MTA – funkcionalia darbo aplinka paremta sėkmės istorija

AJ Produktai baldai, priedai bei sprendimai visoje įmonėje: nuo biuro iki valgyklos, nuo dirbtuvių iki sandėlio. Mes esame su savo klientais visos jų verslo kelionės metu – nuo pradžios iki pilno įrengimo bei ateityje - plėtros metu.
Tai yra pasakojimas apie ilgalaikį AJ Produktai ir išskirtinių statybos projektų įmonės MTA bendradarbiavimą.

 

MTA – viena iš sparčiausiai augančių statybų bei projektavimo įmonių, kuri yra įsikūrusi Švedijos Halmstad mieste. MTA tai įspūdingos verslo kelionės partnerių Mats (Johansson), Tommy (Zryd) ir Andreas (Granberg) vardų pirmosios raidės. Viskas prasidėjo 2010-aisiais, kuomet visi trys mūsų pasakojimo herojai dirbo valstybinėje statybos kompanijoje, užėmė atsakingas pozicijas, buvo gerbiami kolegų bei klientų, tačiau…

 

Įmonėje, kurioje mes dirbome viskas buvo gerai, tačiau buvo daug dalykų, kuriuos mes labai norėjome pakeisti, tačiau tai nebuvo įmanoma dėl tradicinio požiūrio, organizacijos dydžio bei procesų sudėtingumo. Ilgainiui tapo aišku, kad atėjo laikas mums pradėti savo verslą. Mes buvo įsitikinę, kad galime viską padaryti geriau, - sako Mats, kuris šiuo metu yra atsakingas už projektų vystymo procesus.

 

Nuo pačios verslo pradžios, tikslas buvo tapti vienu iš pirmaujančių rinkos žaidėjų regione. Trijulė nepuolė aklai ieškoti pirmųjų projektų bei užsakymų, vietoj to, kolegos  labai krupščiai paruošė veiksmų bei verslo planą. Pagrindinė mintis buvo sukurti funkcionalia aplinka paremtą korporatyvią darbo kultūrą ir aukščiausią darbuotojų pasitenkimo lygį.

 

Mes tiesiog pradėjo kurti tokią įmonę, kokioje norėtume dirbti patys. Funkcionali darbo erdvė personalui leidžia jaustis patogiai, megautis darbu ir jaustis darbe, kaip namuose. Esant tokioms sąlygoms, darbuotojai kuria ir savo darbus atlieka puikiai, be to, siūlant tokias sąlygas ir tokią darbo aplinką, yra žymiai paprasčiau susirasti naujų darbuotojų.

 

Įmonės šūkis yra “Pagaliau Pirmadienis”, kuris ir apibūdina jų planą teorijoje. Tai, kad įmonė pasirinko teisingą kelią liūdija ir gautas prestižinis "Sweden's Best Workplaces" apdovanojimas, kuris MTA įmonei buvo įteikiamas penkis metus iš eilės (2014-2018).

 

Naujokus lydėjo sėkmė. Nežiūrint į tai, kad nauja įmonė buvo labia maža, jai buvo patikėtas nuomojamų patalpų statybos projektos pačiame Halmstad centre. Visiškas atsidavimas ir žengimas koja kojon su ambicijomis sukėlė sniego kamuolio efektą, kuris leido MTA tapti patrauklia alternatyva tiek statybų rangovams, tiek projektų vystytojams. Greitu metu MTA vardas pasklido po Halmstad miestą, kadangi jų vėliavos plėvesavo visuose statybų aikštelėse, signalizuodamos, kad tai yra “MTA darbo vieta”

 

Mums buvo ypatingai svarbu, kad mūsų darbuotojai ir jų šeimos nariai didžiuotųsi tuom, kad dirba mūsų įmonėje. Pasakysiu atvirai – yra labai smagu, kuomet darbuotojų vaikai rodydami į įmonės vėliava garsiai pareiškia “čia dirba mano mama/tėtis”.


Visa kita jau istorija. Po pirmųjų veiklos metų mes turėjome 22 darbuotojus, o po 4 metų jau 133. Šiandien įmonėje dirba daugiau nei 300 darbuotojų, o projektai vystomi didelėje Švedijos teritotijoje. Tai išties įspūdingas pasiekimas, turint omenyje tai, kad įmonė vykdo savo veiklą tik 8,5 metų.

 

Kaip įmonės veikloje atsirado AJ? Veiklos pradžioje, darbai vyko nuomojamose patalpose naudojant naudotus biuro baldus. Po kelių metų, MTA nusprendė investuoti į nuosavą biurą. Prieš persikeliant į naujas patalpas, 2015 metų vasarą, AJ Produktai įmonei buvo suteikta galimybė pasiūlyti naujojo biuro interjero sprendimą.

 

Prieš kreipdamąsis į AJ Produktai, aš bendravau su kitu tiekėju – vienu didžiausių šioje rinkoje. Tačiau vėliau aš susisiekiau su AJ ir pažadėjau jiems suteikti galimybę. Juk mes neturėjome ką prarasti.

 

AJ Produktai darbutojai turėjo daugiau nei savaitę laiko pasiūlymui paruošti.

 

Abu pasiūlymus gavau tą pačią dieną ir likau labai sužavėtas AJ vadybininkų nuveiktu darbu. Pagal mūsų biuro brežinį, vadybininkė pasiūlė interjero sprendimą nuo A iki Z, nuo tinkamų spalvų ir grindų rūšies iki skoningų bei funkcionalių biuro baldų. Pasiūlymas viršijo mūsų lūkesčius.

 

Nuo tos dienos AJ Produktai bendradarbiauja su MTA kiekvieną kartą, kai tam atsiranda poreikis. Tais pačiais metais, kada pagrindinis MTA biuras buvo atidarytas Halmstade, įmonė atidarė ir antrą biurą – Varberg mieste.

 

Kadangi buvome 100% patenkiti pirmuoju bendradarbiavimu, mes net nesikreipėme į kitus tiekėjus. Mes tiesiog dar kartą užsakėme identiškus baldus iš AJ.

 

Šį kartą mes užsakėme biuro interjero sprendimą, reguliuojamo aukščio stalus, biuro kėdes, ergonomiškas kėdes, apšvietimo sprendimus, konferencijų stalus ir kėdes, valgyklos stalus, žalias baro kėdes ir virtuvės kėdes.

 

Metais vėliau, ši procedūrą buvo pakartota, kuomet MTA atidarė trečią savo biurą, piečiau nuo Halmstad esančiame Helsingborg mieste.

 

Visos MTA darbo erdvės privalo būti tvarkingos, švarios funkcionalios ir malonios aplankyti. Tie patys reikalavimai galioja ir statybų objektams.

 

Objekto statybos metu, mes investuojame statydami laikinus – nedidelius statinius. Šiuo metu mes jų turime daugiau nei šimtą. Šie statiniai yra skirti objekte dirbantiems darbuotojams.

 

Laikinieji statiniai, kuriuose dirba darbų vadovai ir kiti objekto darbuotojai yra apstatyti reguliuojamo aukščio stalais, aktyvaus darbo kėdėmis ir kitais šiuolaikiško biuro priedais. Be to, juose mes įrengiame socialinius centrus, čia deriname virtuvės ir poilsio erdves, kuriose ilsisi ir tarpusavyje bendrauja darbuotojai pertraukų metu.

 

Mes nusprendėme, kad šiuose statiniuose bus naudojami kilimai ir kiliminė danga, todėl visa darbuotojų avalynė bus laikoma prie įėjimų. Šis sprendimas didina erdvės jaukumą ir darbuotojų pasitenkinimą, kas, savo ruožtu, augina darbo produktyvumą. Viskas, net ir pačios mažiausios detalės yra susijusios tarpusavyje, - konstatuoja Mats.

 

Kuomet šios mažos detalės sukuria MTA verslo struktūros augumo faktą, jie kreipiasi į AJ Produktai.

 

Ir visa tai tik dėl to, kad vienas iš AJ pardavimų skyriaus darbuotojų sąžiningai ir krupščiai atliko savo darbą bei pasinaudojo jam suteikta galimybe.


Susisiekite su mūsų projektinių pardavimų skyriumi.