
Ergonominiai fizinės sveikatos biure faktoriai

1. Darbo padėties keitimas
Mūsų kūnai - sutverti judėjimui, todėl reguliarus darbo pozicijos keitimas yra raktas į sveikesnį gyvenimą darbe. Judėjimas ir aktyvumas gerina kraujo apytaką, o tai aktyvuoja smegenų veiklą. Būtent dėl šio priežasties yra rekomenduojama sukurti darbo aplinką, kurioje darbuotojai galėtų dirbti ir stovėdami, ir stovėdami, ir sėdėdami skirtingai būdais. Lygiai tie patys reikalavimai turi būti taikomi ir darbui iš namų.
Darbui stovint naudokite tam skirtus priedus, tokius, kaip stovimo darbo kilimėliai, dokumentų laikikliai ir pan. Dirbdami stovėdami neįsitempkite, pasistenkite atsipalaiduoti bei reguliariai darykite pertraukėles.

PATARIMAS! Reguliuojamo aukščio stalas
Darbo padėties keitimas tarp stovimos ir sėdimos - idealus būdas aktyvuoti kūną darbo metu. Tai padaryti yra žymiai lengviau naudojant regiuojamo aukščio stalus. Keičiamo aukščio stalai yra siūlomi skirtingų spalvų, išmatavimų bei formų - tai investicija į Jūsų sveikatą.
Čia rasite darbo padėtį lengvai keisti leidžiančius stalus
2. Optimali akustinė aplinka
Tokie elementai, kaip erzinantys aplinkos garsai neigiamai veikia gebėjimą produktyviai dirbti. Svarbiausia yra tai, kad aplinkos triukšmas kenkia ne tik darbo kokybei, tačiau ir sveikatai, kadangi triukšmingoje aplinkoje dirbantis darbuotojas deda papildomas pastangas siekdamas susikaupti, o šio proceso metu yra įtempiami kaklas ir pečiai. Dėl šių priežasčių gali atsirasti galvos skausmas ir pan. Siekiant optimizuoti darbo aplinkos akustiką, verta naudoti garsą sugeriančius elementus, tokius, kaip minkšti baldai, kilimai, stalo pertvaros, pastatomos petvaros arba prie lubų bei sienų tvirtinami akustiniai elementai.
Svarbus patarimas: siekiant neblaškyti kolegų, biure verta įrengti tylos patalpas, kurios būtų skirtos telefoniniams pokalbiams, skaitmeniniams susitikimams ir pan.


3. Tinkamas apšvietimas
Tinkamas apšvietimas tiesiogiai įtakoja gerą savijautą darbe. Darbo vietas ir biuro stalus pozicionuokite taip, kad maksimaliai išnaudotumėte natūralų apšvietimą, bet taip, kad šviesa neatsispindėtų kompiuterių ekranuose. Būtina turėti omenyje, kad lubinis apšvietimas turi sklisti ant darbo vietos stačiu kampu tam, kad neusiformuotų šešėliai. Natūralų ir lubų apšvietimą derinkite su individualiu darbo vietos apšvietimu, pvz. staliniais šviestuvais, tam, kad sukurtumėte kiekvieno darbuotojo regėjimui bei amžiui tinkantį - individualų apšvietimo sprendimą.
Norite sužinoti, ar Jūsų darbo vietos apšvietimas tinkamas? Delnais uždenkite akis iš viršaus, tarsi būtumėte užsidėję beisbolo kepurę, jei taip padarius apšvietimas tampa malonesniu, nei buvo prieš tai - Jūsų darbo vietos apšvietimas yra netinkamas ir jį būti keisti. Patarimas: žiemą, pietų pertraukų metu - pasivaikščiokite tam, kad gryname ore ir nantūraliame apšvietime atnaujintume energijos resursus.
4. Optimalios pertraukėlės
Žmonės - socialinės būtybės, joms būtinas bendravimas. Trumpesnės ar ilgesnės pertraukėlės optimaliai ir jaukiai įrengtose socialinėse aplinkose, su kolegomis - greitai pakelia nuotaiką ir suteikia papildomos energijos. Kaip opciją, galima vieną poilsio patalpą paskelbti 'zona be mobiliojo ryšio priemonių'. Poilsio patalpoje verta pastatyti žaidimų stalą, pavyzdžiui stalo teniso, nes žaidimų metu bendravimas būna pats produktyviausias.
Nepamirškite ir iš namų dirbančių kolegų - pakvieskite Juos į virtualias kavos petraukėles.


PATARIMAS! Sofa visiems gyvenimo atvejams
Patogi sėdima vieta biuro svečiams, alternatyva standartinei darbo vietai, jauki vieta bendravimui bei kavos pertraukėlėms? Sofos gali atlikti itin daug naudingų funkcijų. Kokia tiksliai sofa reikalinga Jums?
Čia rasite biurams ir priimamiesiems skirtas sofas

5. Pabūti su savimi
Ne visiems patinka dirbti biuruose, ypač atviro tipo darbo aplinkose. Tokie darbuotojai, jiems netinkačiose darbo erdvėse, jaučiasi nepatogiai, negali susikaupti ir siekti geriausio rezultato. Jei nėra galimybės įrengti individualius darbo kabinetus, galima naudoti pastatomas pertvaras, stalo pertvaras bei daiktų saugojimo baldus, taip sukuriant kambario-kambaryje efektą - jaukesnes ir labiau individualias darbo vietas.
Patarimas: rezervuokite virtualų susitikimą su pačiu savimi, tokiu būdu, susitikimui skirtą laiką Jūs galėsite maksimaliai susikoncentruoti į tuo metu atliekamą darbo užduotį.
6. Daugiau tvarkos - mažiau streso
Kai kurių žmonių netvarka nepaveikia visiškai, visgi, yra ir nemažai tokių, kuriems išmėtyti popieriai, ne vietoje sudėti biuro reikmenys ir kiti daiktai sukelia neigiamas emocijas ar net stresą. Bet kokiu atveju, optimalios tvarkos palaikymas darbo aplinokoje turi privalumų. Tinkamą tvarką darbo erdvėje padeda palaikyti funkcionalūs, stilingi ir konkrečiai aplinkai tinkantys daiktų saugojimo baldai, laidų laikikliai, atliekų tvarkymo ir rūšiavimo elementai ir kiti priedai.
Verta sukurti ir paskelbti atliekų tvarkymo bei rūšiavimo taisykles, kurių būtų privalu laikytis visiems biuro darbuotojams.
