Skauda uodegikaulį? Penki pratimai norint šio skausmo išvengti

Skauda uodegikaulį? Penki pratimai norint šio skausmo išvengti

Uodegikaulis - atsikišusi žmogaus skeleto dalis, kitaip tariant atauga, kuri kievieną dieną, nepriklausomai nuo to, ką žmogus tiksliai veikia - patiria daug streso bei apkrovų. Ar kaskart atsikeldami iš biuro kėdės jaučiate skausmą uodegikaulio srityje? Galbūt skausmą jaučiate ir sėdėdami? Uodegikaulio skausmą gali sukelti daug faktorių, tačiau yra nemažai būdų, kaip šio skausmo išvengti. Žemiau rasite patarimus ir aprašytus tempimo pratimus, kurie padės sumažinti arba išvengti uodegikaulio skausmo bei sukurti maksimaliai ergonomišką darbo aplinką biure.

Kur yra uodegikaulis ir kokia jo funkcija?

Uodegikaulis - nedidelis apatinėje stuburo dalyje, žemiau kryžkaulio esantis kaulas. Dažnai vyrauja nuomonė, kad šis kaulas neatlieka jokios funkcijos, tačiau tai nėra tiesa. Keletas dubens srytyje esančių raumenų yra sujungti su uodegikauliu.

Moteris sėdi prie darbo stalo, ant biuro kėdės

Galimos uodegikaulio zonos skausmo priežastys

Kritimo ant sėdmenų pasekmė 
Labai dažnu atveju, skausmo uodegikaulyje priežastimi būna trauma, t.y. stiprus kritimas ant sėdmenų čiuožinėjant ant ledo, užkliuvus už laiptų pakopų ir pan. Stipriai sutrenkus uodegikaulį, skausmas gali pasireikšti netrukus arba po kurio laiko, netgi po kelerių metų.

Ilgo sėdėjimo pasekmė
Statiškas sėdėjimas labai kenkia žmogaus kūnui, kenksmingas poveikis sustiprėja maksimaliai, jei taip sėdima ilgą laiką. Sėdint ilgai ir netaisyklingai uodegikauliui tenka didžiulė ir nenatūrali apkrova, dėl ko pradeda skaudėti ne tik patį uodegikaulį, tačiau ir apatinę nugaros dalį. Sėdėjimo aktyvumą galima padidinti naudojant aktyvaus sėdėjimo kėdes.

Nepakankamo fizinio aktyvumo pasekmė
Nepakankamas fizinis aktyvumas blogina nugaros raumenų ir nugaros sąnarių funkcijas. Taigi, jei tik pradėjote jausti nestiprų skausmą uodegikaulio sirtyje, jo atsikratyti greičiausiai galėsite padidinę savo fizinį aktyvumą.

Netaisyklinga ir kenkianti darbo padėtis
Netaisyklinga sėdėjimo padėtis reiškia vieną - per didelę apatinei nugaros daliai tenkančią apkrovą. Per didelę apkrovą gauna ne tik raumenys, tačiau ir kaulai, ir sąnariai, ir vidaus organai. Ryšis tarp netaisyklingo sėdėjimo ir skausmo - nebūtinai pasirodys nedelsiant, neigiamas efektas gali būti pastebėtas tik po kurio laiko, o tuomet - žmogus nebesupras skausmo atsiradimo priežasties.

 

Patarimai, kaip kelti taisyklingai

Aktyvaus sėdėjimo balansinė kėdė su ratukais

Jei pradėjote jausti skausmą sėdėjimo metu - būtinai turite pakeisti darbo padėtį ir/arba darbo paviršių, t.y. baldą. Įsitikinkite, kad Jūsų biuro kėdė tinka būtent Jūsų kūnui, ūgiui, svoriui ir t.t. Nepamirškite, kad ergonomiška sėdėjimo padėtis yra būtina ir dirbant iš namų - ten irgi reikia turėti darbui ir Jūsų kūnui tinkantį sėdimą baldą. Optimaliai paminkštinta sėdynė, juosmens atrama, reguliuojamas sėdynės gylis, reguliuojamas porankių kampas bei aukštis, sinchroninis mechanizmas - tai kelios iš svarbiausių geros biuro kėdės funkcijų.

Kaip išsirinkti biuro kėdę? Patarimai.

Vyras eina ėjimo takeliu dirbdamas prie reguliuojamo aukščio biuro stalo
Visada dirbkite Jūsų kūnui draugiškiausioje padėtyje - tiek sėdėdami, tiek stovėdami prie reguliuojamo aukščio stalo.
Moteris sėdi ant balansinio kamuolio

Uodegikaulio skausmą mažinantys pratimai

Kaip puikų priedą prie ergonomiškai įrengtos darbo aplinkos galima įvardinti kiekvieno žmogaus kūnui būtinus tempimo pratimus. Padidinus fizinį mobilumą ir sumažinus apatinei nugaros daliai tenkančią apkrovą - priversite skausmą atsitraukti. Išbandykite žemiau aprašytus pratimus!

  1. Atsigulkite ant nugaros. Sulenkite dešinę koją ir užkelkite ją ant kairiosios tokiu būdu, kad dešinės kojos kelio girnelė beveik liestų grindis. Rankas ištieskite į skirtingas puses. Galvą pasukite į dešinę. Tokią poziciją išlaikykite 30-60 sekundžių. Pratimą pakartokite į kitą pusę. Šis pratimas lavina nugaros mobilumą ir atpalaiduoja uodegikaulio zonos raumenis.

  2. Atsigulkite ant nugaros. Keliai turi būti sulenkti, o pėdos liesti grindinį. Kairės kojos apatinė dalį užkelkite virš dešinės šlaunies. Norėdami tempimo pratimą atlikti maksimaliai - duimkite dešinę koją ir švelniai traukite į save. Pajautę tempimą - išlaikykite tokią padėtį 30-60 sekundžių. Pratimą pakartokite į kitą pusę. Šis pratimas mažina su uodegikauliu susijungusių raumenų persitempimą ir didina jų mobilumą.

  3. Atsigulkite ant nugaros ir sulenkite kojas. Suglauskite pėdas, kelius išskėskite. Pėdas traukite kaip įmanoma arčiau sėdmenų. Keliais nereikėtų liestų grindų paviršiaus. Pasiekę maksimalią tempimo poziciją - išlaikykite ją 30-60 sekundžių. Šis pratimas minkština klubo zonos raumenis ir atpalaiduoja uodegikaulio zoną.

  4. Atsistokite, kojos turi būti šiek tiek išskėstos. Tūpkite ir stenkitės, kad Jūsų sėdmenys paliestų kulnus arba būtų maksimaliai arti jų. Viršutinėmis rankų dalimis kelius stumkite į šonus. Maksimalaus tempimo padėtyje iššbūkite 30-60 sekundžių. Šis tempimo pratimas mažina klubų zonoje susidariusią raumenų įtampą ir slopina skausmą uodegikaulyje.

  5. Atsigulkite ant nugaros. Kairę koją sulenkite, kelį glauskite prie krūtinės kol pajausite maksimalų tempimą. Tokią poziciją išlaikykite 30-60 sekundžių. Pratimą pakartokite į kitą pusę.

Siekdami pagerinti fizinį mobilumą ir sustiprinti kūną - šiuos pratimus atlikite kievieną dieną. Pratimus atlikite individualiai arba drauge su darbo kolegomis.

Mankštinkitės kartu su kolegomis

Keturi darbuotojai pasitarime, biure

Apibendrinimas

Uodegikaulio ir jo zonos skausmus gali sukelti keli skirtingi faktoriai, tokie, kaip traumos, prasta darbo poziciją arba nepakankamas fizinis aktyvumas. Šio nemalonaus pojūčio išventi tikrai galima, visų pirma sukūrus ergonomišką darbo aplinką bei kasdien atliekant tempimo pratimus. Visgi, jei skausmas tampa sitprus ir nuolatinis - būtina kreiptis profesionalios pagalbos. 
 
Ieškote inovatyvių, išmanių ir ergonomiškų biuro interjero sprendimų? Susisiekite su mūsų projektinių pardavimų komanda.
Klausikite mūsų - džiagsimės galėdami Jums padėti!

Kontaktai

Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K)

Kai skausmas tampa itin stipriu, nesumažėja net atliekant tempimo pratimus ir/arba tęsiasi kelias savaites ir ilgiau.
Taip galima. Tai netgi yra patartina dėl to, kad tempimo pratimo metu, realiu laiku, jausite, ar pratimas daro teigiamą poveikį ir mažina skausmą. Venkite tų pratimų, kurie sustiprina skausmą arba sukelia naują.
Tai priklauso ir nuo žmogaus, ir nuo kritimo sitprumo. Kartais skausmas praeina vos po kelių dienų, kartais tam prireikia ir kelių savaičių ar net mėnesių. Skausmui nesitraukiant ilgą laiką - vertėtų kreiptis į medikus.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.