• Greitas pristatymas
  • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
  • 7 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Z kartos atstovams būtinas Jūsų palaikymas

Z kartos atstovams būtinas Jūsų palaikymas
Straipsnis

Daugeliui iš mūsų, turbūt, atrodo, kad jaunesnei kartai turėtų būti žymiai paprasčiau prisitaikyti prie nuotolinio darbo specifikos pandemijos metu. Taip atrodyti gali dėl to, kad mes esame įsitikinę, jog jaunesnioji karta yra žymiai labiau skaitmenizuota. Žinoma, technologijų išmanymas yra pranašumas, kuomet biuras uždaromas ir visa organizacija bei darbas persikelia į virtualią erdvę. Tačiau, tai visiškai nereiškia, kad pranašumas yra ir kalbant apie asmeninę savijautą nuotolinio darbo metu.

 

Microsoft atliktas tyrimas parodė, kad būtent Z karta, darbuotojai gimę 1997-2002 metais, patyrė daugiausiai streso dėl nuotolinio darbo, pandemijos metu. Tyrimas atskleidė, kad nurodyto amžiaus tyrimo dalyviai susidūrė su rimtais sunkumais bandydami išlaikyti dėmesio koncentraciją ir susidomėjimą atliekamu darbu. Taip pat, darbuotojai jautėsi neišgirsti nuotolinių susirinkimų metu bei susidūrė su sunkumais pristatant bei prezentuojant. Savo ruožtu, vyresnės kartos darbuotojai – su šiomis problemomis beveik nesusidurdavo.

 

Grįžtamasis ryšis iš kolegų ir vadovų yra itin svarbus jauniems žmonėms

 

Viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios Z karta susidūrė su sunkumais dirbant nuotoliniu būdu yra ta, kad tai pati šių darbuotojų karjeros pradžia, paprasčiau tariant – patirties trūkumas. Tai jų karjeros kelio startas, todėl, šiame gyvenimo etape, jiems būtina pagalba ir kuo aiškesni nurodymai. Iš esmės, darbas nuotoliniu būdu tik skamba, kaip paprastas reiškinys, tačiau tai yra tikras iššūkis tiek vadovams, tiek darbuotojams. Be to, svarbus faktorius yra ir gyvenamoji aplinka, kuri staiga tapo darbo vieta. Daug jaunų žmonių gyvena mažuose butuose, kuriuose jie praleidžia nedaug laiko. Darbui iš namų reikalingos tinkamos sąlygos, o tokias susikurti yra žymiai sunkiau gyvenant mažame bute, su keliais draugais, o ne, pavyzdžiui, privačiame name. Maža to, didžioji dauguma jaunų darbuotojų yra vieniši, todėl darbas biure ir bendravimas su kolektyvu jiems yra ypatingai svarbus.

 

Z karta – svarbi kiekvienos darbo aplinkos dalis, todėl kiekvieno darbdavio vienas iš tikslų turėtų būti tinkamas pasirūpinimas jaunaisiais darbuotojais!

 

  • Grįžtamasis ryšys iš vadovų ir kolegų yra itin svarbus jauniems žmonėms. Vadovas turi reguliariai kontaktuoti su jaunais darbuotojais net ir tada, kai darbas vyksta ne toje pačioje vietoje. Kasdienius, trumpus elektroninius laiškus darbuotojai vertina žymiai labiau, nei standartinius ataskaitų-apibendrinimo laiškus pirmadieniais.

 

  • Išnaudokite jaunų darbuotojų kompetencijas – leiskite jiems pasijusti reikalingais ir svarbiais. Pavyzdžiui, tegu jaunas darbuotojas, su puikiais techniniais įgūdžiais, supažindina vyresnius darbuotojus su naujausiais skaitmeniniais sprendimais. Be to, toks procesas ženkliai stiprina ryšius tarp darbuotojų.

 

  • Z karta patiria daug streso, daugelis šios kartos atstovų kenčia nuo nerimo bei depresijos. Taigi, kolegos ir vadovai turi gebėti atpažinti minėtų sutrikimų požymius bei mokėti suteikti reikiamą paramą bei pagalbą tada, kada jos prireiks.

 

Šis straipsnis yra iš kategorijos: