• Greitas pristatymas
  • 14 dienų prekių grąžinimo garantija
  • 3 metų garantija
0
Į prekių krepšelį
Kainos be PVM (Keisti)
Viso
Kaina-vnt.
Kiekis
Prekė
Jūsų pirkinių krepšelis yra tuščias.
Kaina be PVM
0.-€
Eiti į apmokėjimą
Keisti
IŠPARDAVIMAS

Ergonomika – kas tai?

Ergonomika – kas tai?
Straipsnis

Ergonomika – plati sąvoka, ypač kuomet kalbama apie darbo erdves. Visgi, ergonomika yra labai svarbi. Ergonomiškos darbo vietos mažina susirgimų riziką, gerina savijautą, didina produktyvumą ir darbą paverčia smagesniu. Pagrindinė tinkamos ergonomikos sąlyga – individualus fizinių, psichologinių ir socialinių poreikių tenkinimas.

 

Ergonomika - holistinis požiūris


Ilgą laiką ergonomikos koncepcija buvo apibūdinama, kaip ryšys tarp žmogaus ir produkto. Tai ir dabar yra svarbus aspektas, kadangi funkcionalūs ir ergonomiški produktai paverčia mūsų kasdienį gyvenimą patogesniu.
Tačiau ergonomika jau tapo sąvoka reiškiančia žymiai daugiau, nei tik tai. Dabar tai holistinis požiūris į darbo vietą bei erdvę – fizinės aplinkos planavimas ir pritaikymas individualiems poreikiams ir atliekamiems darbams.


Individualios savybės ir poreikiai - svarbiausia


Ergonomiška darbo vieta yra pritaikyta joje dirbantiems darbuotojams, o ne kažkam kitam. Mes jaučiamės gerai ir pasiekiame gerus darbo rezultatus, kada mūsų darbo vieta ir įrankiai atitinka mūsų individualius fizinius bei psichologinius poreikius.
Be to, yra ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į individualius skirtumus, tokius kaip pavyzdžiui fizinė jėga ir fiziniai duomenys ar gebėjimo valdyti informaciją ypatumai. Turėdami omenyje šiuos aspektus, galėsite organizuoti darbus, parinkti įrankius ir įrengti maksimaliai ergonomiškas darbo erdves.


Tinkama ergonomika atsiperka


Jums gali atrodyti, kad standartinių biuro stalų pakeitimas reguliuojamo aukščio stalais ar ergonomiškos sandėlio įrangos įsigijimas yra labai didelis ir finansiškai nenaudingas žingsnis. Tačiau JAV atliktų tyrimų metu buvo nustatyta, kad ergonomika didina įmonių pelningumą. Pavyzdžiui, ISSA (International Social Security Association) atliktas tyrimas parodė, kad kiekvienas į ergonomiką investuotas piniginis vienetas įmonei grįžta mažiausiai dvigubai.*
Pozityvus efektas atsiranda dėl kelių priežasčių: mažėja darbuotojų sergamumas – mažėja dėl ligos praleistų darbo dienų kiekis, o darbo vietoje sukurta gerovė ženkliai gerina darbuotojų darbo rezultatus, didina produktyvumą, darbo efektyvumą ir efektyviai atliekamo darbo apimtis.


Taigi, kuomet ateis laikas planuoti Jūsų įmonės ateitį – nepamirškite ergonomikos.


*Šaltinis: Prevencijos grąža: įmonių darbo saugos ir darbuotojų sveikatos investicijų ir naudos apskaičiavimas, International Social Security Association (ISSA).

https://www.issa.int/en/details?uuid=f27e62f2-b12d-42d9-9061-e403e95a9c1
 

Susiję produktai
Kilimėlis darbui stovint Stand, 840x550mm
Kilimėlis darbui stovint Stand, 840x550mm
Kodas: 253251
  • Ergonomiškas
  • Patvarus ir neslidus
  • Lengvai valomas
Stalas Modulus, T-koja, el.valdymas, 1200x800mm, juoda, ąžuolas
Stalas Modulus, T-koja, el.valdymas, 1200x800mm, juoda, ąžuolas
Kodas: 1610416
  • Reguliuojamas aukštis
  • Su apsauginiu mechanizmu
  • Tolygus aukščio keitimas

Šis straipsnis yra iš kategorijos: