Aktyvia veikla pagrįstas biuras

Aktyvia veikla pagrįstas biuras, kuriame yra vietos kūrybiškumui bei bendradarbiavimui

Veikla pagrįsto biuro idėja remiasi tuo, kad darbo vieta yra suskirstyta į zonas, pritaikytas skirtingoms užduotims. Darbuotojai pasirenka zonas, atsižvelgdami į tai, ką reikia padaryti, ir per dieną dirbdami pereina iš vienos darbo aplinkos į kitą. Bet kas iš tikrųjų yra aktyvia veikla pagrįstas darbas? Pateikiame patarimų, kaip optimizuoti biuro interjero dizainą norint sukurti sprendimą, atitinkantį Jūsų įmonės darbo pobūdį. Raktinis žodis – įvairovė! 

Darbas aktyvia veikla pagrįstame biure 

Veikla pagrįstame biure nėra nuolatinių darbo vietų, aplinka pasirenkama pagal atliekamas užduotis. Darbuotojai gali rinktis, kaip darbą atliks našiausiai – stovėdami, jaukiai įsitaisę ant sofos, susikaupę ir visiškoje tyloje ar dalydamiesi idėjomis dinamiškoje aplinkoje. Yra daugybė skirtingų aplinkų, atitinkančių jūsų asmenybę ir užduotis. Tai – novatoriškas požiūris, neretai pagerinantis darbuotojų savijautą ir sveikatą, padidinantis kūrybingumą ir produktyvumą.


Dvi moterys dirba atviro tipo biure

Naujos, efektyvų darbą užtikrinančios sąlygos

Aktyvia veikla pagrįstas darbas – tai ne tik nauji baldai, bet ir darbo metodų pokyčiai. Naudojant šiuolaikines technologijas, nuolatinių darbo erdvių su biuro stalais poreikis mažėja. Turėdami interneto prieigą ir naudodami savo išmaniuosius telefonus, planšetinius ar nešiojamuosius kompiuterius, debesies paslaugas, galime atlikti savo darbus kad ir kur būtumėte. Ergonominiu požiūriu veikla pagrįstas biuras yra puikus sprendimas, nes galite lengvai pakeisti savo darbo vietą ir dirbdami pereiti iš vienos aplinkos į kitą. 

Pradėkite nuodugniai išanalizuodami darbo vietoje vykdomą veiklą, kad nauja aplinka suteiktų jai pranašumų. Kiekvienas biuras turi rasti unikalų sprendimą. Apsvarstykite kelis pagrindinius klausimus. Kokie yra jūsų poreikiai ir kaip interjeras gali palengvinti Jūsų darbą? Kaip dirbate šiandien ir kaip norėtumėte dirbti ateityje? 

Moteris biure, su nešiojamu kompiuteriu, šalia konferencinio stalo

Papildykite darbo aplinką ramiomis ir socialinėmis zonomis 

Aktyvia veikla pagrįstas biuras paprastai skirstomas į skirtingas zonas: tyliąją, vidurio ir aktyviąją. Tyliojoje zonoje darbas atliekamas ramybėje ir yra netrikdomas. Tai puikiai tinka individualiems pokalbiams, susitikimams, kuriems būtinas konfidencialumas, arba užduotims, kurioms reikia didelio susikaupimo. Galimybė tyliai ir ramiai atlikti daug dėmesio reikalaujančias užduotis yra itin svarbi šios idėjos dalis, kurios nevalia pamiršti. Jei neužtenka tyliųjų zonų, veikla pagrįstas biuras gali tapti įtempta darbo vieta, o ne kūrybiškumą skatinančia aplinka, kokios siekiama. 

Vidurio zonoje darbuotojai sėdi kartu su kolegomis panašiai, kaip atvirajame biure. Užtikrinti komfortą ir sumažinti triukšmo lygį leidžia pastatomos pertvaros ir stalo pertvaros. Aktyviojoje darbo zonoje užtenka vietos gyvybingoms diskusijoms arba, pavyzdžiui, kūrybiniam grupiniam darbui. Svarbiausia pasirinkti tam tikrai situacijai tinkančią darbo aplinką.

 
Aktyvių susitikimų kambariai, atliekantys skirtingas funkcijas 

Naudinga biure turėti keletą posėdžių kambarių, kad skirtingos grupės galėtų vienu metu rengti susitikimus. Įvairių interjero sprendimų derinimas padeda sukurti skirtingas aplinkas. Vienoje patalpoje gali būti reguliuojamo aukščio konferencijų stalas, puikiai tinkantis dalijimuisi idėjomis, nes stovėdami esame kūrybiškesni ir labiau linkę bendradarbiauti. Siekiant užtikrinti, kad nė viena mintis nebūtų pamiršta, šiose patalpose rasite daugybė kūrybinių priemonių, pvz., rašymo lentų, spalvotų pieštukų, popieriaus ir t. t.

Kai kuriais atvejais geriausiai tinka tradicinis konferencijų stalas, pavyzdžiui, per oficialius susitikimus su valdyba ar svarbiais klientais. Kadangi tokie susitikimai gali trukti labai ilgai, patogios konferencijų kėdės yra tinkamas pasirinkimas. Toks stalų ir kėdžių derinys taip pat yra patraukli darbo vieta didesnio projekto dalyviams. 

Moteris šalia sėdimos biuro spintelės

Rinkitės prie Jūsų prisitaikančius baldus 

Aktyvus biuras kuriamas naudojant prie įvairių poreikių prisitaikančius biuro baldus ir priedus, kuriuos galima naudoti įvairiais būdais ir kurie tenkina skirtingus poreikius. Dėl to siūlome rinktis, pavyzdžiui, baldus su ratukais. Reguliuojamo aukščio stalai arba stovimieji stalai ir aukštesni kolonos tipo staliukai užtikrina vietą greitiems ir spontaniškiems susitikimams, o minkštieji laukiamojo baldai puikiai tinka patogiai prisėsti. Suteikite darbuotojams sėdimųjų baldų pasirinkimo įvairovę, pvz., ergonomiškas biuro kėdes, balansinius kamuolius ir balansines kėdes, kurios treniruoja kūno raumenis. Papildykite patalpą garsą slopinančiais produktais, pavyzdžiui, skiriamosiomis pertvaromis bei akustinėmis plokštėmis

Vienas patarimas – pasirinkite tarpusavyje derančius baldus ir interjerą. Tai patariama ne tik todėl, kad nuoseklus stilius ir spalvų schemos šiuo metu atrodo stilingai. Tai taip pat gali būti praktiška po kelerių metų, kai kuriuos baldus prireiks perkelti į kitus kambarius. Jie derės nepaisant to, kaip pertvarkysite biurą. 

Dvi darbuotojos konferencijų patalpoje, prie konferencijų stalo

Rizikos, susijusios su veikla pagrįstu biuru 

  • Pablogėjusi ergonomika. Neturint individualiai pritaikytos darbo vietos, ergonominė padėtis gali pablogėti, ypač tiems, kurie daug sėdi ir dirba kompiuteriu. 
  • Padidėjęs nerimo lygis. Ne visiems tinka keisti darbo aplinką keletą kartų per dieną. Kai kurie žmonės dėl to patiria stresą, o ne tampa kūrybiškesni.
  • Biuro baldų nusidėvėjimas. Įsigykite aukštos kokybės biuro baldus, nes juos gali tekti reguliuoti netgi kelis kartus per dieną. Kadangi stalai ir kėdės keliami ir nuleidžiami kiekvieną kartą atsisėdus naujam darbuotojui, jie gali nusidėvėti greičiau nei tą pačią darbo vietą kasdien naudojant vienam asmeniui.
  • Triukšmas. Biure daugėjant judėjimo ir pasikeitimų, didėja ir triukšmo lygis. Tinkamai planuojant ir taikant triukšmo mažinimo priemones, ši problema gali būti efektyviai išspręsta. 

Ar ši biuro koncepcija Jums tinka? 

Kūrybingas ir prie Jūsų poreikių prisitaikantis biuras yra darbo vietos sprendimas, kurį verta apsvarstyti. Galbūt Jūsų verslui tai būtų naudinga? Vienose darbo vietose veikla pagrįsto biuro idėja tinka puikiai, kitose – prasčiau. Prieš priimdami sprendimą dėl perėjimo prie tokio darbo vietos modelio, aptarkite ir atidžiai apsvarstykite, ar tai Jums tiks. Galite pasikonsultuoti su šios srities specialistu

D.U.K. (Dažniausiai Užduodami Klausimai)

Veikla pagrįstame biure nėra nuolatinių darbo vietų. Vietoj to darbuotojai darbo vietą pasirenka pagal atliekamas užduotis. Yra įvairių darbo zonų, pvz., tyliųjų zonų, bendruomeninių erdvių ir susitikimams skirtų vietų.
Dėmesys sutelkiamas į atliekamą užduotį. Pagal ją pasirenkama darbo vieta. Galite dirbti didelėje erdvėje kartu su kolegomis, priklausančiais tai pačiai komandai, arba vieni izoliuotoje zonoje.
Bendri skyriai yra tylūs kambariai darbui, kuriam reikia susikaupimo, o atviros biuro erdvės ir aktyvios zonos tinkamos diskusijoms ir susitikimams.
Tai vieta biure, kurioje galima sėdint ar stovint trumpai pasikalbėti su kolega, svečiu arba pasiruošti susitikimui ar pristatymui.
ABW reiškia aktyvia veikla pagrįstą darbo aplinką ir yra tarptautinis akronimas (Activity Based Workplace).
Toks darbo metodas gali pagerinti įmonės darbuotojų bendradarbiavimą ir padidinti kūrybiškumą bei produktyvumą.
Gali kilti sunkumų sukuriant tinkamas zonas, tinkančias tiek įmonės darbuotojams, tiek užduotims. Prastai suplanuotas aktyvus biuras neskatina kūrybiškumo ir neužtikrina ramios darbo aplinkos.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
Prašome palaukti...
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.