• Greitas pristatymas
 • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
 • 3 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Kaip išsirinkti kėdę, kuri tinka būtent Jums – 5 svarbiausi dalykai

Kaip išsirinkti kėdę, kuri tinka būtent Jums – 5 svarbiausi dalykai
Straipsnis

Yra vienas produktas, kurį būtina rinktis ypač kruopščiai, tai - biuro kėdė. Netaisyklingas sėdėjimas sukelia labai daug problemų, todėl yra itin svarbu pasirinkti kėdę, kuri leis sėdėti tinkamai ir nekenkiant sau.


Gera biuro kėdė atkartoja kūno judesius, apsaugo nuo nugaros traumų ir leidžia sėdėti taisyklingai ilgas darbo valandas. Apibendrinant, geros biuro kėdės turi ypatingą įtaką ir puikiai Jūsų savijautai, ir pasiekimams darbe. Tačiau, kuris gi modelis tinka būtent Jums? Pateikiame 5 patarimus, kurie padės išsirinkti Jums tinkančią biuro kėdę.


1. Kiek valandų dirbate sėdėdami?
Svarbiausias klausimas – kiek valandų per dieną Jūs dirbsite sėdėdami. Galioja paprasta taisyklė – kuo daugiau valandų Jūs dirbate sėdėdami, tuo geresnė kėdė yra reikalinga. Siekdami padėti Jums lengviau išsirinkti, kėdes skirstome į klases pagal sėdimo darbo trukmę – 4, 8, 12 ir 24. Tai reiškia, kad mes siūlome viską, nuo paprasčiausių kėdžių ant kurių prisėdama trumpais intervalais iki optimalų komfortą suteikiančių, ilgoms sėdimo darbo valandoms pritaikytų kėdžių.


2. Ieškokite ergonomiškų funkcijų
Kėdė, kuri Jums suteiks tinkamą ir efektyvią atramą, privalo būti pritaikoma Jūsų ūgiui, svoriui ir kūno formai. Mes visi esame skirtingi, todėl universaliausios kėdės yra tos, kurios turi daugiausia reguliuojamų funkcijų.

 

 

3. Rinktės mechanizmą pagal judėjimo specifiką
Ypatingai svarbu, kad kėdės sėdynė ir nugaros atlošas atkartotų sėdinčiojo kūno judesius. Sinchroninis sėdynės ir nugaros atlošo judėjimas yra užtikrinamas specialaus mechanizmo. Už šią funkciją tikrai verta sumokėti papildomai – Jūsų kūnas Jums atsidėkos.


4. Daugiau aksesuarų ir priedų
Apart funkcijų ir mechanizmų, apsispręsti renkantis kėdę gali padėti ir priedai, tokie, kaip pavyzdžiui puikiai ventiliuojamas – tinklinis nugaros atlošas. Paprastesnių modelių kėdžių priedai yra porankiai ir galvos atlošai, brangesnieji modeliai yra komplektuojami su šiais aksesuarais.


5. Spalva, forma ir medžiaga
Jūs jau išsirinkote kėdės modelį, kuris atitinka Jūsų poreikius. Dabar prasideda smagioji proceso dalis – sprendimas dėl kėdės eksterjero. Daugelis mūsų parduodamų kėdžių modelių yra siūlomi skritingų spalvų, todėl tikrai nesunkiai rasite tokį variantą, kuris derės ir puoš interjerą. Galima rinktis medžiaginį, dirbtinės arba natūralios odos apmušalą.


Taigi, rinktis Jums! Platus mūsų siūlomas asortimentas užtikrina, kad Jūs tikrai rasite Jums tinkančią kėdę – visiškai nesvarbu, kas esate. Visada galite susisiekti su mumis – mes būsime laimingi galėdami Jums padėti!

 

 

4 valandų: tai paprastos kėdės, kurios yra skirtos trumpiems sėdimo darbo periodams.

 


8 valandų: skirtos darbuotojams, kurie darbo dienos metu, sėdimą darbą dirba didžiąją darbo dienos laiko dalį.

 


12 valandų: darbo dienos metu sėdite beveik visa laiką arba Jūsų darbo diena yra ilgesnė, nei standartinė – tuomet Jums būtina tokia kėdė.

 


24 valandų: dirbate skrydžių valdymo ar apsaugos centre – darbo vietose, kuriose reikia būti visą laiką? Tokiu atveju Jums reikalinga kėdė, kuri yra pritaikyta itin aukštiems komforto reikalavimams ir aprūpinta dideliu kiekiu reguliuojamų funkcijų.

 

Reguliuojamas sėdynės aukštis: nustatomas pagal sėdinčiojo ūgį. Tinkamas sėdynės aukštis yra tada, kai sėdinčiojo pėdos visu pločiu liečiasi su grindų paviršiumi, o nugara pilnai remiasi į nugaros atlošą.


Reguliuojamas nugaros atlošo aukštis: galima nustatyti tinkamą nugaros atlošo aukštį, kuris yra tada, kai nugaros atlošo išlinkimas tiksliai akartoja natūralų Jūsų juosmens išlinkimą.


Reguliuojamas sėdynės gylis: sėdynė pritaikoma ūgiui. Kada pėda visu pločiu liečiasi su grindų paviršiumi, tarp sėdinčiojo kelio vidinės dalies ir sėdynės pradžios turi tilpti kumštis (taip užtikrinama optimaliausia kraujo apytaka kojose), o nugara visu plotu liečiasi su nugaros atlošu.


Reguliuojamas sėdynės kampas: siekiant sukurti optimaliausią sėdėjimo padėtį, sėdynės kampą reikia nustatyti taip, kad sėdynės priekis būtų šiek tiek žemiau, t.y. kad sėdinčiojo klubai būtų šiek tiek aukščiau už kelius, kuomet pėdos visu pločiu liečiasi su grindų paviršiumi.

 

NKN (nuolatinis kontaktas su nugara): tai reiškia, kad nugaros atlošas tiksliai ir visą laiką atkartoja sėdinčiojo nugaros judesius, kai tuo tarpu sėdynė, užfiksuota vienoje padėtyje. Tokiu būdu galima lengvai keisti darbo padėtį.


Fiksuotas kampas: paprastas mechanizmas, kuris užtikrina, kad supimosi kėdėje metu, nugaros atlošo ir sėdynės kampas yra pastovus ir nekintantis. Mechanizmo pasipriešinimas yra pritaikomas sėdinčiojo kūno svoriui.


Sinchroninis mechanizmas: sėdynė ir nugaros atlošas juda santykiu 1:2. Tai reiškia, kad sėdinčiojo judesio momentu, sėdynės kampas ir pozicja kinta 1 žingsniu, o to paties judesio metu, nugaros atlošo pozicija pasikeičia 2 žingsniais. Sėdynė ir nugaros atlošas gali būti užfiksuoti vienoje padėtyje. Galima pritaikyti mechanizmo pasipriešinimą sėdinčiojo kūno svoriui.


Multi sinchroninis mechanizmas: šis mechanizmas irgi juda santykiu 1:2, bet yra galimybė atjungti nugaros atlošą nuo sėdynės. Tai svarbu tuomet, kada sėdintysis nori pasiražyti ar išsitiesti visu ūgiu. Tą svarbu daryti reguliariai, nes tik taip užtikrinama gera kūno kraujo apytaka.

 

Aukštas ar žemas nugaros atlošas: iš tiesų, tai skonio reikalas, tačiau yra viena – pagrindinė taisyklė: žemas nugaros atlošas mažesnio ūgio ir aukštas nugaros atlošas aukštesnio ūgio žmonėms.


Galvos atrama: tai ne tik graži kėdės detalė, tai ir funkcionalus jos priedas. Ši detalė labai dažnai naudojama netinkamai arba nenaudojama visiškai. Galvos atrama turi liesti kaklą – taip atpalaiduojami kaklas ir pečiai. Siekiant sukurti optimalią atramą – reikia reguliuoti atlošo aukštį bei kampą.


Porankiai: atpalaiduoja pečius. Jie turi būti reguliuojami, kad kėdė galėtų maksimaliai priartėti prie stalviršio. Galima reguliuoti porankių aukštį bei reguliuoti juos į priekį/atgal ir į šonus.


Tinklinis atlošas: tinklinis nugaros atlošas yra ne tik dizaino detalė, tai ir funkcionalus kėdės aksesuaras. Toks nugaros atlošas užtikrina gerą oro cirkuliaciją, todėl sėdinčiojo nugara yra tinkamai ventiliuojama.

 

 

Atkreipkite dėmesį į sėdėjimo padėtį.


Taisyklinga sėdėjimo padėtis yra tokia: abi sėdinčiojo kojos liečia grindis pilnu pėdos paviršiaus pločiu, sėdinčiojo kaklas tiesus, o juosmuo remiasi į atlošą ir/arba juosmens atramą. Maksimaliai gera kraujo apytaka kojose yra sukuriama tada, kai tarp sėdinčiojo kelių vidinės dalies ir kėdės sėdynės priekinio krašto telpa kumštis. Kėdė turi būti maksimaliai arti darbo stalo, rankos turi būti ant stalviršio arba ant kėdės porankių.

 

Susiję produktai
Biuro kėdė Stirling aukštu atlošu, juodas audinys
Biuro kėdė Stirling aukštu atlošu, juodas audinys
Kodas: 121771
 • Reguliuojamas galvos atlošas
 • Reguliuojami porankiai
 • Sinchroninis mechanizmas
Biuro kėdė Stanley, su atrama galvai ir porankiais, juoda
Biuro kėdė Stanley, su atrama galvai ir porankiais, juoda
Kodas: 125351
 • Sinchroninis mechanizmas
 • Reguliuojama juosmens atrama
 • Kvėpuojantis tinklinis atlošas
Biuro kėdė Lancaster, aukštu atlošu, violetinė
Biuro kėdė Lancaster, aukštu atlošu, violetinė
Kodas: 14523
 • Skandinaviškas plonų linijų dizainas
 • 100% perdirbtų medžiagų sudėties apmušalas
 • Ergonominis - sinchroninis mechanizmas

Šis straipsnis yra iš kategorijos: