• Greitas pristatymas
  • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
  • 3 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Tinkamas darbo vietos apšvietimas – geresni rezultatai

Tinkamas darbo vietos apšvietimas – geresni rezultatai
Straipsnis

Šviesa ir apšvietimas turi labai didelę įtaką žmogaus gyvenimui, savijautai bei produktyvumui. Būtent dėl šios priežasties apšvietimas yra ypatingai svarbus faktorius planuojant darbo erdvės interjerą. Geras, tinkamas ir dienos ritmą palaikyti padedantis interjero apšvietimas sukuriamas tarpusavyje derinant natūralią bei dirbtinę šviesą. Kuomet šie du pagrindiniai faktoriai suderinami tinkamai – sukuriama stimuliuojanti bei patogi darbo erdvė.

 

Pritaikykite savo poreikiams


Kadangi darbo erdvėje mes praleidžiame didžąją dienos dalį, svarbu, kad pagrindinis apšvietimas  skleistų švelnią, vidutinio intensyvumo šviesą. Kontrastas tarp individualios darbo vietos ir visos darbo erdvės apšvietimo turi būti minimalus.

 

Galimybė reguliuoti apšvietimo intensyvumą tam tikrose zonose –  labia svarbi, net ir ergonomikos požiūriu. Jei Jūs dirbate prie reguliuojamo aukščio stalo, ypatingai svarbu, kad apšvietimas būtų identiškas Jums dirbant ir sėdint, ir stovint. Būtina turėti galimybę apšvietimą pritaikyti atliekamam darbui bei indidividualiems poreikiams.

 

Problemos, kurios atsiranda dėl netinkamo apšvietimo


Kodėl gi visa tai taip svarbu? Priežastis paprasta: netinkamas apšvietimas gali sukurti papildomas problemas, tokias, kaip įtampa, skausmas, pasikartojantis kūno pervargimas. Šios negatyvios pasekmės pasirodys ne iškart, bet laikui bėgant, o jų atsikratyti bus itin sudėtinga.

 

Galvos skausmas, įtampa kakle, nugaroje ir pečiuose yra tipiniai simptomai, liūdyjantys apie tai, kad Jūs matote nepakankamai gerai, todėl turite  įtempti kūną, dirbtinai ištiesti kaklą tik tam, kad gerai matytumėte tai, ką darote. Šviesos trūkumas nėra vienintelė problema – per daug ryški ir intensyvi šviesa gali sukelti lygiai tokias pačias - neigiamas pasekmes.

 

Šias problemas išspręsti yra lengva


Laimei, Jūs, Jūsų darbdaviai ir Jūsų kolegos šias problemas galite išspręsti visiškai nesunkiai. Kai kurie darbdaviai, tinkamą apšvietimą netgi identifikuoją, kaip neišnaudotą darbų produktyvumo ir kokybės gerinimo resursą.

 

Na, o mes galime užtikrintai teigti štai ką: tinkamai suplanuotas ir pritaikytas apšvietimo sprendimas, sukurs jaukesnę ir patogesnę erdvę, kurioje galima bus įrengti labiau stimuliuojančias ir labiau patrauklias darbo vietas.

 

Patarimai:

 

- Dienos šviesą išnaudokite maksimaliai, tačiau neleiskite per daug intensyviam šviesos srautui akinti darbuotojų.


- Kiekvienai darbo vietai sukurkite švelnaus apšvietimo sprendimą su galimybe reguliuoti šviesos intensyvumą.


- Minimalizuokite apšvietimo lygio kontrastą tarp individualių darbo vietų ir visos darbo erdvės.

 

Susiję produktai
Stalinė lempa Atlas, LED, 8 W
Stalinė lempa Atlas, LED, 8 W
Kodas: 38331
  • Su dimeriu
  • USB lizdas
  • Sulankstomas
Toršeras Diablo, matinė juoda, raudona
Toršeras Diablo, matinė juoda, raudona
Kodas: 383349
  • Rafinuotas dizainas
  • Retro stilius
  • Jaukus apšvietimas