• Greitas pristatymas
 • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
 • 3 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Kaip išsirinkti tinkamą biuro kėdę

Kaip išsirinkti tinkamą biuro kėdę
Straipsnis

Tinkamai parinkta biuro kėdė yra ypatingai svarbi Jūsų kūnui, sveikatai bei gerai savijautai darbe. Tačiau kuri kėdė labiausiai tinka būtent Jums ir Jūsų poreikiams? Kėdė turi atkartoti Jūsų kūno judesius ir suteikti maksimaliai patogią sėdėjimo padėtį – visiškai nesvarbu ar darbo dienos metu Jūs sėdite vieną valandą, ar aštuonias. Pateikiame Jums kelis patarimus, kurie padės išsirinkti Jūsų individualius poreikius atitinkančią biuro kėdę.

 

Sėdėjimo laikas


Rekomenduojamas sėdėjimo laikas turi esminę reikšmę nulemiant biuro kėdės patogumą. Kuo ilgesnis sėdėjimo intervalas, tuo svarbesnės ergonominės kėdės funkcijos.


4 valandų kėdės – populiariausios biuro kėdės, kurios yra skirtos tiems, kurie darbo dienos metu daug juda biure ir be pertraukos sėdi trumpus laiko periodus.
8 valandų kėdės – patogios ir komfortiškos kėdės tiems, kas didžiąją darbo dienos laiko dalį praleidžia sėdėdami.
12 valandų kėdės – išskritinių funkcijų ir optimalaus sėdėjimo komforto kėdė tiems, kas sėdimą darbą dirba ilgą laiko intervalą.
24 valandų kėdės – unikalios kėdės, kurios yra skirtos ypač ilgiems sėdimo darbo intervalams, tokiose aplinkose, kaip valdymo centrai, apsaugos postai, stebėjimo centrai ir pan.

 

Papildomos funkcijos


Dauguma biuro kėdžių yra aprūpintos reguliuojamomis funkcijomis, kurios leidžia sukurti optimalų sėdėjimo komfortą ir tinkamą atramą sėdinčiojo kūnui.


Reguliuojamas sėdynės aukštis – pagrindinė reguliuojama funkcija, kuri leidžia nustatyti tinkamiausią darbo aukštį.
Reguliuojamas sėdynės gylis – leidžia pritaikyti sėdynę Jūsų šlaunies ilgiui. Tokiu būdu sukuriama taisyklinga sėdėjimo padėtis, o nugaros atlošas suteikia tinkamą atramą.
Reguliuojamas atlošo aukštis – leidžia nustatyti tokį nugaros atlošo aukštį, kuris suteikia optimalią atrama juosmeniui.
Reguliuojamas sėdynės kampas – tinkamai nustatytas sėdynės kampas gerina kraujo apytaką.


Mechanizmai.


Dauguma biuro kėdžių aprūpintos ergonomiškais mechanizmais, kurie dar labiau padidina sėdimos vietos reguliavimo ir pritaikymo galimybes. Mechanizmus galima įjungti, išjungti bei fiksuoti tam tikrose padėtyse.


PCB (nuolatinis kontaktas su nugara) – nustatyto kampo nugaros atlošas atkartoja sėdinčiojo nugaros judesius. Tai užtikrina tinkamą atramą ir taisyklingą sėdėjimo padėtį.
Supimosi mechanizmas – nugaros atlošas ir sėdynė išlaiko tokį patį kampą judant sėdinčiojo kūnui. Mechanizmo pasipriešinimo lygis gali būti reguliuojamas.
Sinchroninis mechanizmas – nugaros atlošo kampas ir sėdynės kampas juda sinchroniškai santykiu 1:2. Tai reiškia, kad sėdinčiojo judėjimo metu, sėdynės kampas, vienu tam tikru momentu, juda vienu žingsniu, o nugaros atlošas – dviem. Šis mechanizmas leidžia labai greitai nustatyti patogiausią ir optimaliausią sėdėjimo padėtį. Kėdė su šiuo mechanizmu yra labai naudinga darbo erdvėse, kuriose viena kėde naudojasi keli darbuotojai.
Multi-sinchroninis mechanizmas – nugaros atlošo kampas ir sėdynės kampas juda sinchroniškai santykiu 1:2, tačiau yra papildoma galimybė atjungti sėdynę nuo mechanizmo ir nustatyti reikiamą kampą. Tokioje kėdėje galima rąžytis, ištiesti galūnės ir visa kūną, taip gerinant kraujo apytaką.
Laisvo judėjimo mechanizmas – nugaros atlošas ir sėdynė, nepriklausomai vienas nuo kito, atrakrtoja sėdinčiojo kūno judesius. Abi dalys gali būti užfiksuotos skirtingose pozicijose. Pavyzdžiui galima užfiksuoti nugaros atlošo padėtį, o sėdynei leisti atkartoti kūno judesiuis, ir atvirkščiai. Taip sėdintysis gali surasti tobulai jam tinkančią sėdėjimo padėtį, optimalią klubų poziciją, kuri ženkliai pagerina kraujo apytaką.

 

Apmušalo patvarumas ir atsparumas


Martindale skalė identifikuoja kėdės apmušalo atsaprumą dėvėjimuisi. Kuo didesnė reikšmė – tuo yra didesnis medžiagos atsparumas dėvėjimuisi. Kelioms sėdimo darbo valandoms skirtos biuro kėdės, mažiausiai turi būti 30 000 pagal Martindale. Didžiąją darbo dienos dalį naudojamos kėdės – mažiausiai 50 000.

 

Aktyvaus darbo kėdės – optimali alternatyva


Balansinės kėdės ir kėdės-balnai – geriausiai sėdinčiojo kūna aktyvuojančios ir kraujo apytaką gerinančios kėdės. Tai taip vadinamos aktyvaus darbo kėdės, kurios yra puiki alternatyva standartinėms biuro kėdėms, ypatingai, jei sėdint dirbama ilgais laiko intervalais.

Susiję produktai
Biuro kėdė Stirling aukštu atlošu, juodas audinys
Biuro kėdė Stirling aukštu atlošu, juodas audinys
Kodas: 121771
 • Reguliuojamas galvos atlošas
 • Reguliuojami porankiai
 • Sinchroninis mechanizmas
Balansinė kėdė Back App
Balansinė kėdė Back App
Kodas: 234661
 • Apsaugo nuo nugaros skausmų
 • Gerina laikyseną
 • Reguliuojamas aukštis
24-Hkėdė juodu audiniu, reguliuojami porankiai
24-Hkėdė juodu audiniu, reguliuojami porankiai
Kodas: 122801
 • Sertifikuota 24 valandų biuro kėdė
 • Reguliuojamas supimosi mechanizmas
 • Maksimalus sėdėjimo komfortas

Šis straipsnis yra iš kategorijos: