsniu, kaire koja, ženkite atgal ir pritūpkite. Kairiu keliu nelieskite grindų.
2. Tokioje pozicijoje, 5-10 kartų atlikite gilaus kvėpavimo pratimą.
3. Pakartokite pratimą atgal žengdami kita koja.

 

Šlaunys
1. Atsiklaupkite. Vieną koją pastatykite sulenktą 90 laipsnių kampu.
2. Apsisukite per juosmenį ir suimkite už nugaros esančią savo pėdą.
3. Kūno svorį perkelkite ant sulenktos kojos tol, kol pajausite šlaunies raumens tempimą.
4. Tokioje padėtyje išbūkite atlikdami 5-10 gilaus kvepavimo veiksmus.
5. Kartokite pratimą sulenkdami kitą koją.

 

Šis straipsnis yra iš kategorijos: