Nuotraukų koliažas

Venkite statiškumo ir pasyvumo darbe

Ilgos sėdimo, pasyvaus darbo valandos neigiamai veikia mūsų sveikatą bei gali sukelti rimtus negalavimus. Dirbant aktyviai pagerėja kraujo cirkuliacija ir dėguonies įsisavinimas, todėl padidėja energijos kiekis ir sudeginama ženkliai daugiau kraujo cukrų bei riebalų. Padidinus aktyvumą darbo dienos metu, jausitės laimingesni, pagerės nuotaika ir energijos kiekis, todėl darbo užduotis atlikti bus žymiai lengviau. Taigi, venkite pasyvumo ir statiškumo!
Darbuotoja prie reguliuojamo aukščio biuro stalo

Įvairumas ir aktyvumas - geresnė sveikata

Sėdint ilgą laiką, kiekvienas mūsų pradedame jausti nuovargį, tai vyksta dėl nuolatinės ir statiškos raumenų įtampos. Tokiais momentais, atsistoti atrodo tinkamiausia išeitis, tačiau ilgas stovėjimas lygiai taip pat kenkia kūnui, kaip ir ilgas sėdėjimas.

Svarbiausias dalykas – vengti statiškumo, nesvarbu ar sėdint, ar stovint. Smulkūs faktoriai leidžia pakeisti situaciją, pavyzdžiui darbo padėties keitimas, didesnio kiekio vandens gerimas, kavos pertraukėlės ir kitas fizinis aktyvumas padidina energijos lygį bei dėguonies kiekį, kurį gauna raumenys ir smegenys.

Buvimas aktyviu darbe, darbo padėties keitimas tarp sėdimos ir stovimos - turi daug privalumų. Tai pagerina kraujo apytaką ir leidžia sudeginti daugiau riebalų. Jei Jums rūpi Jūsų svoris, turėtumėte žinoti, kad stovint yra sudeginama daugiau riebalų, nei sėdint. Be to, stovint organizmas suvartoja daugiau deguonies, dėl ko padidėja ištvermė bei energingumas.

Pirmasis žingsnis geresnės savijautos link gali būti reguliuojamo aukščio stalo , aktyvaus sėdėjimo kėdės bei stovimo darbo kilimėlio įsigyjimas. Šios priemonės leis padidinti Jūsų aktyvumą darbo metu.

Kaip išvengti statiškumo ir pasyvumo darbe?

Yra daug būdų, kurie leidžia iki minimumo sumažinti pasyvumą ir statiškumą darbo dienos metu. Štai keli patarimai, kurie padės pasiekti gerų rezultatų.
  • Naudokite reguliuojamo aukščio stalus – reguliariai keiskite darbo padėtį tarp sėdimos ir stovimos.
  • Naudokitės laiptais, o ne liftu ar eskalatoriumi.
  • Jei į darbą važiuojate automoboliu, pastatykite jį šiek tiek toliau nuo darbo vietos tam, kad turėtumėte papildomą progą pasivaikščioti.
  • Jei į darbą važiuojate viešuoju transportu, išlipkite viena ar keliomis stotelėmis anksčiau – iki darbo nueikite pėsčiomis.
  • Organizuokite stovimus susirinkimus ir susirinkimus, susitikimus vaikščiojant.
  • Suformuokite įproti nesinaudoti arčiausiai Jūsų darbo vietos esančiu tualetu.
  • Naudokite aktyvaus sėdėjimo kėdes.
  • Reguliariai atsistokite ir atlikite kelis tempimo ir balanso pratimus, prasimankštinkite.
  • Užuot kavą gėrus sėdint – atsistokite ir pasivaikščiokite kavos pertraukėlės metu.

Norite būti dar aktyvesniais? Skaitykite apie ejimo takelį biurui!

Smulkūs pakeitimai daro esminę įtaką

Rimtas žingsnis aktyvumo link yra reguliuojamo aukščio stalo, darbastalio ar stovimo darbo kilimėlio įsigijimas. Pasinaudokite proga papildomai prasimankštinti keisdami darbo padėtį tarp sėdimos ir stovimos. Fizinis aktyvumas – pirmas žingsnis geresnės savijautos link.


Norite sužinoti daugiau, kaip optimziuoti stovimą darbą?
Balansinė lenta BACK APP
175.-€
Darbuotojas dirba stovėdamas ant ergonomiško darbo vietos kilimo
Kilimas SECURE
Darbuotojas veža prekes padėklų vežimėliu, sandėlyje

Fizinis darbas

Jei Jūsų darbas yra susijęs su sunkumų kilnojimu, Jūs turėtumėte atlikti kitokius pratimus. Visų pirma, prieš pradedant darbus, vertėtų atlikti apšilimą.

Labai dažnai traumos patiriamos keliant didelį svorį netaisyklingai arba neapšilus. Smulkūs nugaros patempimai ir panašios traumos gali peraugti į nuolatinius negalavimus. Verta susipažinti su kėlimo technika ir kelti taisyklingai.

Taigi, prieš pradedant darbus, tinkamai apšilkite ir pramankštinkite klubus, nugarą bei pečius. Apšilimą atlikite atsižvelgdami į atliekamą darbą.

Vaistai sielai

Mažas aktyvumas ir statiškas darbas padidina priešlaikinės mirties riziką. Norvegijos Sporto Universiteto profesorius ir vienas pirmaujančių fizinio aktyvumo ekspertų pasaulyje Ulf Ekelund teigia, kad 30 min. trukmės mankšta kasdien ženkliai sumažina priešlaikinės mirties riziką, o kasdienė valandos trukmės mankšta – šią riziką panaikina visiškai.

Profesorius taip pat teigia, kad nėra svarbu kiek ilgai Jūs mankštinatės – svarbausia yra pats mankštos faktas, nes tiesiog mankštinimąsis yra visais apsektais geriau nei statiškumas.

Judėjimas didina natūralių medžiagų, tokių, kaip seratoninas, noradrenalinas ir dopeminas kiekį kraujyje. Šios medžiagos kovoja su depresija bei stresu. Be to, aktyvumas teigimai veikia smegenų veiklą ir atmintį. 

Dažniausiai Užduodami Klausimai (D.U.K)

Pasyvus ir statiškas darbas yra mažų energijos sąnaudų bei itin nedidelio raumenų aktyvumo reikalaujanti elgsena sėdimoje (arba gulimoje) padėtyje.
Dirbant pasyviai ir statiškai, mūsų raumenys, ypatingai kojų bei sėdmenų, yra visiškai neaktyvūs, dėl ko vyksta itin lėtas metabolizmo procesas. Maža to, pasyvi elgsena sulėtina kraujo apytaką kūne bei smegenyse, tai mažina dėmesio koncentraciją, produktyvumą ir didina nuovargį.
Vidutiniškai, suaugę žmonės, dienos metu, pasyviai sėdi nuo devynių iki dešimties valandų.
Taip, pasyvumas ir statiška elgsena yra pavojingi, tai didina rimtų susirgimų, tokių kaip kraujagyslių ligos, antro tipo diaebetas tam tikros vėžio formos, riziką.
Tikslas – aktyvuoti kūną bent kartą per pusvalandį, mažiausiai trims minutėms.
Stuburą stabilizuojantys ir apsaugantys raumenys susilpnėja, todėl yra jaučiama įtampa nugaros apačioje, raumenyse bei sąnariuose.
Reguliariai aktyvuokite kūną visos darbo dienos metu. Nepamirškite, kad aktyvūs turite būti ir pertraukų bei poilsio metu.
Stovėjimas ilgą laiką, nekeičiant padėties, yra pavojingas ir kelia stresą mūsų kūnams, ypatingai nugaros bei kojų raumenims. Geriausia yra reguliariai keisti darbo padėtį tarp stovimos ir sėdimos.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.