Naujas tyrimas: 5 iš 6 sandėlio vadovų patogią darbo aplinką tiesiogiai sieja su pelningumo augimu

Šiandieniniai sandėlių ir logistikos centrų vadovai mato aiškų ryšį tarp patogios darbo aplinkos ir pelningumo augimo. Visgi, didžioji dauguma neturi reikiamo žinių bagažo, kuris leistų tinkamai realizuoti jų idėjas. Taip teigiame remdamiesi naujausiu Kantar Sifo tyrimu 'Puikiai apgalvota, saugi ir ergonomiška darbo aplinka kuria pagrindą sėkmingai įmonės bei darbuotojų ateičiai', - teigia AJ Produktai viceprezidentas David Bray.

Turime kontroliuoti ir analizuoti darbo aplinkos tobulėjimo procesus

Gera ir funkcionali darbo aplinka yra itin svarbi net keliais aspektais: nelaimingų atsitikimų rizikos sumažinimas ar eliminavimas, darbuotojų sveikatos saugojimas bei gerinimas, darbuotojų produktyvumo lygio išlaikymas ir didinimas. 
 
Mes, AJ Produktai, įrenginėjame ir tobuliname darbo vietas jau ilgiau, nei 45 metus. Mes ne tik žengiame koja kojon su besikeičiančiais šios rinkos reikalavimais bei madomis, bet ir patys šias madas kuriame. Norėdami dar geriau suvokti darbo aplinkos svarbą ir įtaką, kreipėmės į Kantar Sifo. Naujame 'Fizinė darbo aplinka - vadovų ir lyderių žinios' tyrime išsiaiškinama, kad net 5 iš 6 sandėlių ar logistikos centrų vadovų jaučia žinių deficitą kalbant apie optimalios fizinės darbo aplinkos kūrimą.

Besišypsantis asmuo
Mums, AJ Produktai įmonių grupei, optimali darbo aplinka yra pagrindinis tikslas, tai tarsi mūsų verslo stuburas ir mūsų aistra.
David Bray, AJ Produktai viceprezidentas
– Darbo aplinkos tobulinimo niuansai yra būtent tie elementai, apie kuriuos pripažįsta mažiau žiną didžioji dauguma vadovų. Tuo pačiu, tie patys vadovai, užtikrintai teigia, kad žinias apie šiuos procesus jie norėtų gilinti. Beveik 92% sandėlių ir logistikos centrų vadovų mato tiesioginį ryšį tarp patogios bei funkcionalios darbo aplinkos bei įmonės pelningumo rodiklių, - teigia David Bray.

Darbo aplinka - svarbiausia tema

Užsakydami šį tyrimą, norėjome išsiaiškinti ir ateities darbo vietų poreikius. Tai darėme tam, kad galėtume būti tikri, kad atėjus laikui rinkai galėsime pasiūlyti poreikius atitinkančius produktus bei sprendimus. Mūsų prašymu, Kantar Sifo apklausė 400 sandėlių ir logistikos centrų vadovų Danijoje, Norvegijoje, Suomijoje bei Švedijoje.
 
– Darbo aplinka - svarbiausia tema, kuri jungia darbuotojus su jų vadovais. Ši darbo sfera vystosi bei tobulėja labai greitai, o viskas juda link pilnai automatizuotų sprendimų. Mūsų tikslas būti šių procesų priešakyje.

Žinių trūkumas

Didelė dalis apklaustų sandėlių bei logistikos centrų vadovų yra dalyvavę vienokiuose ar kitokiuose fizinės darbo aplinkos tobulinimo mokymuose, visgi, didžioji dauguma jų teigia, kad jie nesijaučia turį pakankamą šios srities žinių bagažą. 

Person som tittar in i kameran

Darbo aplinka - konkurencinis pranašumas

Vadovų paklausėme, ar jie galvoja, kad pramoninė fizinės jų darbo aplinkos pusė pagerės ir patobulės per kelis artimiausius metus. Didžioji dauguma užtikrintai teigė 'tikrai taip'.

Jau ir dabar turime sukūrę gerą darbo aplinką. Visgi, norime visą laiką būti darbo vietų tobulinimo proceso priešakinėse linijose tam, kad būtume patrauklus darbdavys. Tai konkurencinis pranašumas, kuris kuria gerbūvį visiems.
Atviras atsakymas į klausimą: Kaip, Jūsų nuomone, fizinė darbo aplinka Jūsų įmonėje keisis ir tobulės per artimiausius penkis metus?
Tyrimas taip pat parodė, kad 5 iš 6 vadovų yra įsitikinę, kad gera fizinė darbo aplinka yra ypatingai svarbi jų įmonės ateičiai. Be to, dauguma vadovų mano, kad jų dabartinės darbo vietos interjero dizainas taip pat reikalauja pokyčių.
 
– Nuostabu matyti, kiek stipriai darbo aplinka rūpi sandėlių bei logistikos centrų vadovams. Mums, AJ Produktai įmonių grupei, optimali darbo aplinka yra pagrindinis tikslas, tai tarsi mūsų verslo stuburas ir mūsų aistra. Būtent dėl šios priežasties tikrai smagu sužinoti, kad ši sfera yra tokia pat svarbi ne tik mums, bet ir kitų įmonių vadovams, - konstatuoja David Bray.

Taip pat skaitykite: Kaip optimizuoti sandėlio erdvę?

*Tyrimas buvo atliktas Šiaurės Europos šalyse. Tyrimo metu buvo apklausti sandėlių ir logistikos centrų vadovai Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje ir Danijoje. Tyrimo rezultatai pagrįsti itin plataus spektro duomeninimis, dėl nevienodo apklaustų vadovų patirties lygių, skirtingų pramonės šakų faktorių bei įmonių, kuriose jie dirba dydžio. Apklaustų moterų/vyrų santykis 15/85%. Daugiau, nei pusės apklaustųjų amžius svyruoja tarp 40-55 metų.

Naujienos ir ypatingi pasiūlymai tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!

Norite būti informuoti apie ypatingus pasiūlymus ir darbo vietas tobulinančius produktus? Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!
*Spausdami Prenumeruoti, Jūs sutinkate su mūsų Privatumo Politika.