• Greitas pristatymas
  • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
  • 7 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Kaip optimizuoti atliekų rūšiavimo procesus?

Kaip optimizuoti atliekų rūšiavimo procesus?
Straipsnis

Atliekų rūšiavimo sprendimai – ir lengvai sukuriami, ir lengvai tobulinami ateityje. Tinkamas atliekų rūšiavimo elementų žymėjimas palengvina procesą ir skatina darbuotojus elgtis atsakingai. Štai keli patarimai, kurie padės Jums sukurti funkcionalų ir patogų naudoti atliekų rūšiavimo sprendimą darbo aplinkoje.


Tausokite energiją ir natūralius išteklius


Atliekų rūšiavimas yra naudingas visiems ir viskam. Tai reiškia, kad ne tik galvaliniai elementai ar kitos pavojingos atliekos, bet ir visos gamybinės atliekos bus tvarkomos tinkamai. Svarbiausia yra suprasti tai, kad naują popierių pagaminti iš perdirbtų medžiagų yra ir pigiau, ir naudingiau viskam, nei seną popierių sudeginti, o vėliau pjauti medžius ir gaminti popierių nuo nulio.


Pradėkite nuo pavojingiausių atliekų rūšiavimo


Taigi, nuo ko pradėti? Geriausia yra pradėti nuo atliekų, kurios kenkia žmogui ir aplinkai labiausiai: pavojingos atliekos. Kai kurių produktų sudėtyse yra toksiškų, sprogių bei degių medžiagų, kurios yra itin pavojingos ir žmonėms, ir gamtai. Panaudotos baterijos, lemputės, fluoroscensinės lempos, kompiuteriai ir elektroninė įranga privalo būti priduoti į specializuotą bei vietinės savivaldybės patvirtintą atliekų surinkimo/tvarkymo aikštelę. Išmetimui ir surinkimui paruoštas pavojingas atliekas reikia laikyti toms atliekoms pritaikytuose konteineriuose.


Optimizuokite atliekų rūšiavimą darbo vietoje


Kuo daugiau atliekų išrūšiuojame – tuo labiau saugojame mus supančią aplinką. Taigi, siekiant  rūšiuoti maksimalų kiekį atliekų, darbo erdvėje būtina sukurti patogų ir funkcionalų atliekų rūšiavimo sprendimą. Biuruose labai praverčia tik popierinėms atliekoms skirtos, nedidelės šiukšlių dėžės, kurios yra pozicionuojamos šalia kiekvienos darbo vietos. Dirbtuvėse ir sandėliuose, turėtų būti sukurtos atliekų rūšiavimo stotelės. Šių stotelių pozicionavimas yra ne ką mažiau svarbus elementas. O pagrindinė ir svarbiausia taisyklė – kuo daugiau rūšiavimo konteinerių ir rūšiavimo šiukšlių dėžių! Tyrimais įrodyta, kad didelis kiekis atliekų rūšiavimo elementų optimizuoja atliekų rūšiavimo procesus ir leidžia pasiekti geriausius rezultatus.


Maksimaliai aiškus ir paprastas atliekų rūšiavimas valgyklose ir valgomuosiuose


Atliekų rūšiavimas darbo valgyklose ir biuro valgomuosiuose turi esminę reikšmę. Yra ypatingai svarbu tinkamai atskirti maisto atliekas nuo popierinių, stiklinių bei plastikinių maisto pakuočių. Tinkamai rūšiuojamos maisto atliekos greitai virsta biodujomis, kas yra itin svarbu aplinkosaugai. Valgyklose ir valgomuosiuose pozicionuojami atliekų rūšavimo konteineriai turi būti aiškiai sužymėti. Siekiant maksimalaus patogumo, verta naudoti ryškius skirtingų spalvų atliekų žymėjimo lipdukus arba konteinerius su skirtingos spalvos dangčiais.


Bendras buitines atliekas meskite į klasikinį konteinerį


Bendras, buitines ir neperdirbamas atliekas vertėtų saugoti klasikiniame šiukšlių konteineryje, kuris turi būti lengvai ištuštinamas ir lengvai valomas. Galima rinktis skirtingo dydžio konteinerius su pervežimą palengvinančiais dideliais ratukais. Šie konteineriai gaminami iš UV spinduliams atsparaus ir ypatingai tvirto HDPE plastiko.


Didelių gabaritų atliekoms naudokite didžiuosius konteinerius


Kuomet atsiranda poreikis tvarkyti ir saugoti didelį kiekį didelių gabaritų atliekas bei sunkias medžiagas – vertėtų rinktis išsiverčiančius konteinerius. Šie ypatingai tvirtos konstrukcijos išverčiami konteineriai pasižymi patvarumu ir atsparumu dėvėjimuisi. Galima rinktis konteinerius, kurių vidinis tūris nuo 150 iki 3000 litrų. Be to, šių konteinerių konstrukcija yra pritaikyta šakiniams krautuvams. Maža to, konteineriai yra siūlomi skirtingų spalvų, kas leidžia maksimaliai palengvinti atliekų rūšiavimo procesus. Kaip priedus galima įsigyti dangčius, ratukus, žymėjimo lipdukus ir t.t.


Keturi patarimai atliekų rūšiavimo procesų optimizavimui:


1. Pradėkite nuo pavojingų atliekų atskyrimo – Atskirkite baterijas, akumuliatorius, lemputes, elektronikos atliekas ir t.t. nuo kitų atliekų.


2. Aiškiai sužymėkite – naudodami etiketes, lipdukus ir skirtingos spalvos konteinerių dangčius, aiškiai nurodykite kuriuose konteineriuose turi būti tam tikros atliekos.


3. Kelios šiukšlių dėžės viename modulyje – Jeigu darbo erdvėje yra pakanakamai vietos, rinkitės atliekų rūšiavimo spintą, kurioje yra atliekų rūšiavimo dėžės. Toks sprendimas ne tik optimizuoja atliekų rūšiavimo procesą, bet ir puošia darbo aplinką.


4. Įrenkite keletą atliekų rūšiavimo stotelių – Sukurkite išmanų atliekų rūšiavimo sprendimą, pozicionuokite šiukšlių dėžės tose vietose, kuriose vyksta didžiausias darbuotojų judėjimas arba yra sukuriamas didžiausias atliekų kiekis.


Norėtumėte gauti daugiau naudingų patarimų? Susisiekite su klientų aptarnavimo skyriumi 8 5 278 59 80
 

Susiję produktai
Išsiverčiantis konteineris Azure, 150L, mėlynas
Išsiverčiantis konteineris Azure, 150L, mėlynas
Kodas: 305010
  • CE žymėjimas
  • Automatinis ištuštinimas
  • Palengvina atliekų rūšiavimą
Komplektas: 4 konteineriai, dangčiai, 2 vežimėliai
Komplektas: 4 konteineriai, dangčiai, 2 vežimėliai
Kodas: 246494
  • Mobilus sprendimas
  • Lengvai ištuštinama
  • Keturių spalvų

Šis straipsnis yra iš kategorijos: