Ergonomisto patarimai: penki fizinės sveikatos biure faktoriai

Ergonomisto patarimai: penki fizinės sveikatos biure faktoriai

Geros fizinės sveikatos darbe faktoriai apjungia elementus, kurie gerina darbuotojų psichologinę būklę ir fizinę sveikatą, didina pasitikėjimą savimi bei skatina tobulėti bei siekti užsibrėžtų tikslų. Svarbu pabrėžti ir tai, kad gerai fizinės sveikatos darbe būklei tiesioginę įtaką turi ir fizinė darbo aplinka. Nusprendėme kreiptis į fizioterapeutę bei ergonomistę Erica von Sicard su prašymu tiksliau apibūdinti faktorius, kurie mums leidžia biure, ar kitoje darbo vietoje, jaustis gerai. Susipažinkite su šiais faktoriais ir pasitikrinkite, kurie jų tinka Jūsų darbo aplinkai.

Kas yra fizinės sveikatos faktoriai?

Jei trumpai, tai fizinės sveikatos faktoriai yra sąlygos, kurios mums leidžia jaustis fiziškai gerai. Tai gali būti ergonominė biuro kėdė, optimalus apšvietimas ar galimybė pritaikyti darbo sąlygas savo individualiems poreikiams. Fiziniai faktoriai ne tik leidžia mums jaustis gerai, bet ir didina mūsų produktyvumą darbe. Nuolatinis ir sąžiningas fizinės sveikatos faktorių naudojimas ir tobulinimas, leidžia sukurti patogią ir sveiką darbo aplinką bei pagerinti darbuotojų sveikatos būklę.

Štai Erica von Sicard sudarytas penkių fizinės sveikatos faktorių sąrašas:

Darbuotoja prie biuro stalo

1. Darbo padėties keitimas

Mūsų kūnai - sutverti judėjimui, todėl reguliarus darbo pozicijos keitimas yra raktas į sveikesnį gyvenimą darbe. Judėjimas ir aktyvumas gerina kraujo apytaką, o tai aktyvuoja smegenų veiklą. Būtent dėl šio priežasties yra rekomenduojama sukurti darbo aplinką, kurioje darbuotojai galėtų dirbti ir stovėdami, ir sėdėdami skirtingais būdais. Lygiai tie patys reikalavimai turi būti taikomi ir darbui iš namų.

Darbui stovint naudokite tam skirtus priedus, tokius, kaip stovimo darbo kilimėliai, dokumentų laikikliai ir pan. Dirbdami stovėdami neįsitempkite, pasistenkite atsipalaiduoti bei reguliariai darykite pertraukėles.

Reguliuojamo aukščio stalas Modulus

PATARIMAS! Reguliuojamo aukščio stalas

Darbo padėties keitimas tarp stovimos ir sėdimos - idealus būdas aktyvuoti kūną darbo metu. Tai padaryti yra žymiai lengviau naudojant reguliuojamo aukščio stalus. Keičiamo aukščio stalai yra siūlomi skirtingų spalvų, išmatavimų bei formų - tai investicija į Jūsų sveikatą.

Reguliuojamo aukščio stalų asortimentas

2. Optimali akustinė aplinka

Tokie elementai, kaip erzinantys aplinkos garsai neigiamai veikia gebėjimą produktyviai dirbti. Svarbiausia yra tai, kad aplinkos triukšmas kenkia ne tik darbo kokybei, tačiau ir sveikatai, kadangi triukšmingoje aplinkoje dirbantis darbuotojas deda papildomas pastangas siekdamas susikaupti, o šio proceso metu yra įtempiami kaklas ir pečiai. Dėl šių priežasčių gali atsirasti galvos skausmas ir pan. Siekiant optimizuoti darbo aplinkos akustiką, verta naudoti garsą sugeriančius elementus, tokius, kaip minkšti baldai, kilimai, stalo pertvaros, pastatomos petvaros arba prie lubų bei sienų tvirtinami akustiniai elementai.

Svarbus patarimas: siekiant neblaškyti kolegų, biure verta įrengti tylos patalpas, kurios būtų skirtos telefoniniams pokalbiams, skaitmeniniams susitikimams ir pan.

Asmuo prie biuro stalo su stalo pertvara
Vyras sėdi prie biuro stalo, ant aktyvaus darbo kėdės

3. Tinkamas apšvietimas

Tinkamas apšvietimas tiesiogiai įtakoja gerą savijautą darbe. Darbo vietas ir biuro stalus pozicionuokite taip, kad maksimaliai išnaudotumėte natūralų apšvietimą, bet taip, kad šviesa neatsispindėtų kompiuterių ekranuose. Būtina turėti omenyje, kad lubinis apšvietimas turi sklisti ant darbo vietos stačiu kampu tam, kad nesusiformuotų šešėliai. Natūralų ir lubų apšvietimą derinkite su individualiu darbo vietos apšvietimu, pvz. staliniais šviestuvais, tam, kad sukurtumėte kiekvieno darbuotojo regėjimui bei amžiui tinkantį - individualų apšvietimo sprendimą.

Norite sužinoti, ar Jūsų darbo vietos apšvietimas tinkamas? Delnais uždenkite akis iš viršaus, tarsi būtumėte užsidėję beisbolo kepurę, jei taip padarius apšvietimas tampa malonesniu, nei buvo prieš tai - Jūsų darbo vietos apšvietimas yra netinkamas ir jį būti keisti. Patarimas: žiemą, pietų pertraukų metu - pasivaikščiokite tam, kad gryname ore ir nantūraliame apšvietime atnaujintume energijos resursus.

4. Erdvės socializacijai – ir asmeniniam laikui

Žmonės - socialinės būtybės, joms būtinas bendravimas. Trumpesnės ar ilgesnės pertraukėlės optimaliai ir jaukiai įrengtose socialinėse aplinkose, su kolegomis - greitai pakelia nuotaiką ir suteikia papildomos energijos. Kaip opciją galima vieną poilsio patalpą paskelbti 'zona be mobiliojo ryšio priemonių'. Poilsio patalpoje verta pastatyti žaidimų stalą, pavyzdžiui stalo teniso, nes žaidimų metu bendravimas būna pats produktyviausias. 

Visgi, ne visi darbuotojai mėgaujasi atviromis darbo erdvėmis. Kai kurie tokiose darbo aplinkose gali jaustis nejaukiai ir nepatogiai, todėl turi būti sukurtos darbo aplinkos alternatyvos. Idealiame pasaulyje darbo aplinka turėtų būti pritaikyta individualiems kiekvieno darbutojo poreikiams, deja tai nėra įgyvendinama, todėl būtina pasirūpinti maksimaliai universaliomis ir lengvai pritaikomomis darbo vietomis. Privačių darbo vietų trūkūmas gali būti išspręstas naudojant pastatomas pertvaras, stalo pertvaras bei spintas, spinteles ir lentynas – kambario kambaryje efektą sukurti leidžiančius biuro baldus.

Asmuo šypsosi prieš kameros objektyvą
Sofa VARIETY

PATARIMAS! Sofa visiems gyvenimo atvejams

Patogi sėdima vieta biuro svečiams, alternatyva standartinei darbo vietai, jauki vieta bendravimui bei kavos pertraukėlėms. Sofos gali atlikti itin daug naudingų funkcijų. Kokia tiksliai sofa reikalinga Jums?

Sofų asortimentas

Moteris prie biuro stalo

5. Daugiau tvarkos - mažiau streso

Kai kurių žmonių netvarka nepaveikia visiškai, visgi, yra ir nemažai tokių, kuriems išmėtyti popieriai, ne vietoje sudėti biuro reikmenys ir kiti daiktai sukelia neigiamas emocijas ar net stresą. Bet kokiu atveju, optimalios tvarkos palaikymas darbo aplinokoje turi privalumų. Tinkamą tvarką darbo erdvėje padeda palaikyti funkcionalūs, stilingi ir konkrečiai aplinkai tinkantys daiktų saugojimo baldai, laidų laikikliai, atliekų tvarkymo ir rūšiavimo produktai ir kiti priedai.

Verta sukurti ir paskelbti atliekų tvarkymo bei rūšiavimo taisykles, kurių būtų privalu laikytis visiems biuro darbuotojams.

Trys darbuotojai bendrauja biure

Apibendrinimas

Šio straipsnio tikslas pabrėžti fizinės sveikatos faktorių, sveikos darbo aplinkos ir sveikų daruotojų svarbą įmonės veiklai. Fizioterapeutė ir ergonomistė Erica von Sicard sudarė svarbiausių fizinės sveikatos faktorių sąrašą, kuriame darbo padėties keitimas, jaukus apšvietimas ir optimali akustika, socialinio aktyvumo skatinimas bendrose darbo erdvėse ir biuro baldų ir interjero priedų naudojimas kuriant privačias darbo zonas. Tyrimais įrodyta, kad įmonių, kurios didelį dėmesį skiria optimaliai fizinei ir psichologinei darbo aplinkai, darbuotojai yra sveikesni ir produktyvesni.

Klauskite mūsų!

Reikia patarimo ar konsultacijos įrenginėjant Jūsų darbo aplinką? Susisiekite su mumis, džiaugsimės galėdami Jums padėti, o projektinių pardavimų komanda suteiks visą reikalingą servisą bei informaciją.

Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K.)

Pozityvus darbo klimatas, geros ergonominės darbo sąlygos, maloni ir jauki darbo vietos akustika, abipusė pagarba ir aiški lyderystė – itin stiprūs ir darbuotojų pasitenkinimą, gerbūvį bei produktyvumą tiesiogiai įtakojantys faktoriai.
Sveika darbo vieta ir tokia darbo aplinka, kurioje dirbantiesiems sudarytos visos įmanomos sąlygos jaustis gerai – tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
Tai geri socialiniai santykiai, saugumo jausmas ir optimalios sąlygos psichologiniam poilsiui.
Rizikos faktoriai yra: stresas, triukšmas, prastas darbo aplinkos interjeras, informacijos stoka ir nesaugumas.
Organizacinių ir socialinių faktorių neįmanoma patobulinti ar pakeisti per vieną dieną, o sukurti ergonomišką darbo vietą - galima. Pradėkite nuo ergonominių biuro baldų, tokių kaip ergonomiška biuro kėdė, reguliuojamo aukščio stalas, įsigyjimo.

Gaukite mūsų interjero dizaino ekspertų patarimus!

Mes, AJ Produktai, visada pasiruošę Jums pagelbėti ir patarti interjero dizaino bei sprendimų klausimais. Turite klausimų apie baldų apmušalo pasirinkimą, norite pasisemti įkvėpimo ar sužinoti koks interjero sprendimas geriausiai tiktų Jūsų turimai erdvei - susisiekite su mumis. Mes džiaugsimės galėdami Jums pagelbėti!
Organizacijos tipas
Įrašykite savo klausimąPrisegti failą
Spausdami SIŲSTI Jūs sutinkate su AJ Produktai Privatumo Politika.