Patarimai, kaip tinkamai įrengti persirengimo kambarį

Patarimai, kaip tinkamai įrengti persirengimo kambarį

Nepriklausomai nuo to, ar persirengimo kambarys yra darbe, mokykloje, sporto salėje ar sporto arenoje, jame turėtų būti daug daiktų laikymo galimybių. Įrengus tinkamo tipo rakinamas spinteles, drabužių kabliukus ir suolus, jis bus praktiškas ir patogus. Jei darbuotojų kambarys taip pat naudojamas persirengiant darbo drabužiais, reikalingos funkcionalios daiktų laikymo galimybės. Čia pateikiame keletą patarimų, kaip dekoruoti persirengimo kambarį, kad visiems būtų malonu jame rengtis.
Sportininkas sėdi ergonomiškai įrengtoje sporto klubo rūbinėje

Pasirinkite tinkamo tipo rūbų spinteles 

Persirengimo spinteles galima rinktis iš kelių skirtingų modelių. Rinkitės atsižvelgdami į persirengimo kambario dydį, didžiausią vienu metu jas naudosiančių žmonių skaičių ir laikomos įrangos tipą. Jei reikia vietos dideliems krepšiams, ledo ritulio lazdoms ar ilgiems darbiniams drabužiams, būtinos viso aukščio rakinamos spintelės. 

Jei yra vietos tik mažesniam daiktų kiekiui, pavyzdžiui, krepšiui per petį ir striukei, geras pasirinkimas – pusinės spintelės. Aukso viduriukas ankštose erdvėse gali būti Z tipo spintelės, kurias sudaro dvi viso aukščio spintelės ant vienos spintelės pagrindo. 

Rinkdamiesi daiktų laikymo spinteles taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į detales, pavyzdžiui, vėdinimo angas, pro kurias išeina drėgmė, inkarinius kabliukus ar strypus drabužiams pakabinti ir duris su gumine amortizacija, kad jos tyliai užsidarytų. Jei yra daug naudotojų, pakabinamąsias spynas pakeiskite durų rankenėlėmis. Cilindrinės arba kodinės spynelės tinka, jei spintelės yra asmeninės. 
 
ažniausiai drabužių spintelės persirengimo kambariuose gaminamos iš skardos, tačiau taip pat turime spintelių, pagamintų iš laminato. 

PATARIMAS! Rakinamos spintelės, skirtos vertingiems daiktams saugiai laikyti 

Įrengus mažesnes, rakinamas asmeninių daiktų spinteles vertingiems daiktams užrakinti, tie, kurie nori užrakinti tik savo mobilųjį telefoną, juvelyrinius dirbinius ir raktus, neprivalo užimti visos drabužių spintelės. Kad persirengimo zonoje nesusidarytų nereikalinga spūstis, gali būti protinga šalia įėjimo pastatyti vertingų daiktų spinteles su skyriais. 
Du žmonės kalbasi ir šypsosi sporto klubo persirengimo kambaryje

Palikite erdvės persirengimo kambaryje  

Kartais persirengimo kambariu vienu metu naudojasi daug žmonių, tačiau net ir tada turi likti erdvės judėti. Todėl, jei įmanoma, tarp rakinamų spintelių eilių palikite pakankamai vietos. Derindami su atskirais suoliukais ir kabliukų juostomis, sukursite papildomų daiktų laikymo galimybių ir išvengsite to, kad priešais spinteles esantys persirengimo suoliukai bus užversti daiktais. Viešosiose sporto salėse ir baseinuose dažnai lankosi daug žmonių, todėl interjerui keliami dideli reikalavimai. 

Drabužių spinteles pritaikykite naudotojams 
Spintelės durelių vidinėje pusėje esantis veidrodis sumažina spūstis prie bendrų veidrodžių ir sukuria asmeninę erdvę. Lengva pritvirtinti dvipuse lipniąja juosta. 

Kai spintelėje yra batų lentyna, turite papildomą daiktų laikymo paviršių. Vidinėje durų pusėje esantis stalčius puikiai tinka mažesniems daiktams sudėti, kad juos būtų lengva pasiekti. Batų ir kepurių lentyna su inkariniais kabliukais ant sienos tarp dviejų drabužių spintelių suteikia papildomos daiktų laikymo vietos. 

Apsaugokite drabužius, kad nesudrėktų dėl šlapių rankšluosčių. Tegul rankšluostis kabo atskirai ir džiūsta ant prie durelių pritvirtintos rankšluosčių pakabos.

Palikite vietos, skirtos atvėsti ir pasikalbėti 

Persirengimo kambarys ne visada skirtas tik persirengti. Tai taip pat gali būti vieta, kur žmonės renkasi pabendrauti ir pasiruošti prieš treniruotę ar žaidimą, o po dienos darbų – atsipūsti su draugais. Dalis kambario gali būti apstatyta įvairiais patogiais sėdimaisiais baldais, sudarant sąlygas bendrauti. 

Kai reikia aptarti strategiją, labai praverčia ant sieninė rašymo lenta. Jei vietos ant sienos nedaug, rekomenduojama naudoti rašymo lentą ant stovo su ratukais, kurią prireikus galima lengvai išvežti. 
Metalinė rūbų ir asmeninių daiktų spintelė su keturiais skyriais
Asmeninių daiktų spintelė CAMPUS
295.-€
Låsbara klädskåp med röda dörrar
Rūbinės spintelė CURVE
899.-€

Vieta, kurioje visi gali persirengti 

Apsvarstykite, kaip persirengimo kambarius galima pritaikyti pagal lankytojų ir jūsų įmonės poreikius. Ar yra rakinamų spintelių, kurias galima pasiekti iš invalido vežimėlio? Ką reikia padaryti, kad skirtingų fizinių galimybių žmonės galėtų be problemų naudotis persirengimo kambariu? Ar reikia specialių neįgaliesiems pritaikytų ir lyčių požiūriu neutralių rakinamų spintelių, ar tai galima išspręsti kitu būdu? 

Gerai suplanuotose erdvėse, kuriose galima persirengti darbo ar treniruočių drabužius, kiekvienas gali jaustis laukiamas ir saugus. 


Kilimėliai – naudinga ir patogu 

Kilimėliai persirengimo kambaryje suteikia patogumo ir jaukumo. Galimi įvairių tipų kilimėliai, atsižvelgiant į jų paskirtį ir vietą. 

Jei įėjimas į persirengimo kambarį veda tiesiai iš pastato išorės, už durų galima padėti šiurkštų įėjimo kilimėlį su gremžimo funkcija. Taip didžioji dalis nešvarumų nuo batų lieka lauke. 

Viduje prie slenksčio reikia gerai sugeriančio kilimėlio, kuris sugertų drėgmę nuo batų. Lietingomis dienomis grindys gali greitai sušlapti ir išsipurvinti. 

Persirengimo erdvėje priešais rakinamas spinteles ir suolus pagrindinė kilimėlio funkcija yra sumažinti riziką paslysti. Drėgnų patalpų kilimėlis taip pat atpalaiduoja kūną, padeda izoliuoti garsą ir padidina komfortą. Drėgnų patalpų kilimėlių medžiaga yra higieniška ir lengvai valoma, todėl persirengimo kambarį lengviau valyti. 

Rubų spintelė su integruotu suoliuku

Švarus ir tvarkingas persirengimo kambarys 

Nešvarių skalbinių surinkimas yra neišvengiamas kasdienis užsiėmimas daugelyje darbo vietų ir sporto klubų. Laimei, yra daugybė gaminių, kurie palengvina šį darbą – nuo paprastų skalbinių maišų, kabančių ant mobilių maišų laikiklių, iki stilingų skalbinių spintelių su loveliais durelėse ir spynomis, neleidžiančiomis patekti pašaliniams asmenims. Skalbinių vežimėliai arba skalbinių maišai ant krepšių laikiklių su ratukais palengvina drabužių ir rankšluosčių gabenimą į skalbyklą ir iš jos. 

Rinkitės spinteles su visiškai uždengtu pagrindu arba kojomis, kad būtų lengviau valyti po jomis. Gerai išdėstytos šiukšliadėžės ir atliekų rūšiavimo spintelės su rūšiavimo dėklais taip pat palengvina valymą ir padeda visiems prisidėti palaikant švarą ir tvarką persirengimo kambaryje. Sužinokite, kaip optimizuoti atliekų rūšiavimą

Pasiruoškite nenumatytiems įvykiams 

Kartais įvyksta nenumatytų dalykų. Jei persirengimo kambaryje yra pirmosios pagalbos rinkiniai, nutikus nelaimingam atsitikimui lengva ateiti į pagalbą. Lentoje yra komplektas su pleistrais, tvarsčiais, žaizdų plovimo priemonėmis ir kt. Kadangi ji pritvirtinta prie sienos, yra gerai matoma ir lengvai pasiekiama.

  • Persirengimo spinteles rinkitės pagal kambario dydį, lankytojų skaičių ir tai, ką reikia laikyti.
  • Patalpas apstatykite nepamiršdami pritaikymo neįgaliesiems, kad visi jaustųsi laukiami.
  • Persirengimo kambaryje įrenkite suolus ir drabužių kabliukus, kad būtų išvengta spūsčių prie spintelių.
  • Palikite pakankamai erdvės patogiai persirengti.
  • Jei reikia, naudokite drėgnų patalpų kilimėlius, kad sumažintumėte riziką paslysti.
  • Visada turėkite lengvai prieinamą pirmosios pagalbos stotelę.
  • Personalo kambaryje malonu turėti patogias sėdimąsias vietas ir stalus.
  • Nepamirškite pastatyti šiukšlių dėžių, kad persirengimo kambarys būtų švarus ir tvarkingas. 

Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K.)

Rakinamos rūbų spintelės su z raidės formos durelėmis yra geras pasirinkimas, jei persirengimo kambaryje yra mažai vietos, bet reikia viso aukščio spintelių.
Z tipo spintelės – tai dvi viso aukščio rakinamos spintelės ant vienos drabužių spintelės pagrindo, su siaurąja ir plačiąja dalimi kiekvienoje spintelėje.
Turėtų būti vietos drabužiams ir daiktams laikyti. Vertingus daiktus turėtų būti galima laikyti rakinamoje spintelėje.
Alternatyva konkrečios lyties persirengimo kambariams, kuriuose, pavyzdžiui, translyčiai ir nebinarinių tapatybių asmenys gali jaustis patogiau persirengdami.
Pagal AFS 2020:1 darbuotojams, kurie dirba nešvarų ar prakaituoti verčiantį darbą arba turi dėvėti specialius darbo drabužius, turi būti suteikta galimybė darbo vietoje naudotis persirengimo kambariais ar kitomis persirengti tinkamomis erdvėmis.
Jei dirbant tenka prakaituoti ar išsipurvinti, darbo vietoje turėtų būti dušai.
Reikia atsižvelgti į žmonių skaičių darbovietėje ir lyčių pasiskirstymą. Visi darbuotojai turėtų turėti galimybę valgyti, ilsėtis ir pasirūpinti asmenine higiena.

Klauskite mūsų apie rūbines ir persirengimo kambarius 

Jei jums reikia daugiau informacijos apie mūsų gaminius, visada galite su mumis susisiekti. Džiaugiamės galėdami padėti! 

Persirengimo spintelės ir suoliukai rūbinėms

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.